המימד העסקי של המזל שלך

המימד העסקי של מזל דלי

dynamic image: 
תוכן המימד העיסקי של המזל שלך: 

קריירה ועבודה: באסטרולוגיה המסורתית מתקשר הדלי לקדמה, חדשנות, אלתור ומקוריות וכן לעצמאות ביצועית ומחשבתית רבה. תקופתנו מאופיינת בהתפתחויות טכנולוגיות ובמרכזיותם של תחומי הטלוויזיה, האינטרנט, הסלולר, הלייזר, הטילים, הלויינים ותחום התעופה והחלל, ואלו הם תחומים דליים במהותם (האיש העשיר בתבל היום, המקסיקני קרלוס סלים ענק הטלקומוניקציה, הוא בן המזל). אך יש להעמיק ולראות צדדים אחרים ההתרחשות המקצועית של הדליים, המופיעים לצד קטגוריות אלה. ישנה שניות עמוקה במזל זה בכל הקשור לתפיסת העולם המקצועית, זאת בגלל השילוב בין שאיפה כלכלית חזקה ובין נטייה להומניות, נתינה וטיפול בבני אדם תוך ויתור על הצד החומרי. הדליים ימצאו את עצמם בניהול ובעבודות הקשורות לרפואה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה ועבודה סוציאלית, אך יכולים גם להשתייך לארגונים בטחוניים כמו המוסד, המשטרה והשב"כ. תחומי עיסוק נוספים הם תחומי הביטוח, הבנקאות, המיסוי ותחום הכספים וההשקעות. כמו כן מופיע עיסוק בתחומי המסעדנות, הצילום ואף תחום ההיסטוריה.
הדלי עובר תהפוכות בעבודה ובקריירה, המאופיינת במעגלים של הרס ובנייה, משבר והתחדשות וגם מצבי השפלה ונחיתות. למרות האופי הגלוי, התקשורתי והפתוח של הדליים, התחום המקצועי מזמן להם מצביםהדורשים סודיות והסתרה על גבול ה"קרימינליות". גם מצב של אכזבה ושל התמוססות של פעילות עסקית יכול להופיע אצל הדליים. הניהול של הדלי בנוי על חברות וידידות, אך ייתכנו אירועים של חוסר תקשורת וכשל ניהולי שיגרור הפסדים, הסתבכויות ואי-בהירויות. הקריירה והעבודה הדליית מכילים רכיבים מיניים ורומנטיים בצורה זו או אחרת.
שותפים ושותפויות: אף שהדליים כמזל מאופיינים ברמת אוטונומיות גבוהה, הם נטים לעבוד עם שותפים ושותפויות. לעתים השותפים הם בעלי עוצמה ודומיננטיים במיוחד, אולי אף מפורסמים וידועים בשטח הפעילות. השותפות היא סוג של הצגה במובן מסויים, אך היא נכונה ונותנת לדלי תגבור מקצועי, מיתוג ושם. השותפות מעניקה לדלי יחסי ציבור ופרסום, אולי קשרים למדינות אחרות וכן רעיונות חדשים, הימור והעזה משתלמת. במקרים מסוימים יתלוו הקשרים משפטיים לעניין השותפות, אולי אלמנטים של בוררות וגישור. בשותפות של הדליים חסרים גבולות ברורים וכדאי להציבם. ייתכן ולשותפות יהיה הקשר רומנטי.
כספים: למרות מהירות המחשבה הדליית, הכסף יגיע בחיים בהדרגה ובאטיות, ולא הכול יוכל להיות גלוי. מצבי בלבול, הפסד והקרבה יעברו על הדלי בימד הכספי ויש להיזהר מהסתבכויות או הפסד שנובעים מקושי להתנתק בזמן מאדם או גורם מסוים. לא יהיה מנוס בכספים מוויתורים והקרבות מצד אחד, ומצד שני מסכנה של תביעות והליכים משפטיים. תשומת הלב לפרטים הקטנים היא חשובה ביותר משום שהדלי יכול למצוא את עצמו מרומה בדיוק בפרטים שפספס בחוזה או בהסכם שמוטה לטובת הצד השני. מומלץ להשקיע במטרות קצרות טווח, משום שפעולות ארוכות-טווח יוצרות הסתבכות, הפסד, סכנת התמוססות והקרבות בכספים.
מדינות אחרות: נסיעות לחו"ל וקשרים עם מדינות זרות יגיעו בפתאומיות על רקע חברתי או ממד חדשני. השינוי הגאוגרפי יכול לבוא בגלל שותפות או זוגיות, ולהפך: שינוי מקום מביא לשותפות, לזוגיות ואולי לנישואים. מעבר מדינה או עסקים במדינה אחרת נתפסים אצל הדלי כשחרור וחדשנות, כחיזוק העצמאות וגם כמזמנים חברה חדשה. אך לעתים, המעבר לחו"ל מעניק לדלי ממד מרחף, ללא קרקע ברורה. ייתכנו מצבי פרידות וניתוקים בהקשר הזה
הפסדים והסתבכויות: על הדליים להישמר ולהיזהר מהפסד, אובדן ומצבי בלבול והקרבה בכל הקשור לדמויות סמכותיות ואנשים מבוגרים ככלל. הללו יאכזבו את הדלי ולא יעמדו בציפיות. דליים יכולים לחוות סוג של חתרנות ונקמנות מצד דמויות מבוגרות או מגורמי סמכות כמו בוסים וממונים במערך המקצועי. תיתכן בעיה גם בנושא של לוחות זמנים, ובעייתיות בהצבת גבולות ברורים. הדליים צריכים להיזהר מכשלים ניהוליים וכן מהזדהות יתר עם עובדים וכפופים להם. בנוסף לכך עליהם להיזהר מאידיאליזם יתר ומאיבוד פרספקטיבה על ההתרחשות העסקית מקצועית. הדלי מתאפיין בנאיביות מקצועית לפרקים.
ממדים ומצבים משפטיים: תחום זה הוא פרדוקסלי במזל דלי, היות שבמצב מסוים כדאי להילחם בזירה המשפטית ולהוציא את הצדק לאור, ובמצב שונה ייתכן הפסד משפטי, בלבול והסתבכות, ועדיף לא לתבוע ולוותר או להתפשר. נראה שכך או כך עדיף לדלי להשתמש בבוררות או בגישור במקום להגיע לבית המשפט, משום שההליך המשפטי אינו מועיל ואינו מיטיב עם המזל.