תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל טלה

dynamic image: 
תיאור המזל: 

טלה הוא מזל המזכיר חברת סטארט-אפ חזק בהתחלה – קשה לו יותר בהמשך. הוא קשור ומייצג את מימד ההווה והעכשויזם ורוצה את הכל כאן מייד ועכשיו… לאתמול  עדיף. הוא קשור לחברה שבטית קמאית וזה מזכיר לי את מרלון ברנדו הטלה הטיפוסי שגר בטהיטי בביקתת קש ושלח אינדיאנית לדחות את פרס האוסקר שקיבל ולקרוא פתק מחאה כנגד שלטונות ארה"ב, מדוע גוזלים וגונבים לאינדיאנים את האדמות… מאחר וטלה הוא מזל יצרי ומיני מאד, ברנדו ייצג ושיקף אנרגיה מינית עזה זו כסטנלי קובלסקי ב"חשמלית ושמה תשוקה" שהיה  סרט  פורץ מסגרות מבחינה מינית של שנות ה- 50 (עם אותה בת מזל עקרב  ויויאן לי…). בשנות ה- 70 שיחק בסרט פורץ מסגרות מבחינה מינית שוב: הטנגו האחרון בפריז ומאחר וטלה הוא מזל המלחמה – ברנדו שיחק "באפוקליפסה עכשו". טלה רוצה מקום ראשון בלבד, מקום שני מהווה הפסד טוטלי לגביו ולכן מקושר אסטרולוגית לצבא וספורט בהם או שנצחת או שהפסדת וזהו. הזמרת ריטה וורן בייטי שבילה בכל מיטות הוליווד הם טלאים מאפיינים מן הסתם וגם זאק ברל  משקף את המזל הזה היטב בחייו ובשירתו. ברמת הקבוצה הטלה התבטא היטב (עידן הטלה) ביון וספרטה בהם הספורט, הצבא, הלוחמים, הזיכריות העוצמה והפיזיות היו המוטיבים המרכזיים. יוון כטלה אמיתי  היתה ראשונה: בפילוסופיה, ובדמוקרטיה וגם בפוליס. ספרטה היתה  חברה שכולה לוחמים, אומץ וקרב. הטלה התבטא בטהרתו בחברות אלה, כשאגממנון, אכילס, הקטור הרקולס – פירושם הטלאי הוא להילחם, לנצח ולהיות גיבור. ניתן לזהות גם את הגרמניות עם מזל טלה "כשגרמניה מעל הכל" הוא ההימנון של הטלה תמיד ראשון, הגזע הארי העליון, "מיין קאמפ" של היטלר ופוליטיקה נאצית כמיתולוגיזציה טלאית של אודין תור ווטאן האלים הגרמנים מהאסגרד (בית מקדשם) של הרייך והיות וטלה קשור בראש מבחינה פיזית – עד היום מפגינים גלוחיי ראש בארץ זו.  ורוצים לדעת עוד… סנדי בר נולדה במזל טלה, וגם רבקה מיכאלי האחת והיחידה. ועוד אחד בשם סטיבן סייגל  שאוהב להרביץ מכות בסרטים, מכירים?

קאריירה ועבודה:  עיסוק ביהלומים, צבא, ספורט, פסיכולוגיה, רפואה, כירורגיה וכל הקשור בילדים, נוער ויצירה, ריקוד, גם עסקים לסוגיהם העיקר כמה שיותר עצמאות. דחף לשליטה וסמכות. יכולת טיפולית וגם פוליטיקה. ישנה שאפתנות רבה ולמרות שהטלה רוצה הכל מהר ומיד בקאריירה  הולך להם יותר לאט וקשה.

כספים: אצל הגבר הכישורים הכלכליים יותר חזקים מאשר האישה. אך בכ"ז מזל טלה הוא ביצועיסט כלכלי ויכול להגיע להישגים ועצמאות כלכלית.  יתכן רווח כלכלי  מנדל"ן ואדמות או חקלאות או מנושאים חשאיים.

