תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל אריה

dynamic image: 
תיאור המזל: 

אריה הוא מזל האהבה, הרצון והדחף העז ביותר להכרה ונחשב למזל המנהיגות המשחק והיצירה (ולפחות בין השניים הראשונים יש בהחלט קשר הדוק בעידן הטלביזיה (התקשורת). אריות רוצים להיות מחוזרים וחווים אכזבות כשמתעלמים מהם, בכל אריה טמון שחקן, במאי, מפיק ואיש פרסום ויח"צ של עצמו כמובן. בנוגע לאהבה בחרתי את ביל קלינטון שאוהב לאהוב ומנהיג את העולם ובעצם כאריה נערץ ונאהב ע"י האמריקאים שהיו מוכנים לסלוח לו על הכל העיקר שימשיך "לא להפסיק לחשוב על מחר" וישמור על העולם והירקרקים בכיס של מיי פלו אמריקנס… כשמדובר במנהיגות אני נזכר במשפטו המפורסם של אריה אחר – ג'ורג ברנרד שואו שאמר "ההצגה חייבת להימשך" ומדונה לביאה מאפיינת בזכות עצמה יודעת לרקוד, לשיר, להצטלם ולהיות הכי הכי מפורסמת עד כדי כך שכולם ירצו להציץ לה – הם לא צריכים להתאמץ יותר מידי – הלביאה האקסביציוניסטית מגלה יפה את המימד האקסטרוורטי של האריות. בטבע האריות ישנם 17 שעות ואח"כ נגשים למלאכת ההזדווגות – הנמרים של הקשת אגב משיגים אותם ראה מזל קשת), ויטני יוסטון ורוברט רדפורד אף הם אריות מאפיינים.
ויותר מהם זמר הרוק מיק גאגר שכשמדובר באהבה אז לא נשכח את סטיספקשן – אף פעם לא היה לו מספיק ועל במות הוא קופץ עד היום בעוצמה שרק לאריות יש – מיק גאגר בן 50 אך הנוער לשלטון !!! בגין ז"ל היה איש של כבוד ומילה ובעצם היה אריה מאפיין בהתנהגותו ובהפעימו את לבבות האומה בכיכרות – גאווה היצליח לתת לחלקים מהעם באישיותו הגאה, קסטרו אריה אחר עשה זאת בקובה ולהבדיל מוסוליני באיטליה. היצקוק יוצר ענק היה אף הוא אריה שנכשל רבות בניסיונות חיזור נואשות אחרי שחקניות צעירות על הסט – זה לא הפריע לו לזכות בתהילה ובפרסום האריים על יצירתו הנכבדה, אריות יודעים להטביע חותם – שם, מוניטין, יוקרה זה שם המשחק – תנו כבוד השמש מאירה אותנו. האריות אוהבים לאהוב, לבלות ולחיות ויכולים להיות מנכ"לים מצוינים כי באמת יש להם כישרון לניהול והם מומחים בחלוקת תפקידים. אגב לבגין ולמוסוליני לא היתה רעמת השיער המפורסמת של האריה – לקלינטון כן ולכן זכה לתספורת נשיאותית באיר פרוס 1 למי שזוכר… שמעון פרס, אריה מאפיין הפיק בשארם את פסטיבל השלום וכנס נגד הטרור – אמרתי אריות יודעים להיות מארגני ארועים ומפיקים – אך פרס אריה אמיתי – רואה בגדול וצודק בגדול – ההיסטוריה חזקה מהפוליטיקה הוא אומר – והאסטרולוגיה ללא ספק מצדיקה אותו בכך.

עבודה: אינטנסיביות רבה ושמירה על הזמן והרצף למרבית הפלא יתכנו קשיים בשינויים והאריות ינסו לשמור את הקיים תוך שאיפה להמשיך ולבסס את מעמדם. ניהול וסמכות כמובן יהיו והעיסוק בביזנס וכספים הוא מרכזי וחשוב. עמדה כלכלית תהיה בגיל מבוגר יותר וסטטוס כלכלי כנ"ל. אריות עקשנים ולא גמישים בעבודה ובקריירה. ביקורת (דו סיטרית) על בוסים , ממונים וסמכות תופיע תדיר. עבודה הקשורה להוראה, יצירה, משחק, ילדים ונוער, קולנוע, תיאטרון, תכשיטים, צורפות. אריות קשורים גם לטייס והייטק. והרצון לרכישת סטטוס ומעמד דרך העבודה חזק ביותר. אריות ביקורתיים, אך מאוד מטפלים ודואגים ומסורים לעבודה. אריה קשור גם לעבודות טיפוליות לסוגיהן, רפואה ופסיכולוגיה ומתפקד כאבא בעבודה.

