תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל דגים

dynamic image: 
תיאור המזל: 

בשונה מהשור הגרביטציוני, הדלי הקוונטי, הגדי והסרטן ההיסטוריים האריה הצנטרליסטי והקשת האריסטוקרטי מרחבי, דגים הוא מזל הכאוס, הכאוטיות והאנטרופיה שבו מתורגמת ליצירה משחק ומוסיקה, אמפתיה, הזדהות, סלחנות וויתור אך גם לתלות קירבה, אבדן זהות, התמכרות, בלבול והסתבכויות. דגים הוא מזל הנצח והמעגליות. אמנם יצירתי ורוכש זהות ודמויות ע"י משחק אך לא יודע לנתק ולהיפרד. אין "קאט" אצל הדג. מוסיקה מחליפה אצלו מלל ותיקשורת. את מצבי הקרבן וההקרבה, קשיי תקשורת ומימד ויתור ראינו אצל משה רבנו, רבין וגורבצוב. משה רבינו נולד בז' באדר והיה כבד פה ולשון, כדגים טיפוסי לא מימש עד הסוף ורק כי "מנגד תראה את הארץ". זהותו של משה לא היתה ברורה – מצרי ויהודי. רבין האשם בויתור והפך לקרבן השלום אך השתיקה תרמה למה שהתרחש ב- 4/11/95. רבין לא ידע לתקשר טוב ודיבורו היה כבד מה כיאות למזל זה שבמהותו הפילוסופית מתנגד לתיקשורת ורוצה הרגשות והבנות מעבר למילים במפגש נשמות. (דגים היא משאלת טוטליות) גם את גורבצוב האשימו בויתור על רוסיה והקומוניזם והוא נעלם העלמות דגית כשנחטף ואח"כ הוחזר. אמנון ליפקין שחק הירבה לשתוק והעלה את שאלת הזהות הדגית בשתיקתו בשנת 99 כשכולם שאלו מיהו אמנון שחק ומה עקרונותיו? זהותו אם כן לא היתה ברורה לכולם.
דגים הוא מזל הנזירות, הפרישות והטהרה ומזוהה עם מיתוסים של הקרבה כעקדת יצחק, ישו ואיפיגניה, למרות הפרישות, טהרה והנזירות, שרון סטון, סינדי קורפורד ויותר מכולם אליזבט טיילור הן בנות המזל היפהפיות. טיילור אגב טוענת שהיא קרבן בחייה ובסרטיה ובעיקר בגלל הגברים – יותר נכון בגלל עקרב אחד שכבר לא בחיים – ריצרד ברטון. ברוס ויליס נולד במזל דגים, שחקן מעולה וקצת משוגע. גם איינשטיין נולד במזל זה וניגן בצעירותו בכינור (כלי הנגינה הדגי ביותר שיש). ניתן לזהות את היהדות כדגית במהותה גם בגלל שאלת הזהות של מיהו יהודי? ומצבי הקרבן וההקרבה מעקדת יצחק מצדה, מוות על קידוש השם, אינקויזיציה, פוגרומים, השואה, "אחרי" לצנחנים, הצורך הבלתי פוסק של היהדות בקורבנות הוא הצורך הדגי בטהרה – טהרה וזיכוך ע"י אבדן ותחושת נצח היות שהקרבן משיל את צעיפיי הזמן והחומר המדומים ומחבר אותנו לתחושת אינסוף ע"י כאב. הכאב מנקה ומטהר. כאב הוא כלי קומוניקטיבי במקום מילים ביהדות. בישראל היהדות כנראה חזקה יותר – כולם צועקים ואף אחד לא שומע ולא מקשיב – אין קומוניקציה בין יהודים.
הדגים הוא הטאו הסיני של שתיקה ופאסיוויות, זרימה טבעית עם הדברים ללא תנועות מיותרות, שקט שקט, הדג הוא מחכים לגודו של בקט – לחכות לנצח לתמיד, הכמיהה והערגה, הגעגוע מחליפים אצלו את הקדושה. הדגים הוא "על נהרות בבל ישבנו ובכינו"
הדג חווה את האלוהות בחוויה מיסטית ולא מוכן לקבל תווך של האורתודוכסיה כי
האורתודוכסיה היא גדיית במהותה וקשורה לזמן ולהיסטוריה – מימדים שמפריעים לחויות הנשימה הדגית את תחושת האחדות והאין. השחקן הוא פיתרון יצירתי לבעית אבדן הזהות הדגי כי ע"י המשחק רוכש הדגים זהות זמנית לפחות. לכן לנו כיהודים דגיים יש את פורים להתחפש ולקבל זהות ריגעית – או להשיל זהויות מזויפות השוכנות בנו.
מבחינה כלכלית פיננסית: הדג שואף לעצמאות כלכלית מכסימלית ויוכל להגיע לכך ע"י שיעשה ויתעקש וילחם על שלו, ודגים יודעים ויאלצו להאבק על כסף. אנשים צעירים קשורים למערך החומרי כלכלי שלהם. הכספים קשורים ליכולת התקשורת, ניידות, תיווך, תיאום וקומבינות שידעו לעשות. כמו כן המערך הכספי הוא חלק מנושא הזוגיות אצלם. ואולי מהווה אפילו אינטרס מקדם בבחירת בת/בן הזוג לחיים. המערך הכלכלי קשור גם לחו"ל, לשותפויות ושותפים ויהיו קשיים או תחושת נבגדות בכל הקשור לשותף מסויים.. היות שמאזניים מצוי בבית ה- 8.

