תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל קשת

dynamic image: 
תיאור המזל: 

קשת קשור באסטרולוגיה להיבטים של מחשבה תחושת חירות, צדק וחופש ומוטיבים של נדודים והרפתקה תוך שמירה על אוטונומיות רבה. בנוסף קימים במזל זה הקשרים לאקדמיות ספורט, טבע חיות ובעיקר סוסים וגם המימד המשפטי. קשתים נוהגים לייעץ לאחרים, יש בהם יהירות ותחושה אריסטוקרטית, אינטואיציות מעולות, גילויי לב והחצנה וגם מרדנות ופרובוקטיביות אך גם מדיניות ופוליטיקה. המרחב כערך בפני עצמו, מרחב רעיוני ומרחב פיזי נפגשים בסמל הקנטאור שחציו סוס וחציו אדם. 2 חלקים אלו מבטאים הן אתה צד הפיזי-יצרי של הקשת והחץ את היריה למרחקים ארוכים לא רק במובן הגיאוגרפי של המזל אלא בחיפוש המשמעות הפילוסופית רוחנית של החיים ובעיקר שאלת שאלות. קשת רוצה שאלות ולא תשובות. מבחינה פוליטית מדינית ובהקשר לסוגיית החירות, הדוגמאות הטובות הן: צרצ'יל, שיצא נגד הגרמנים והתעקש להילחם ולנצח בכל מחיר וגם אמר משפט קשתי מפורסם "תהום לא עוברים בשני צעדים אלא בקפיצה".. ואכן קשת יודע להמר ולהיות ספקולטיבי וזה משהו עמוק הטמון באופיו ובטבעו. פרנק סינטרה קשת אחר מימש זאת בלאס וגאס וגם שר – "עשיתי זאת בדרכי שלי" אכן דרך קשתית. לקשת יש בעיה עם המימסד הדתי – הוא אמנם תיאולוגי אך לא אורתודוכסי וזאת כנראה הסיבה שלשולמית אלוני יש בעיות הרבה שנים עם הדתיים בארץ והיא אכן לוחמת צדק, חירות ושיוויון קשתית אמיצה. גם שינייד אוקונור, קשתית אחרת מתעבת את הקתוליות וקרעה בהופעתה תמונה של האפיפיור… גם רוני מילוא לא חש הזדהות רבה עם הדתיים בישראל וכקשת אמיתי הקים מפלגה לעשות משהו בעניין, רחוקות מהדת כרחוק מזרח ממערב. הן הקשתיות ג'יין פונדה וקים בסינגר. פונדה קשתית פרובוקטיבית בסרטיה ובחייה שנולדה בחוות-סוסים הופיעה בגיל 16 לבית הספר בנעליי עקב ומחרוזת פנינים לצווארה בלבד… ואילו קים בסינגר הידועה כסמל סקס שיחקה ב"תשע וחצי שבועות של שיכרון חושים. היצריות הקשתית קשורה בטבע לנמר. למי שלא יודע הנמרים עושים את זה קרוב ל- 300 פעם ב- 24 שעות של עונת ההזדווגות. לא סתם היגואר הוא סמל האריסטוקרטיה באותה מכונית בריטית יוקרתית. קשת פרובוקטיבי היה ג'ים מוריסון , סולן להקת הדלתות שהשיל את מכנסיו במופע בשנת 1969 ואונן על הבמה תוך שהוא מתריס לקהל "זה מספיק לכם?" יש משהו נועז, מחוצף ופרובוקטיבי כאשר משאלת החופש היא אדירה – וסולזנצין, קשת נוסף, היה האדם היחיד החופשי ברוסיה הסגורה – או לפחות היחידי שחש והרשה לעצמו לאמר הכל במקום שאף אחד אחר לא העיז. סולזנצין הוא התגלמות הקשת ברוח החירות הפוליטית. קירק דאגלס, קשת שרכב על הרבה סוסים במערבונים של הוליווד מרבה לעת זיקנתו לקרוא בתנ"ך ולהתעניין בדת. אך יותר מכולם לדעתי מייצג אותה את הקשתיות מרק טווין שכתב את טום סוייר והקלברפין.
שאלת החירות, החופש והצדק הקשתי מהווה את המוטיב המרכזי בהתלבטותו של האק פיק אם לעזור לכושי גים לברוח או להסגירו למימסד הלבן האמריקאי. האק מחליט לעזור לעבד ובכך בוחר בחירה קשתית מובהקת של צדק כפיריות לפי המצפון הפנימי.
גם ברד פיט נולד בקשת.

