תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל גדי

dynamic image: 
תיאור המזל: 

גדי קשור לדמות הבוגרת אחראית, רצינית החשה תחושת מחויבות וצורך לתפקד. משפטים כמו אין ברירה, מוכרחים, זה המצב וזאת המציאות ובעיקר אין זמן צריך לזוז ולעשות עכשיו אך לתכנן היטב ולא לקפוץ. תחושות ומחשבות בנוסח הנ"ל רווחות במזל זה. הגדי פסימיסט ונמצא בקונטרול. הרפלקס שלו הוא שהמציאות תמיד פחות טובה ממה שהיא נראית בעליל. נכון, יש אור בקצה המנהרה אך זה האור של הקטר שבא ממול.. ריאליזם קר וחיפוש אחר עובדות ברורות, מוצקות ורציונליות מאפיינים מזל זה המרבה לשפוט, לבקר, להסתייג ולשלול. שחור או לבן – או-או זו דרכו וחסרים לו גווני הביניים של הדימדומים אותם הוא משאיר כנראה לדגים. גדי הוא מזל הזמן, השעון, ההיסטוריה. היררכיה, מימסד וסטטוס חשובים לו ומתבטאים דרכו ובחייו. לעם הבריטי ולאנגליה יש מאפיינים גדיים טיפוסיים. שליטה, הביג בן, זמן גרינויץ, הפורמליות והנוקשות והנימוסים הבריטים, הגנטלמן, הפנימיות והמשמעת, כי אצל הגדי משמעת וציות חובה וכבוד הם כורח החיים וגם דיסטנס. גדי רוצה הוכחות לא סיפורים – עובדות ולא דימיוניות וכמובן הקפדה על משימות תיפקוד ולוח זמנים. אחרת יחוש אשם – ובעצם גם כך יש בו תחושות אשם עמוקות ואפילו מהות דתית פטליסטית מסוימת. בשביל גדי עבודה היא מעל הכל, עשייה וביצוע, שמירה על הרצף, להמשיך בכל מחיר גם כאשר קשה, להגיע ליעד כשהמטרה מקדשת את האמצעים, לאט לאט, נדבך על גבי נדבך, שלב על גבי שלב – אין קפיצות, אין דילוגים. החשוב הוא הניסיון המצטבר שהרי אין חכם כבעל ניסיון.
ריצרד ניקסון היה גדי מאפיין שלא היה מוכן לותר על הכסא היות שבשביל גדי לפשוט את המדים זה כמו לפשוט את העור. הפחד ממצבי ואקום וריקנות גדול במזל זה ששואף להיות בזמן וברצף – צמוד לתיקתוק השעון, לא השעון הנוזל של סלבדור דאלי אלא המתקתק מדויק של הביג בן. הגדי הוא בעל מהות משפטית וניקסון פיטר את התובע שהיה אמור לפטר אותו ב- 1973 ובאותו יום הכריז על כוננות גרעינית שלא ישימו לב… מיטראן היה גדי אך גם קוין קוסטנר, פיי דנאויי, אריק איינשטיין, יורם גאון וטוביה צפיר הם גדיים. גדי מייצג גבולות ומסגרות וקשור לתחושות של התכווצות, הגבלה וצמצום. בניגוד לטלה ולתאומים הקשורים לפואר אטרנוס – הטיפוס הצעיר. הגדי מזוהה עם קבוצת הדימויים של הסנקס – הזקן החכם הקשור לבשלות ורציונליות, ונסיון חיים מצטבר.

בית ומשפחה: למרות רצון הגדי להרמוניה בבית ובמשפחה הוא מוצא עצמו ברגזנות ולעיתים במאבקים ואף חווה אגרסיביות בבית. האוירה במשפחה אימפולסיבית, אנרגטית וחסרת מנוחה. אנרגיה של ריקוד וספורט מופיע בבית אולי דרך הילדים. גדי מעדיף דירת גג וחשוב לו מאוד האסתטיקה, עיצוב והיופי של הבית. והם מקפידים על כך ביותר. בנוסף הם
מכניסי אורחים ומסבירי פנים בנועם ועדינות לבאים לביתם לביקור ובודאי יכינו ארוחה טובה. גדי מתפקד בבית גם ובורר ומשליט צדק.