זוגיות: צורך בחבר אמיתי לחיים, משיכה לטיפוסים לא קונבנציונלים כלל. אפשרות לניתוקים ופרידות. כמו כן סבירות לדואליות יסודית או לשני נישואין בחיים - או שני בני זוג מרכזיים. בן/בת הזוג יהיו אנשים צעירים ברוחם ובמראם, תיקשורתיים עם הרבה ניידות, ערנות ותנועה ונסיעות בחיים. אריה חייב לתקשר ולדעת שבת/בן זוגו הם אנשים אינטלגנטים ואולי מפורסמים בשטח שלהם. אצל אישה יתכן קשר לגבר מחו"ל, אקדמיות, ספורטאי, משפטן או איש תיקשורת או איש עסקים ואולי טייס. יתכן ובת/בן הזוג הם אלו שזקוקים ליותר מירווח בזוגיות. יתכן ומירווח זה הוא תולדת התובענות של האריה או הלביאה ביחסים.

כספים: למרות הבזבזנות ישנו גם מימד של שליטה וביקורתיות ודיוק בעניני כספים - אריות מבינים בכספים ויתכן ויקבלו ירושות מהבית ומשפחה של נדל"ן וכיו"ב. אריה מקבל כספים מעבודה קשה ופעילות ולא מקבל מתנות - לפחות לא הרבה ובוודאי לא במובן המקצועי. בתקופה מסוימת בחיים בגלל הימצאות הדגים בבית 8 ישנה סכנת הפסד רכוש או כספים בגלל טעות בשיפוט או נאיביות בעניני כספים כדאי להיזהר. באריות יש משהו נותן ומתנדב בהקשר לכסף. תיתכן תחושת קרבן כלכלית כספית.

משפחה / הורים: אריות עוברים תהליכים לא קלים במובן המשפחתי, לעיתים יש תחושת נחיתות או השפלה בגיל הצעיר. האריה חש שהוא נסחט ריגשית בבית. דמות האב איננה קלה כלל, מורכבת ומסובכת ריגשית ולעיתים מתרחשים עם האב אירועים קשים הן מבחינתו (בריאותית נפשית) והן האינטראקציה הדו-סטרית. בבית ישנה תחושת סגירות ולא פתיחות והוא עובר הרבה תהליכים ומעגלים של הרס ובנייה והתחדשות. (במקרה קיצוני יתכן מקרה מות בבית ובמשפחה). האם, אישה דואגת ומטפלת, מקריבה, פרקטית,
עקשנית והאריות מאד קשורים אליה ללא הפרדה - קשר נצח. מוזר שלמרות התלות הריגשית והרגישות הגבוהה לאם לפעמים יש בעיות תקשורת בבית באופן כללי ואיתה. –

אריות קשורים מבחינת משפחה לנושא האימוץ. אמא אריה היא אמא טוטלית ומקריבה לבית ולמשפחה.
יתכנו בעיות פסיכולוגיות וטיפוליות בבית ומשפחתו של האריה. ההורים נתפסים כ'תחום' בריאותי טיפולי או אולי עוסקים בטיפול. סלחנות וביקורתיות תדיר כמטוטלת זו האוירה בבית האריה.

בריאות: אריות רגישים בלב ובמחזור הדם אך עליהם להקפיד מבחינת מינרלים על רמת הסידן והסוכרים. רגישות בעינים, רחם, חזה וכן שלפוחית שתן, נוזלים וכפות רגליים.

חברה: הרבה תקשורת וחברים. חברים וחברות צעירים ואינטלגנטים, אירועים קבוצתיים חברתיים וכמובן צורך במעורבות וקשרי גומלין רבים. אריה הוא חיה חברתית מובהקת. אך מסתבר שיכול לתרגם אירוע קבוצתי חברתי לרמה עיסקית ונוהג להכיר ולתווך בין חבריו.