מגורים: הדג רוצה להתגאות בביתו וחשוב לו התדמית ודימוי בענין זה. מעבריי מגורים או כמה מקומות מגורים בחיים יתרחשו והרבה תקשורת בבית כולל אמצעי תקשורת, טלפונים, פקסים וכיו"ב. יתכן ויהיה מצב של מגורים בשני מקומות בו זמנית בתקופה מסוימת בחיי הדג. בבית ישנה יצירתיות ומהווה את כח היצירה והאהבה של הדגים. הבית מחזק לדג את האגו ומהווה את מקום יצירתו ומבצרו. חשוב לדגים לאהוב את הבית.

דמות האם: האם בד"כ דומיננטית, יצירתית, תובענית ואולי קצת שתלטנית , נותנת את הטון הפילוסופי רעיוני בבית. יתכנו הקשרים של חוק צדק משפט לדמותה או שאיפת צדק מוגברת מצידה. נוהגת לייעץ, אינטואיטיבית. הבתולה בבית ה- 7 תורם לזאת שהאם התיה אסתטית ומקפידה על הופעה חיצונית.

דמות האב: יותר אפרורי, יום יומי, ביקורתי ומחנך מחד אך גם יכול להיות חברותי ופתוח ומתקדם במחשבה. לדגים יכול להיות נתק מדמויות מבוגרות או מהורים בחיים ולעיתים יחסים עצבניים ולא רגועים. הביקורת מהאב וכלפיו קיימת. יתכנו בעיות בריאות הקשורות אליו היות שהאריה מצוי בבית ה- 6 במפה זו.