נישואין, זוגיות ואהבה: הצורך ביציבות וקביעות בענין זה ברור. הגדי/גבר מחפש אישה בדומה לאימו ולאימו יש חלק בבחירה הן אצל אישה והן אצל גבר, אהבות, יציבות ולאורך זמן. חסר ספונטניות והשיגרה כובשת את היחסים. לפרקים ישנה חוסר יכולת להביע רגשות בצורה פתוחה. בן/בת הזוג אנשים רציניים (תיתכן היכרות על רקע מקצועי) מקפידים על זמן ועשייה ועובדים קשה. יש בהם גם צד מטפל ודואג ואולי צד מסורתי דתי או קשור לעבר ולהיסטוריה - מין שמרנות. ברומנים ורומנטיקה יש חיבור בין כסף ומשאבים לבין אהבה. גדי שומר על רצף הזוגיות בכל מחיר וקשה להם עם פרידות בזוגיות. אצל האישה יכול להופיע גבר מן העבר, וישנה משיכה לגבר ביישן, סולידי ולעיתים תחושה סטטית מתמשכת איתו ביחסים. הגדייה נדרשת לטפל ולהיות היועצת והפסיכולוגית של הגבר שלה. גדי הוא מזל של שיגרה והרגלים וכך גם האהבה וזוגיות - יותר מהכל הזוגיות והנישואין הם סמל ליציבות ולזמן ואולי גם עוזרים לסטטוס.

מיניות: למרות השמרנות והרצינות האפינית למזל, המיניות עשויה להפתיע ולהיות יותר פתוחה, סוערת, יצרית דרמטית. לגדיים יש פחד מכישלון מיני והם צריכים להיות במיטבם. פתיחות לדו-מיניות, (הומואים ולסביות) קיימת בתודעתם. ניתוקים ופרידות על רקע אינטימי ומיני יתרחשו בחיי הגדיים במפתיע. ובכלל הגדיים יכולים למצוא את עצמם מופתעים ולחיות מיניות לא שגרתית. גדיים מתנתקים לא רק על רקע מיני אינטימי אלא גם סוגיות כלכליות יוצרות להם תחושה של לנתק וזהו.

יחס לחדשנות ולעתיד: לגדי יש פחד מחדשנות ומהעתיד ומעדיף לשמר את הקיים ולהמשיך את השיגרה. החדשנות היא מחתרתית אצלו. למרות זאת יכול להרוויח היטב כספית מחדשנות אם יתעקש. כשגדי מנסה להתנתק ולעשות "קאט" בחיים, הוא נסחט ריגשית. ולכן יעשה זאת בסתר. ניתוק נתפס אצלו ובגידה או כחוסר יציבות ואבדן גרביטציה.

קאריירה עבודה, כספים: גדיים מתאימים לעבודות ניהול, משפטים, מלונאות ותיירות, אופנה, קוסמטיקה, עבודה עם צעירים, הוראה, הדרכה, נושאים הקשורים לחו"ל, אקדמיות, ולמרות מופנמותם הטבעית בעבודה יאלצו להיות יותר מחצנים וידועים תוך צורך בחשיפה ופירסום ואפילו קצת ספקולטיבים. גדי מתפקד על תקן יועץ מיקצועי לאחרים. גם קבלנים, גיאולוגיה, מחצבים קשורים למזל זה. בניה אדמיניסטרציה ופוליטיקה, אורתופדיה ורפואת שיניים. בעבודה ידרשו הסכמים, שותפים ושיתופי פעולה.
העבודה מתקשרת לנסיעות, ניידות, תיקשורת ואנשים צעירים וכמובן הרבה מידע ודיבורים - אפילו שני עסקים או מקצועות - ישנה איזושהי דואליות בעבודה היום-יומית. ואפשרות גם לתחום התחבורה או התקשורת והמדיה.
בהקשר לכספים - גדי ירוויח מכושר המצאה ואילתור או ממקוריות שיפגין בהברקה מסוימת. רווחים יבואו ממידע ותקשורת אך גם מיצירת שם מוניטין ופירסום וכמו כן יכול להרוויח מנוער וילדים ודברים הקשורים בהם.