פילוסופיות חיים: אריות מוצאים אהבה בחו"ל. המוטו שלהם הוא לחיות ולחיות הרבה וטוב. הם אוהבים לטייל ולנדוד. אוהבים ומוכשרים בספורט. באהבה הם מוחצנים ומביעים את עצמם ודורשים כנות וגילויי לב, נסיעות לחו"ל מגיל צעיר וגם הילדים של אריה קשורים לחו"ל. תפיסת עולמם היא אישית וישנו דחף ותחושה אריסטוקרטית פנימית עם צורך לקבל את המוניטין וההכרה. הילדים אנרגטים ופעילים במיוחד. פילוסופיית החיים ותפיסת העולם היא חייה את ההווה, ותאהב יותר ויותר.

מיניות: למרות האקסטרוורטיות הטבעית של האריות קיים צד מבולבל עמוק ובישני בתחום המיני ולמרבית הפלא המצב הוא פרדוכסלי, יצריות ופיזיות מחד, ותקופות של חסך ונזירות ופרישות מצד שני. אכזבה, בלבול (ואבדן זהות שלהם - או של בן/בת הזוג) מתרחשים ויתכן והמיניות זקוקה לטיפול ולעזרה. לאריות יש יכולת טיפולית ברמה הנפשית מינית העמוקה. תחושת קרבן והקרבה ברמה המינית מתרחשת לעיתים. אפשרות נוספת היא קצת בישנות - מיניות מתקשרת אצל אריה לחום, אהבה ורגש ויש בזאת איזושהי תופעה טוטלית. לאריות קשה להתנתק ולהיפרד מפרטנר מיני - הם מתמכרים עם הרס עצמי שיכול להתרחש בגלל מיניות. מיניות חוזרת ומחזירה את האריה לעבר ולהיסטוריה שלו. בגלל הימצאות העקרב בבית ה- 4 של האריות ישנו הקשר למין אורלי
מובהק דוגמא לכך הוא ביל קלינטון האריה המפורסם בעולם ופרשת לוינסקי - בת מזל סרטן במקרה... מין טיפול היסטוריה והעבר מחוברים בעיסקת חבילה כאן.

ענינים משפטיים: מתקשרים אצל אריות לזכויות יוצרים וחדשנות, לעבודה היום יומית, כהגנה, בוס וסמכות, תביעות וביקורת נגד המימסד, ותביעות רפואיות - רשלנות רפואית וכיו"ב. יתכנו סוגיות הקשורות לילדים ולנוער או רכוש ואדמות.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש אורירי, קלילי, עתידני, חושפני, שקיפות, ספורטיבי, זורם, צעיר, משתנה, מתחלף הרבה.

יחס למוות: כאב וזיכרון, מתחבר לעבר ולמשפחה מנגנוני הכחשה ותחושת קרבן סביב העניין, בלבול ונבוכות.

יחס לאלוהות/דת: יחס ביקורתי, אך סקרני במובן הפילוסופי - דת כמכשיר להשגת כח ניהולי פוליטי.

יחס לעבר /עתיד: הכחשות הקשורות לעבר, בלבול ותחושת נחיתות וכפיתיות לעבר שחוזר שוב ושוב להווה. תחושת השפלה הקשורה לעבר. העתיד - אסתטי, יצירתי, פתוח וזוגי וגם 'צעיר' יותר.

תפיסת מימד הזמן: תפיסת הזמן של האריות נובעת כמובן ממיקום הגדי בבית ה- 6 בית העבודה והביקורת ולכן לגביי האריות זמן הוא משאב פונקציונלי בנוסח זמן, הוא כסף של בן פרנקלין, זמן קשור לעבודה ואריות ביקורתיים בתחום זה אך גם סופגים ביקורת וחשים שקטנונים איתם בעבודה או בחיים פרטיים אודות הזמן והשעון. הזמן מרפא אצל האריות ויש לו תפקיד תרפויטי-בריאותי. לאריות יש שור בבית ה- 10 ולכן הזמן מתחבר למשאבים וכסף בגיל המבוגר יותר – אך כמובן שאריה רוצה זמן בניחותא ולא מוכן שילחיצו אותו.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
אשליות, חוויות, ריקנות או תחושות קרבן והקרבה וכשלונות מתקשרים לתחום הריגשי עמוק כספי וגם מיני, מצבים בהם אינך יכול לנתק ולהיפרד מופיעים במימדים שהוזכרו – אך גם בתחום הבית, המשפחה והאם ישנה איזושהי טוטליות וכאב או החמצה מסוימים. בטיפול בגילאים צעירים מאוד (תינוקות) תהיה טוטליות ריגשית (או הפקרה והתכחשות בסבירות נמוכה) ואי יכולת להתנתק ולהיפרד מהם. יתכנו טעויות בתחום המפתחות, אזעקות, סורגים ומנעולים או כשל בענינים אלה ואכזבה.