זוגיות ואהבה: אהבות מן העבר ונוסטלגיות קיימים בתחום הזה, מצד אחד יחס של דאגה וטיפול, מצד שני חוסר לויאליות ומשברי אמון הכוללים תהליכים של הרס, בנייה והתחדשות בזוגיות מורכבים ומסובכים. קיים הרס עצמי בזוגיות ומשיכה לטיפוסים מופנמים קשים וביקורתיים. קיימת נטיה לחנך ולטפל בזוגיות. הזוגיות עשויה להשפיע לא טוב על הבריאות. בן/בת הזוג של הדגים ולהפך, יש בהם משהו סודי, חשאי ואולי קרימינלי, יכולת להפליל ולתייג אף היא ישנה כאן. מתרחשות אהבות וחיזורים במקום
העבודה היום יומית ושוב חוזר עיקרון הטיפול ודאגה באהבה. תיתכן אבדן זוגיות ו/או תחושת נבגדות ואולי בעיות רפואיות של בן/בת הזוג. הדגים עוברים טרנספורמציה חזקה במיבנה החיים בגלל הקשר הזוגי שלהם שמשנה אותם לחלוטין - יותר נכון הם נאלצים להשתנות.

קריירה ועבודה: הקריירה מתקשרת לחו"ל, טבע, נופים, סוסים וחיות אך גם למשפטים, יבוא יצוא או אקדמיות ותחומים פילוסופיים. הדחף ורצון למוניטין הכרה והערכה קיים אצל הדג/ה. הדג רוצה להיות אריסטוקרט בקאריירה. לא לעבוד קשה אך לקבל את הקרדיט ולעיתים הוא מצליח בכך. את העבודה תנחה פילוסופיית חיים מסוימת. דגים מתקשרים גם לפוליטיקה וניהול. בעבודה קיים יכולת לראות את העתיד ולעבור במע' גדולות. למצות את היחודיות והאורגינליות והאינדיבידואליזם אך גם פיטורים, ניתוקים ופרידות מפתיעות ולא מתוכננות. הדג רוצה הרבה חופשה ואוטונומיות בקאריירה, וחו"ל, אך גם יכול לעבוד בהיי טק ותקשורת. עבודות הקשורות לעיצוב, אסתטיקה ויופי, גישור וחיפוש אחר הרמוניה בעבודה אם כי הדג חווה הרמוניה בעיקר אחרי משבר רציני. יתכנו עבודות הקשורות למלונאות, עיצוב מטבחים למשל, או אופנה, בשמים ותמרוקים וכמובן כל סוגי העבודות הטיפוליות, רפואה ופסיכולוגיה, חינוך וחינוך מיוחד, עבודה סוציאלית ורפואה אלטרנטיבית ועבודה במשטרה או במערכות סמויות.

יחס לחברה: יחס אידיאליסטי עם אפשרות להתנדבות אך תחושות קרבן והקרבה יהיו. אבדן והתמוססות מערכות יחסים בגלל תקשורת לא נכונה. יכולת לטפל להקריב, לעזור, לסובב. דגים לא יודע להיפרד ולנתק ולכן יהיו לו הסתבכויות במע' יחסים וחוסר אובייקטיביות. ובסוף צמצום אשמה והתכווצות של הקשרים ועליו להיזהר מתיוג וסטיגמה שיבואו מבלבול ואי הבנות.

אחים: יחס דואג ומטפל, הם מופנמים מטבעם וביתיים, טיפוסים פרקטיים וקצת עקשנים. מזכירים לדג תמיד את העבר ואת זהותו שחס וחלילה לא ישכח מהיכן הוא בא.

חו"ל ולימודים: קשרים סודיים בחו"ל או עם חו"ל נושאים אינטימיים הקשורים בטיולים או בחו"ל ומצבי נסיעות וחו"ל מתקשרים עם עבודה. הדג הופך לקרימינל ונמצא במצבי אי יושר בחו"ל ועליו לשמור על החיים והבריאות שם. יכולה להיות הסתבכות עם החוק. לימודים אקדמיים מלווים במעגלי הרס, בנייה והתחדשות וגם פה תהיה סודיות.
הדג מוצא את עצמו נלחץ, נדחס ונשפט בכל הקשור ללימודים או חו"ל ויתכנו מישכי זמן ארוכים (כנ"ל וגם במצבים משפטיים אם יהיו) .