קריירה, עבודה ויום יום: למרות הנטיה הטבעית למרחב רעיוני ולדברים בגדול הרבה קשתים יעסקו בפרטים ובעבודות שבהם יש צורך לדייק כמו רפואה, הוראה, טיפול ומימד הביקורת המופיע מהבתולה המאכלס את הבית ה- 10 שולט בקריירה - הם גם יספגו ביקורת - דבר שהם לא מקבלים ולא אוהבים במיוחד. השור בבית ה- 6 יכול להראות על מקצועות ועבודות הקשורות גם בחקלאות ואדמה, בנקאות, כספים, נכסי דלא ניידי ועוד). ישנו רצון לקביעות ויציבות ביום יום ואפילו נטיה לשיגרה שלא מתאימה לאופי הנודד הטבעי של הקשת הארכיטיפי. יצוא-יבוא, הימורים, טבע ובע"ח, מלונאות ותיירות, ניהול, מול"ות, תיקשורת וחוות סוסים ומקצועות טיפוליים קשורים לקשתיות.

כספים: ישנה התנגשות בין הצד הספקולטיבי הידוע של הקשת לבין הימצאות הגדי בבית ה- 2 במפה הארכיטיפית המראה כן על יכולת זהירות ורצינות בכספים ולאו דוקא פזרנות. הכספים קשורים לעבודה קשה והדרגתית לדמויות מבוגרות ולניצול סמכות שיקבלו עם הזמן. הסרטן והגדי המאכלסים את הבתים 2-8 מראים על קשר כספי למשפחה ולהורים, ירושות הקשורות יותר לאם מן הסתם באיזה אופן. קשת צומח בחיים לאט מבחינה כספית יחווה תקופות של הגבלה בפיננסים או תחושה קצת פטליסטית סביב עניין זה ברמה הפסיכולוגית. העקרב בבית ה- 12 עשוי לגרום להפסדים כלכליים כתולדת אוייבים נסתרים, הוראה או מניפולציה.

רגשות עמוקים ומיניות: למרות האקסטרוורטיות הטבעית למזל ישנה בישנות מסוימת בקשתים וצורך בביטויי אורלי במיניות. ישנה כמיהה לא ממומשת למיניות שמשום מה לא מושגת. כמו כן אידיאל שקשה לממשו והוא נתון רק במישור הדימיון- היות שהעקרב מצוי בבית ה- 12. אכזבות וחסך במיניות לאורך תקופות יכולים להתרחש. וכמובן בהתאם למיקום זה יש להיזהר בקשר שבין בריאות ומיניות. יתכן והקשתים יצטרכו להקריב ולטפל בבן/בת הזוג או להיות מטופלים כשמדובר בסקס. יתכנו גם יחסים ללא אבחנה וחוסר גבולות בענין זה תוך הרס עצמי מין מסבך קשת ויכול ליצור לו בעיות וכשלים בחיים. המין נתפס כחוויה רוחנית טוטלית - כחוויה שיש בה מהריפויי הנפשי - פיזי. ישנה תחושת הסגר במיניות.

יחסים חברתיים: ישנה חשיבות ורצון להרמוניה, קשרים ודיאלוג עם הרבה אנשים ולקשתים יש גם את המוטיבציה לענין, אך התחלופה היא גבוהה וישנה העדפת צעירים בעניין זה. קשת הוא המפשר ויוצר ההסכמות וההסכמים בין החברים הוא על תקן של
בורר - עו"ד עושה את הצדק בין אדם לחברו.

