המימד העסקי של המזל שלך

המימד העסקי של מזל עקרב

dynamic image: 
תוכן המימד העיסקי של המזל שלך: 

קריירה ועבודה: העקרביות מתקשרת בעין הכוכבים למקצועות הטיפול כגון רפואה (כירורגיה, פסיכיאטריה, פתולוגיה, אורולוגיה, גניקולוגיה ומיילדות), פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה חינוך וחינוך מיוחד. העקרב מתקשר גם לכל לפיננסים כמו למשל בבנקאות, ראיית חשבון, ייעוץ מס ועולם הביטוח. המזל מתאים גם לניהול ולעסקים, וגם לענפי הטכנולוגיה ולטיס, וישנם עקרבים העוסקים בנושאים צבאיים ובתחום המשטרה, השירותים החשאיים והחקירות. בניגוד לנושאים רציניים וכבדים אלו העקרבים ימצאו עצמם גם ביצירה לסוגיה, כגון קולנוע ומשחק. הקריירה היא מרכז הכובד העקרבי ובה מוצא המזל את ייעודו ומשקיע את רוב זמנו ומרצו. זה כנראה מהווה סוג של פיצוי על ממדים פסיכולוגיים מורכבים ועמוסים אצל המזל. הסטטוס החברתי-כלכלי הוא הכלי שבאמצעותו רגיל העקרב להשיג את אהבת הזולת שאולי היתה חסרה בעברו. זוהי משוואה שבה קריירה ואהבה מצויים יחדיו. העקרבים מגלים צד לוחם ותחרותי בעבודה היום-יומית ומחפשים להגיע למקום הראשון. העבודה הופכת לזירת קרב על הניצחון. העקרבים עוסקים לעתים בשני תחומים או מקצועות; יש להם יכולת לתמרן ולהתגמש, וגם לשווק ולעשות יחסי ציבור נכונים. העבודה דורשת הרבה מידע, נסיעות ותקשורת. המזל מתגלה כחדשן מקצועי, כבעל יכולת לצפות את העתיד, ולהפתיע תוך מגע עם הרבה אנשים וקבוצות רחבות. מתאר זה מתקשר היום אצל העקרבים לנושאים טכנולוגיים כמו: מחשבים, אינטרנט וסלולר וגם טלוויזיה. העקרבים חווים הפתעות, ניתוקים ופרידות בהקשרי עבודה. הם נתקלים בבוסים קשוחים ושתלטנים, אך גם העקרב יכול עם הזמן להפוך למנהל שתלטן.
עד כמה שזה יישמע מוזר, הפרסום וההכרה אינם תמיד טובים לעקרב, והם מעוררים הסתבכויות, אי-בהירויות וקנאה, ובחשבון מסוים גם סוג של כיווץ והגבלה ואפילו תחושות אשם ושיפוט.
שותפים ושותפויות: נושא השותפות מורכב אצל המזל. מצד אחד השותפות יכולה להיות יעילה ומקדמת מבחינה כלכלית וכספית, והעקרב אכן עובד דרך שותפות ומגעי גומלין עם גורמים נוספים וגם זוכה מכך. מצד שני, ישנה סכנה בהסתבכות עם שותפים מאכזבים ולא ישרים, ואף עם שותף שמתגלה עם הזמן כלא יציב רגשית ונפשית, ושלמילים שלו אין ערך. אכזבות ומצבי הקרבה, חוסר תקשורת, הפסדים ואי-בהירויות מתרחשים במערך השותפי של העקרב אך יותר מכך, נוצרים מצבים של הסגר שבהם אי אפשר להתנתק משותף. זהו אם כן ממד פרדוקסלי שבו העקרב חווה או דבר והיפוכו בשותפות, או סוגים מנוגדים של שותפות עסקית. העקרב רואה בשותף סוג של טריטוריה ובעלות (אולי גם להפך).
כספים: כאמור העקרב הוא מזל הכספים. השליטה וההצלחה הכלכלית תגיע ממידע וחשיבה נכונים, מפרסום ומהחצנה של ממד מסוים. ייתכן ויהיו קשרים כלכליים עם ארצות אחרות (נדל"ן, למשל). לכל הקשור בעולם החקלאות, אדמה ונדל"ן יש פוטנציאל חיובי לכספים העקרביים. גם הימור בצורה זו או אחרת יכול לתרום לתחום הכספי. מציאת השותף הנכון רלוונטית כאן (ראה פסקה קודמת), אנרגיה כלכלית יכולה להופיע מהמשפחה, מרכישת הנכס הנכון ומדמות האם. קשר כספי אחר יכול לקבל ביטוי מכל נושא התיווך והתיאום, אולי מיזמות. העקרב הוא מתווך ויזם סמוי, והוא מבין את עוצמת החיבור בין האנשים הנכונים. הוא עושה זאת על ידי שימוש במידע נכון ואולי סודי שיש לו. ייתכן הקשר כלכלי לקשר עם אחים.
מדינות אחרות: שינוי מקום או קשרים למדינות זרות בהחלט מהווים גורם כלכלי מעניין במזל עקרב, ויש לתת את הדעת על כך. במידה מסוימת העקרב חש שבמקום אחר יוכל למצוא בית ותחושת משפחה אמיתית. ייתכנו רכישות הקשורות לחו"ל, אולי בסוגיית הנדל"ן. בצורה מיסטית כלשהי יש קשר בין חו"ל לממדי עבר והסטוריה שיחדיו ייתכן שיהיו בעלי משמעות כלכלית.
הפסדים והסתבכויות: על העקרבים להיזהר בכל הקשור לחוזים והסכמים ולשים לב לפרטים, וכפי שכבר נאמר ישנה סכנת הפסד משותפות לא נכונה או מיותרת. רגישות תיתכן גם בגלל מנהלים או גורמי סמכות אחרים, בגלל אי הבנות, צמצום, התכווצות וחוסר תקשורת. סוג מסוים של פרסום והכרה יכול לגרום לעקרבים לירידת אנרגיה והסתבכות, כך שלא תמיד פרסום של יצירה או נושא עסקי-מקצועי יהיו מועילים.
ממדים ומצבים משפטיים: לעקרב ייתכנו הסתבכויות משפטיות, ויש להיזהר גם מהפסדים בגלל אי-בהירות או קריאת המציאות המשפטית בצורה לא נכונה. ייתכנו משפטים סביב נושא של מידע ורעיונות. מכיוון אחר ייתכן גם רווח מבוררות, מגישור או מהנגזר מחוק, צדק ומשפט.