שלישון ראשון (23.7 - 2.8)
קבוצה זו מזוהה ישירות עם השמש, שליטת מזל אריה, ולכן אתם נחשבים לאריות האמיתיים. באישיותם מיוצגת אהבה, יצירה, חום טבעי, נדיבות, אך הצורך גם לקבל הרבה מאוד אהבה וחום עד כדי תובענות - מה שמקשה על אחרים לחיות בסביבתם. קבוצה זו מאופיינת בטיפוסים יצירתיים ומוכשרים במיוחד. שדמותו של האב השפיעה על התפתחותם. אתם מתפרסמים על רקע עיסוקכם, מוכרים, יש בכם גאווה, כבוד ואתם מרוכזים מאוד בעצמכם. אתם חייבים את הבמה שלכם, לעיתים בכיוונים פוליטיים, לרוב בניהול – בן מזל אריה הוא מנכ"ל טבעי וכריזמטי. אתם יכולים להיות מנהיגי השבט בתנועה, שכן הם מתקשרים לילדים ולנוער. צריך להיזהר מלפתח את הצד הנפוליטוני הקטן, במקרה הרע של העניין.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בלב ובלחץ דם.

שלישון שני (3.8 - 12.8)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב יופיטר ועם האיכויות של מזל קשת, מכאן מוסברת שמחת החיים הטבעית שלהם, הדחף לנדודים לטבע, לטיולים, ולבעלי חיים. אתם נוסעים לחו"ל, שוהים בחו"ל כאשר אצל הנשים עניין זה יכול להתקשר לגבר ולילדים. אתם פילוסופים טבעיים, חקרנים, סקרנים וטיפוסים שמחפשים לפי הפתגם: 'חכם השביל מן ההולך בו'. יש באישיותכם הרבה אופטימיות והומור. אצל ילדים הדבר יבוא לביטוי במעשי שובבות וקונדס. יש לכם כישרון טבעי להוראה, לייעוץ, להדרכה, לספורט, ואתם בעלי רעיונות עשירים, אך נוטים להתעלם מפרטים בתמונה הגדולה. המשיכה לנושאים פולוסופים, או לנושאים תיאולוגים לא עושה אותם אורתודוכסים במובן הדתי, אך פלירט עם הנושאים האלה תמיד קיים. יופיטר מתקשר גם לנושאים משפטיים, לתחומי מחקר ואקדמיה ולתפיסת צדק חזקה וטבעית. חופש, מרחב, הרפתקה, אינטואיציה - אלו הן רק חלק ממילות המפתח שלהם. יש בהם רגש אריסטוקרטי וייתכנו הקשרים להוצאה לאור.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגב ובגב התחתון, באגן ירכיים, בירכיים ובכבד.

שלישון שלישי (13.8 - 23.8)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מארס (מאדים), המייצג את הנטייה לחיות בהווה בעוצמה רבה (בהנחה שהכול צריך לקרות כאן מיד ועכשיו). הנטייה להגיב כאן ועכשיו מביאה לתוקפנות, לישירות ולהחצנה. ניתן להצביע על התאמה לספורט ולנושאים צבאיים, יכולת מנהיגות והובלה ובעיקר גישה תחרותית לחיים המביאה לרצון להיות במקום הראשון בלבד. אין ספק שקיים צד לוחמני באישיות. מקום שני נחשב עבורכם כהפסד. הניצחון הוא לא הדבר הכי חשוב אלא הוא הדבר היחידי שחשוב... בחייכם מופיעים הצרכים למגע עם אנשים צעירים, ילדים ונוער ואפילו בנפש הבוגרת יש צדדים צעירים. מיקום זה מתאים גם לאהבת הריקוד אבל גם לנושאים הקשורים ברפואה, בפסיכולוגיה, לעיסוק ביהלומים ולא חסר בכם כישרון בתחום הטכני. קצב ודינמיקה, הן מילות המפתח כאן. ההמלצה היא לקחת את החיים בקצב אחר, פחות רועש, לנסות לגלות יותר בגרות, לדחות סיפוקים ולא להיות אנוכיים. במפה של הנשים איפיונים אלה יכולים להיות מתאימים במידה מסויימת לדמות האב ולגבר בחייה ואולי גם לאחד הילדים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בראש (כאבי ראש), אצל נשים רצוי לבדוק את רמת הברזל.