זוגיות: אצל האישה סיפור לא פשוט. משיכה לטיפוסים מסובכים מורכבים ולא קלים, מערכות יחסים קשות ובילתי אפשריות ומצביי משבר והשפלה בזוגיות. הטלאים לא פשוטים בענין הזוגי ומתמודדים עם זה לאורך תקופות. נמשכים מאוד ליופי וסטטוס. הטלייה הופכת למטפלת הילרית ופסיכולוגית לבן זוגה, הטלה צריך לזכור שהוא נשוי, היות שעצמאותו חזקה מתכונת השותפות וזה מקשה על הביחד.

מיניות: יצריות פיזיות וביטוי מיני מלא מגיל צעיר. משיכה לצעירים והללו נמשכים אליהם. אך גם מבוגרים נמשכים למראה הצעיר הטלאי הטיפוסי. טלה הוא מזל פיזי במהותו.

ילדים:  יצירתיים, מוכשרים, אנרגטיים - עם הרבה אהבה וחום לעיתים קצת שתלטנים ותובעניים.

הורים:  יתכנו קשרים קשים ולא קלים בנסיבות הבית והמשפחה בגיל הצעיר.

תחושת אשם וסגירות שבאות מן הבית או הגישה שהבית לא הבין אותם או לא היה מספיק פתוח. לטלאים/יות יש משקעים מהגיל צעיר. ותחושה קצת פטליסטית או דטרמינסטית מהבית. זה חבוי עמוק בפנים כלפיי חוץ מופגנת יותר עוצמה.

מצבים משפטיים:  יתכנו בהקשרי עבודה, בוסים וסמכות ואולי בהקשר לנסיעות או חו"ל וגם בזוגיות ועם שותפים או שותפויות.

בריאות: רמת הברזל, ראש, שרירים, מע' שתן ונוזלים, גניקולוגיה, בטן עיכול.

לבוש, אופנה, בגדים: הקפדה על הופעה - יצוגיות נאותה, צעיר, ספורטיבי. 

יחס למוות: קושי עם הנושא כי טלה הוא סמל הויטאליות והחיים - לא מקבל את המוות בתודעתו.

יחס לאלוהות: האלוהות מהווה גורם מפריע לספונטניות ויצריות ההווה - או שלילת הדת.

יחס לעבר/עתיד: הכיוון תמיד קדימה - העבר מלחיץ ומעיק בנשמה.

תפיסת מימד הזמן:   מנסה בכל כוחו להילחם בזמן ע"י התמקדות אינטנסיבית ביותר בהווה והדגשת פעילות בכאן, מיד  ועכשיו. התחרותיות ומקצועות הצבא והספורט כמלחמה נגד השעון, הזמן לגבי טלה הוא רק מה שקורה ומתרחש  עכשיו!  רוצה שעון וסמל סטטוס.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:

בד"כ  זה  לא קורה לו הרבה, אך שלא במודע מצבים אלה עשויים להתרחש ובפרט בהקשריי זוגיות אצל האישה.

שלישונים

שלישון ראשון (21.3 - 31.3)