אהבה, נישואין וזוגיות: אהבות פתאומיות ומפתיעות, אפשרות ליצירת קשר זוגי בטיסה, דרך מחשב, תקשורת או בארוע קבוצתי חברתי. העובדה שמאזניים מאכלס את הבית ה- 11 הקוונטי מיסודו שמכניס מימד לא לינארי - לא רציף ומקוטע לזוגיות ולנישואין. אך קוונטיות זו והפרעות הקצב יכולים לאפשר זוגיות על בסיס מירווח וידידות ואולי זו ההתנייה לנישואין ושותפות אצל קשת אהבות הקשורות לחו"ל או לימודים.
יכולים להיות ניתוקים פתאומיים משותפים ושותפויות או יצירת שותפות מפתיעה ולא שגרתית. בן/בת הזוג יהיו גבוהים אינטלגנטים, תקשורתיים ולקשת לא לשכוח יש תאומים בבית ה- 7 ולכן יכולים להיות מצבים דואליים בזוגות או פעמיים נישואין ואולי יותר...
תיקשורת מילולית טובה היא תנאי הכרחי לנישואין.

קשת משתעמם מהר מזוגיות ובעיקר רוצה חופש ממנה. בן/בת הזוג חייבים להיות חברים וידידים ולא להכנס למצב הסמיך הרגשי שקשת נופל בו. הטלה בבית ה- 5 יכול להראות על התאהבות במישהו צעיר בגיל או בעל מבנה צעיר וספורטיבי וצורך במידיות באהבה. ההווה מודגש תוך אי דחיית סיפוק ילדותית כאן ועכשיו חזק בהתאהבות, כיבוש מהיר ואח"כ קושי במשך והשתעממות. האריה בבית ה- 9 של קשת מראה על הצורך לאהוב בחופשיות ועל בסיס פילוסופיית חיים משותפת אך גם התאהבות בחו"ל או בלימודים יכולה להתרחש. והעיקר לא לחוש הגבלה באהבה.

ילדים: הילדים של קשת אנרגטיים , ספורטאים, אנוכיים, עצמאיים ואפילו תוקפנים. קשת נוהג להתגאות בילדיו ומרחיב את אופקיהם ע"י נסיעות, טיולים וספורט.
הילדים נותנים כח ואנרגיה ואופטימיות לקשת והוא מלמד ולומד מהם. יש להם קשר לטבע לרעיונות וחו"ל.

הורים / משפחה: הימצאות הסרטן בבית ה- 8 והדגים בבית ה- 4 יוצרים מימדים ריגשיים עמוקים וקשיים אצל הקשת גם בגילאים המוקדמים. בבית יש מימד כפייתי מצד האם ויתכנו אכזבות מדמות האב שהיא דמות מורכבת, בעיתית ולקשת ישנה תחושה שאביו מפסידן מטבעו. יתכנו בעיות בריאות או חס וחלילה אבדן הקשור להורים

ומשפחה ואולי מצבים כפיתיים או אי יכולת להיפרד ולהתנתק מהבית וההורים. מעגלים של הרס ובנייה ישנם ביחסים אלה ופחדים. כל הללו מבנים בקשת מבנה תת הכרתי וגם מודע של מצביי קונפליקט ריגשיים או לפחות חוסר רוגע בבית. האב פרדוכסלי היות שגם פתוח, גלוי ומעניין ולעיתים מופנם, מאכזב וסגור - פרדוקס או שני צדדים שקיימים בו בכפיפה אחת. יתכן קשר של האב לחו"ל ולהרחבת האופקים של הקשת. הדגים בבית ה- 4 יכול להראות על בית אמנותי, מוסיקלי, יצריתי עם הרבה שטיחים וכריות ומוסיקה ואולי אקווריום.

אחים: מוכשרים ומיוחדים אולי גאונים קצת בתחומם אך ישנם ניתוקים ופרידות בין אם ברמה הסוביקטיבית או האוביקטיבית של אילוצים. האח/ות יכולים להיות גם חברים טובים. בכלל מיקום התאומים בבית ה- 7 של הקשתים האחים יכולים להיות בעלי מראה נאה ואסתטי יצירתיים, ויכולים לעסוק במחשבים, טייס, מלונאות, משפטים ועבודה עם קבוצות אנשים או תיקשורת. יתכן עיסוק גם באופנה או עיצוב. האח/ות מהווים מימד של חדשנות ועתידנות לקשת.