יחס לילדים: דואג, מטפל, אוהב, אימהי וגם ביקורתי ומחנך. הילדים עקשנים, רכושניים וטריטוריאליים. מעניק להם הרבה חומריות.

מצבים משפטיים: מתקשרים לקאריירה, עבודה, בוסים וסמכות, רפואה וגם על רקע אירוע קבוצתי חברתי, או בהקשריי המצאה, טכנולוגיה וחדשנות.

רפואה / בריאות: כפות רגליים, מע' שתן, נוזלים ושלפוחית שתן, לב. לחץ דם, כליות, שוקיים, מע' עצבים,

לבוש, אופנה ובגדים: בגדים שתפקידם להסתיר ולכסות, בלאי גבוה שלהם, כפיתיות הקשורה ללבוש. ביקורתיות על ההופעה החיצונית. הופעה סולידית וצנועה, גם שמרנות בה.

יחס למוות: יחס מיסטי, אופטימי, רוחני, אלוהי. מוות כשיחרור, כפילוסופיה, כעזיבת הנשמה את הגוף סוף סוף.

יחס לאלוהות: פתוח, חברותי, סקרני, לא אורתודוכסי, משוחרר, מיסטי, רוחני.

יחס לעבר/עתיד: העבר לדגים היה יפה כמעט מיתוס, העבר מתקשר לאהבה, עתיד לא ידוע, מוכחש, מבולבל - נע בין דימיון למציאות, בין התחמקות לכורח ואשם.

תפיסת מימד הזמן: אצל הדג הכאוטי (מלשון כאוס) אין מימד של זמן בעצם כי הוא מייצג את הנצח במובן של העדר זמן בכלל אך בכ"ז הגדי מצויי ומוקפץ קוונטות בבית ה- 11. הדליי של המפה הסולארית לדגים ואזיי יש שיבוש במימד הזמן הקווי, ניתוקים, פרידות והפרעות קצב בחיים ותפיסת זמן לא שגרתית (רצויי שעון טייסים או אסטרונאוטים). הזמן והחלל נפגשים כאן ודגים רוצה זמן עם מירווחים – זמן אישי אינדיבידואלי לחלוטין, תפיסת הזמן מוזרה ולא שגרתית, קדחנות 24 שעות של עשייה ופתאם נתק מירווח וחוסר מודעות לשעון. קשת בבית ה- 10 יוצר לדג זמן אריסטוקרטי, קרי שיש לו את כל הזמן שבעולם כי הוא 'קיסר' (יתכן וירצה שעון יוקרתי כרולקס או אומגה למען הפגנת אריסטוקרטיה זו). דגים רוצה זמן רחב ופתוח (ופילוסופי) ככל האפשר ללא הגבלה. לדגים אין גבולות בזמן. זה מזכיר לי את פוג ב- 80 יום מסביב לעולם בכדור פורח שהוא חוזר בהפרש רק של יום אחד לבית התה של הלורדים באנגליה והכל בגלל סיבוב כדור הארץ וטיסה כנגד הכיוון…

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
אשליות, החמצות, טעויות ומצבי קורבן והקרבה הם מוטיב מרכזי של המזל אך הדלי בבית ה- 12 יכול לחבר אנרגיה זו להקשריי תעופה, טיסות, קבוצות, חברה ואנשים – משהו ברמה החברתית ובנוסף תיתכן הקרבה על רקע חדשני מקורי יצירתי התמוססות, החמצות ואשליות בתחום אינדיבידואלי אישי או בהקשר לטיסות, מחשבים והיי טק וצריך להיזהר מרמאויות בענין זה. דגים לא יודעים להיפרד ולהיתנתק, אין להם "קאט". גם בהקשר לילדים המימד ההקרבתי, טיפולי, אשלייתי עשוי להתרחש.