לימודים וחו"ל: הגדיים שואפים למצוינות בלימודים ובעיקר בלימודים גבוהים, אך אכזבות, הסתבכויות וקשיים ומצבים מעגלים הן באקדמיה והן בחו"ל יכולים להתרחש. גדי לא נותן לעצמו מירווח וחופש ומרגיש חובה. אין לגדי תחושת מגיע לי. לעיתים יכול להתאכזב ממורים או לימודים אקדמיים. לגדי יש דימויי עצמי נמוך.

אחים: אכזבות מאחים. אחים/יות מסובכים, מורכבים ולא פשוטים. חוסר תקשורת או חס וחלילה אח שקרה לו משהו נפשי או בריאותי. תלות באחים או להפך. ישנו מימד של חוסר הפרדה ואי יכולת להנתק, ביקורתיות רבה וניסיון לחנך את האח/ות. לאחים יתכן קושי בריאותי. אולי האחים עוסקים בטיפול או הוראה וכנראה שהגדיים יצטרכו להתאמץ יותר לתקשר איתם. האח/ות יכולים להיות מוזרים ומנותקים ולחיות את עצמם אפילו בצורה רוחנית או מיסטית.

מצבים משפטיים: יתכנו בנסיבות לא ברורות וממושכות ובסוף הכל יתמוסס ורצוי שכך (אחרת הגדי עוד עשוי להפסיד בענין או להתפשר ולותר) יתכנו מצבים משפטיים הקשורים לבריאות. יתכנו תביעות על רקע מגורים, בית ומשפחה.

בריאות: עור, עצמות, שיניים, פרקים, עמוד שידרה וברכיים, נשימה, גב תחתון וכבד.
רמת הסידן.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש כבד, רישמי, מיקצועי, חוסם קצת, קשור לעבר יותר. אמא מייעצת - אין תחלופה רבה - קביעות ושמרנות. לבוש מבוגר ולא צעיר.

יחס למוות: תיתכן שאיבת כח ומנהיגות ממקרה מוות והפיכתו למיתוס של עוצמה ואוטוריטה. מוות מקפיץ את הנסיבות לעתיד ומנתק מן העבר. מוות יכול ליצור חברות חדשה אצל הגדי. מוות קשור בהפתעה ותדהמה.

יחס לאלוהות ודת: יתכן מיסטיות, בלבול ואי בהירות וגם מנגנוניי הכחשה הקשורים בנושא זה. תחושת הפסד או החמצה ואולי מיסטיות. צורך בהרמוניה דתית וקשר בין דת לזוגיות.

יחס לעבר/עתיד: פחד מהעתיד וראיית העתיד כמהפיכה וטרנספורמציה. העבר קשור באהבה, זוגיות, יופי ואסתטיקה.

תפיסת מימד הזמן: לגדי חסר זמן ורוצים פעילות כאן ועכשיו – זמן הוא המוטיב המרכזי והד.נ..אי. של מזל זה שניתן להחליפו בביג בן הבריטי – (כן הבריטים הם גדיים במהותם ובמיוחד בנימוסים שלהם ובקורקטיות הטבעית לגנטלמן…) הזמן מטיב עם הגדיים ומשביח אותם מבחינת המראה החיצוני היות שהמאזנים מצוי בבית ה- 10. גדי רוצה זמן וצדק ביחד ומלחיץ את הזוגיות בן/בת הזוג בהקשר לזמן.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
מיקום הדגים בבית ה- 3 יוצר תחושות קרבן וכישלון במידע הקרבה, חוסר תיקשורת ואשליות הקשורים לאחים, תחבורה / מכוניות או לימודים אך טעויות, אכזבות ובעיות יכולות להיות בנוגע לחו"ל וגם הפסדים, אבדנים וזה כולל גם בע"ח. הקשת בבית ה- 12 מאיין את התקוות של הגדי ועשוי ליצור בעיות בספורט (וגם כישלונות).