תקשורת, חו"ל ולימודים: צורת ביטויי ותקשורת לא כל כך שגרתית. אפשרות להתבלטות בלימודים, פירסום על רקע מחקרי לימודי ואפשרות פירסום בחו"ל.
יתכנו ניתוקים ופרידות על רקע לימודים או קושי בלשמור על רצף של מידע ולימוד. הקשת סקרן אך חושב בצורה יחודית ואינדיבידואליסטית ועך כך בחשבון אחרון יקבל שם מוניטין והכרה.

צ ב א: סמכות פיקוד וכריזמה בצבא. אצל הקשתית אפשרות להתאהבות בזמן השירות הצבאי. יצירתיות תהיה וכמו כן תחושת מגיע לי ורצון לעליונות. פירסום והכרה על רקע פעילות צבאית יתכן היות שהטלה מצוי בבית ה- 5 של קשת בית של אריה (הכרה).

ענינים משפטיים: מתקשרים לילדים וצעירים אך גם לכספים, רכוש ואדמה או על רקע חשיפה ופירסום ואולי קשורים לאהבה. יתכנו קשיים בענין זה לרכב ותחבורה.

בריאות: גב תחתון, ירכיים, אגן ירכיים, כבד, צוואר, וערף, גב עליון, מע' שתן , רמת אבץ, נושאים גניקולוגיים.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש חדשני, אופנתי ואפילו עתידני קצת, קליל, שקוף, אוורירי, ספורטיבי. הבנות של אופנה מעבר לזמן ההווה ולתקופה. רצוי צעיר.

יחס למוות: רחמים, עצב - אי ידיעה מה לעשות ואיך להגיב מנגנוניי הכחשה בעניין זה.

יחס לאלוהות ודת: פתוח סקרני פילוסופי עם אורתודוכסי קשור לכסף ולמטריאליזם ומחובר לנושא טריטוריאלי ואדמה.

יחס לעבר/עתיד: העבר קשה, עם הכחשות, תחושת נחיתות ומופנמות ואולי השפלה ובושה, רצון למוסס אותו. העתיד פתוח, דינמי, זורם ורבגווני - 2 כיוונים עתידיים יש בקשת.

תפיסת מימד הזמן: הגדי מצוי בבית ה- 2 ולכן זמן אצל קשת מזוהה ישירות עם כסף ורכוש וקשת מתעקש על הזמן כפי שהוא רואה אותו. אך בבית ה- 10 נמצא מזל בתולה ומסתבר שקשת רוצה דיקנות ודיוק בזמנים ובעבודה בפרט ויש לו ביקורת על הזמן ואיחורים של הזולת (יתכן שגם יחטוף ביקורת בעצמו). זמן הוא עשייה ותאכל'ס וריאליסטי ביותר במזל זה.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
בלבולים, אובדן זהות, אשליות, קרבן והקרבה יכולים להתרחש במובן הפסיכולוגי העמוק, בהקשר כספי או מיני. כמיהות וערגות לא רציונליות יש בתחומים אלה ותחושת סגירות, הקרבה, טשטוש ובעיתיות פסיכולוגית יכולה להתקשר לבית ולמשפחה (אולי להורים). מנגנוני הכחשה מכוונים לעבר ולהיסטוריה. קשת יכול להרגיש עצוב ובודד בבית כמו בתחושת העבר. העבר קשור אצלו ברחמים עצמיים ועצב פנימי, כאב תמידי ניצחי.