שלישון ראשון (19.2 - 2.3)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב נפטון ולכן בניה נחשבים לדגים אמיתיים. מסיבה זו ניתן למצוא בכם צדדים מיסטיים, רוחניים ויצירתיים. אתם נוטים להתגעגע וכמהים למחוז חפץ שנבצר מכם להשיג, לעיתים מרגישים שאינכם מגשימים את רצונותיכם. אתם מתאימים למקצועות טיפוליים, כמו רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או קרימינולוגיה. יש לכם תחושת הזדהות חזקה ולעיתים גם רגשות של קורבן והקרבה. ייתכנו בחיים אובדנים והרס עצמי הקשורים לסמים, לאלכוהול ולהתמכרויות אחרות. קיימת היכולת להתחפש, להחליף זהויות. במקרים מסוימים אתם סובלים מבעיות הקשורות באמינות, ברמת הנפש ייתכנו מנגנוני הכחשה במקרים מסוימים. אתם מרגישים טוב במקורות מים כים, ברכה, צלילה. קיים בכם כל נושא התחפושות, וההסוואות (הקשרים לכימיה וטקסטיל). אתם אוהבי מוזיקה, ואתם מתקשרים לדברים ומאמצים. פריטים הקשורים לנעליים, גרביים ולשטיחים. יש בכם צד מעודן ורגיש. יש לכם קושי עם לוחות זמנים.
בריאות: רגישות עשויה להופיע בנוזלים בגוף, בכפות רגליים או בשלפוחית השתן.

שלישון שני (3.3 - 12.3)
קבוצה זו מזוהה עם הירח, המייצג איכויות של מזל סרטן. הקשר לדמות האם הוא חזק במיוחד, לעיתים אף נוטה לאדיפליות. בני קבוצה זו מופנמים מטבעם, רגישים, טרודים בעברם: סובלים מעיסוק בלתי פוסק במה שהיה ובזיכרונות. קשה לכם לעשות שינויים בחיים ויש לכם כשרון טבעי לטיפול בעיקר בגיל הרך, בילדות, בכל מה שקשור להריון ולידה. במובן המיסטי מיקום זה קשור במראות, ובהתעגלות פיזית (השמנה). מתאים לכם העיסוק במזון, במסעדות ובקייטרינג, אבל גם בארכיאולוגיה, בהיסטוריה, בארכיטקטורה, כשלעבר יש משמעות חזקה על חייכם בתחומים אלו. מתאים לכם לעסוק גם כאופטומטריסטים, ובחברות אבטחה ושמירה. בחייכם מופיעים מעגלים של בנייה, הרס והתחדשות.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע אצל נשים ברחם ובחזה, ואצל שני המינים בסוכרים, בעיניים, בשיניים, בחניכיים ובפה.
שלישון שלישי (12.3 - 20.3)
קבוצה זו מזוהה עם הכוכבים מארס ופלוטו ולכן יש בהם תכונות של עקרבים. בני הקבוצה נחשבים לחזקים שבחבורה. יש בהם מקוריות וכושר מנהיגות, והם נושאים מבט לצבא, לספורט, לפסיכולוגיה, לקרימינולוגיה, לטיפול, לרפואה - בעיקר כירורגיה. אפשר למצוא דגש על מין וארוטיקה, נקמנות, חשאיות וסודיות. הם אינם קלים - לא לעצמם ולא לאחרים – ומתאים לכם לעיסוק באבטחה, בשמירה ובסקטורים חשאיים (משטרה, שב"כ). בני הקבוצה הם חובבי צלילה אך צריכים להיזהר מכוויות ושרפות. במהלך החיים הם עוברים עליות ומורדות, אך כושר ההישרדות וההתחדשות שלהם חזקים. הם חשים במאבק בחיים ובעלי אינטואיציה חזקה. התחום כלכלי-כספי מודגש וחשוב.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בהקשר לרמת הברזל בגוף, באברי מין, במערכת שתן, באף, בהפרשת ריחות ובלסת. אצל נשים: עולים מפעם לפעם נושאים גניקולוגיים.