שלישון ראשון (22.12 - 1.1)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב סאטורן ובניה נחשבים לגדיים האמיתיים. בהרגשתכם - הדברים הולכים לכם לאט, קשה ובעיכובים. אכן יש משהו קצת כבד ואולי רציני מדי באישיותכם, אך יחד עם זאת אתם אחראיים בוגרים ורציניים. לא מומלץ לכם לחפש קיצורי דרך, שכן עליכם לעבור את כל המסלול כולו, שלב אחר שלב, ורק בהדרגה ובדרך זו אפשר להגשים או לממש מטרות. באיטיות תגיעו למטרה, וכך יופיעו הכישורים בניהול, והיכולות לקיחת אחריות בשלבים מסוימים בחיים. תחומי העיסוק המתאימים הם מנהיגות ופוליטיקה, הוראה ומשפט.
הצד הרגשי חנוק, עקשני, נחוש ואין פתיחות רגשית קלה. לעיתים אפשר לזהות הדחקות ומעצורים, וההמלצה היא ללמוד לזרום ולקחת את החיים ביתר קלות ובהומור. במקרה קיצוני יכולים להופיע סימני פסימיות ודיכאון. במובן המיסטי אתם שומרי הזמן והרצף. לרוב אתם ממשיכים גם כשקשה ולא עוזבים או מנתקים. הניסיון המצטבר והרקורד חשוב לכם ביותר. היצמדות לעובדות ולמציאות חדה מאפיינים אתכם. חשיבה לפי נוסחת 'שחור או לבן' וללא גווני ביניים מצויה עמוק בפנים. למאפיינים אלה יש הקשר להשפעה של דמות האב בחיים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בעור, בעצמות, בשיניים, בברכיים, בגב או בעמוד השדרה וברמת הסידן בגוף.

שלישון שני (2.1 - 11.1)
קבוצה זו מזוהה עם היפות או היפים במיוחד. אתם בעלי חוש אסתטי, מקפידים על הופעה חיצונית, בעלי כישרון טבעי לעיצוב, ראיית הדברים בפרופורציות נכונות, חברותיים ויש לכם צורך בשותפים ובשותפויות ואלה הם חלק בלתי נפרד מחייכם. אתם זקוקים לאהבה ולזוגיות יותר מאחרים. יש בכם צד טקטי ודיפלומטי באישיות. אתם יודעים לנהל משא-ומתן, ואצל הנשים ישנה דוגמנית סמויה או גלויה. אלה בתולות נהנתנים ומפרגנים לעצמם יותר לעומת הגדיים הנמנים עם בני השלישונים האחרים (הראשון והשלישי). בריאות: רגישות עשויה להופיע בגרון או בכליות.
שלישון שלישי (12.1 - 20.1)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מרקורי. אתם תקשורתיים ויכולים לעסוק בנושאים הקשורים להוראה, להדרכה, לעסקים, לתקשורת, למדיה ולנושאים רפואיים. אתם מתאימים גם לשיווק, למכירה או לתיווך. אתם ביקורתיים, סלקטיביים, מהירי מחשבה ונראים צעירים מכפי גילכם. אתם זקוקים למגע עם הרבה אנשים ועמוק בנשמה יש באישיותם משהו דואלי. חסרים להם רוגע, והמנוחה, והשכלתנות וההיגיון ניכרים בכם. אתם משתעממים מהר וזקוקים לשינוי, לגיוון ולהחלפה. יש לכם ידע רב ומרשים, ואתם זקוקים להיות בתנועה ובניידות. יש בכם גמישות, סתגלנות וכושר תמרון.
בריאות: רגישות עשויה להופיע בנושאים הקשורים בנשימה, בריאות, באוזניים ובכפות הידיים. גם בטן או עיכול יכולים להיות רגישים.