קבוצה זו מזוהה עם כוכב מארס (מאדים), אשר מייצג את הנטייה לחיות בהווה בעוצמה רבה (בהנחה שהכול צריך לקרות כאן, מייד ועכשיו). הנטייה להגיב כאן ועכשיו מביאה  לתוקפנות, לישירות ולהחצנה. ניתן להצביע על התאמה לספורט ולנושאים צבאיים, יכולת מנהיגות והובלה ובעיקר גישה תחרותית לחיים המביאה לרצון להיות במקום הראשון בלבד. אין ספק שקיים באישיות בבני השלישון הראשון צד לוחמני. מקום שני נחשב הפסד. עבורם הניצחון הוא לא הדבר הכי חשוב אלא הוא הדבר היחידי שחשוב.. בחורים מופיעים הצרכים למגע עם אנשים צעירים, ילדים ונוער מופיע ואפילו בנפש הבוגרת יש צדדים צעירים. מיקום זה מתאים גם לאהבת הריקוד אבל גם לנושאים הקשורים ברפואה, בפסיכולוגיה, לעיסוק ביהלומים ואף כישרון בתחום הטכני. קצב, דינמיקה ואקטיביות הן מילות המפתח כאן. ההמלצה היא כלפי בני השלישון הראשון לקחת את החיים בקצב אחר, פחות רועש, לנסות לגלות יותר בגרות, לדחות סיפוקים ולא להיות אנוכיים. במפה של הנשים איפיונים אלה יכולים להיות מתאימים במידה מסויימת לדמות האב ולגבר בחייה ואולי גם לאחד הילדים.

בריאות: הרגישות עשויה להופיע בכאבי ראש. אצל הנשים רצוי לבדוק את רמת הברזל. בסך-הכל יש כאן עוצמה פיזית וחוסן טבעי, והמראה החיצוני נשאר תמיד צעיר.

שלישון שני (1.4-11.4)

קבוצה זו מזוהה עם השמש (והאיכויות של מזל אריה) מה שמקים מתוכה אנשים בעלי כושר מנהיגות.  הצד היצירתי, וגם הצורך לקבל הכרה ותהודה על הפעילות, בולטים מאד בקרבם. כמו כן, יש להם צורך עז באהבה, חום והם מספיק נדיבים כדי להעניק אהבה לסביבתם. במפה של האשה, הגבר - ואולי גם דמות האב - עשויים להיות בעלי עוצמה, חזקים ואולי אף מפורסמים. בני קבוצה זו מממשים בחלקם את כושר המנהיגות הטבעית הטבועה בכם – אתם יכולים למגנט אליכם תשומת לב רבה. יש בכם שחקן גלוי או חבוי וזה חלק מהכשרונות והיצירתיות בהם. דמות האב היא חשובה ודומיננטית יותר מהרגיל. בריאות: הרגישות יכולה להתקשר לנושאים של לחץ דם ולב, אם כי בסך-הכול לא חסרה בהם חיוניות ואנרגיה.

שלישון שלישי (12.4 - 20.4)

קבוצה זו מזוהה עם כוכב יופיטר ועם איכויות של מזל קשת, ומכאן מוסברת שמחת החיים הטבעית שלהם, הדחף לנדודים לטבע, לטיולים ולבעלי חיים. אתם נוסעים לחו"ל, שוהים בחו"ל, כאשר אצל הנשים בקבוצה עניין זה יכול להתקשר לגבר ולילדים. אתם פילוסופים טבעיים, חקרנים, סקרנים וטיפוסים שמחפשים לפי הפתגם: "חכם השביל מן ההולך בו". יש באישיותם הרבה אופטימיות והומור. אצל ילדים הדבר יתבטא בשובבות וקונדס. יש לכם כשרון טבעי להוראה, לייעוץ, להדרכה ולספורט. אתם בעלי רעיונות עשירים, אך נוטים להתעלם מפרטים ולראות את התמונה הגדולה. המשיכה לנושאים פולוסופים או תיאולוגים לא תהפוך אתכם לאורתודוכסים במובן הדתי אך פלירט עם הנושאים האלה תמיד קיים. יופיטר מתקשר גם לנושאים משפטיים, לתחומי מחקר ואקדמיה, תפיסת צדק חזקה וטבעית. חופש, מרחב, הרפתקאות, אינטואיציה - אלו הן רק חלק ממילות המפתח שלכם. יש בכם רגש אריסטוקרטי וייתכנו הקשרים להוצאה לאור.

בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגב ובגב התחתון, באגן הירכיים, בירכיים ובכבד.