שלישון ראשון (22.11 - 3.12)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב יופיטר, ומכאן מוסברת שמחת החיים הטבעית שלכם, הדחף לנדודים לטבע, לטיולים ולבעלי חיים. אתם נוסעים לחו"ל ושוהים בחו"ל, כאשר אצל הנשים עניין זה יכול להתקשר לגבר ולילדים. אתם פילוסופים טבעיים, חקרנים, סקרנים וטיפוסים שמחפשים לפי הפתגם: 'חכם השביל מן ההולך בו'. יש באישיותכם הרבה אופטימיות והומור. אצל ילדים זה יתבטא בשובבות וקונדס. יש לכם כשרון טבעי להוראה, לייעוץ, להדרכה, לספורט, ואתם בעלי רעיונות עשירים, אך נוטים להתעלם מפרטים ולראות את התמונה הגדולה. המשיכה לנושאים פילוסופיים או תיאולוגים לא תהפוך אתכם לאורתודוכסים במובן הדתי אך פלירט עם הנושאים האלה תמיד קיים. יופיטר מתקשר גם לנושאים משפטיים, לתחומי מחקר ואקדמיה, תפיסת צדק חזקה וטבעית. חופש, מרחב, הרפתקאות, אינטואיציה - אלו הן רק חלק ממילות המפתח שלהם. יש בכם רגש אריסטוקרטי וייתכנו הקשרים להוצאה לאור.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגב ובגב התחתון, באגן ירכיים, בירכיים ובכבד.

שלישון שני (4.12 – 13.12)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מארס (מאדים), ויש בה את האיכויות של מזל טלה. המייצג את הנטייה לחיות בהווה בעוצמה רבה, בשילוב דחף ילדותי שהכל יהיה כאן מייד ועכשיו. הנטייה לסיפוק מיידי מייצרת אנרגיה רבה, תוקפנות, ישירות והחצנת התנהגות. אפשר להצביע על התאמה לספורט ולנושאים צבאיים, יכולת להנהיג ולהוביל ובעיקר גישה תחרותית לחיים המביאה לרצון להיות במקום הראשון בלבד. מקום שני נחשב הפסד. אין ספק שקיים צד לוחמני באישיותכם. הניצחון הוא לא הדבר הכי חשוב אלא הוא הדבר היחידי שחשוב... מגע עם אנשים צעירים, ילדים ונוער מופיע בחיים ואפילו בנפש הבוגרת יש צדדים צעירים. מיקום זה מתאים גם לאהבת הריקוד אבל גם לנושאים הקשורים ברפואה, בפסיכולוגיה, לעיסוק ביהלומים ולא חסר בכם כישרון בתחום הטכני. קצב, דינמיקה ואקטיביות הן מילות המפתח. ההמלצה היא לקחת את החיים בקצב אחר, פחות רועש, לנסות לגלות יותר בגרות, לדחות סיפוקים ולא להיות אנוכיים. במפה של הנשים איפיונים אלה יכולים להיות מתאימים במידה מסויימת לדמות האב ולגבר בחייה ואולי גם לאחד הילדים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בראש (לרוב כאבי ראש).
אצל נשים רצוי לבדוק את רמת הברזל. אך בסך-הכל יש בכם עוצמה פיזית וחוסן טבעי והמראה החיצוני נשאר צעיר.

שלישון שלישי (14.12 - 22.12)
קבוצה זו מזוהה עם השמש ועם האיכויות של מזל אריה. יש בטיפוסים אלו הרבה אהבה, יצירה, חום טבעי, נדיבות, אך גם צורך לקבל הרבה מאד אהבה וחום עד כדי תובענות – מה שמקשה על אחרים לחיות בסביבתם. קבוצה זו מאופיינת בטיפוסים יצירתיים מוכשרים במיוחד שדמותו של האב השפיעה על התפתחותם. אתם מתפרסמים על רקע עיסוקם, אתם מוכרים, יש בכם גאווה, כבוד, ואתם מרוכזים מאד בעצמכם. אתם חייבים את הבמה שלכם לעיתים בכיוונים פוליטים, לרוב בניהול – קשתהוא מנכ"ל טבעי וכריזמטי. אתם יכולים להיות מנהיגי שבט בתנועה, שכן אתם מתקשרים לילדים ולנוער. עם זאת כדאי להיזהר מלפתח את הצד הנפוליוני הקטן, במקרה הרע של העניין.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בלב ובלחץ דם.