תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל דלי

dynamic image: 
תיאור המזל: 

דלי הוא העידן אותו אנו חווים כעת למרות שכבר החל לבטא את עצמו ב- 1904 עם האחים רייט והמטוס. דלי קשור למצביי רחיפה ונסיקה, גבהים, 'קידמה, ניתוק וקטיעת רצף, דילוגים וקפיצות קוונטיות, אקראיות, חופש ובעיקר טכנולוגיה, היי טק, טלביזיה, תיקשורת וטייס וכמובן חלל. למזל זה יש כושר אילתור, המצאה, הברקות, גאונות ורעיונות. אמנם הוא קשור למסות ולקבוצות, אך מודע היטב לעובדה שאנשים שווים זה לזה בזה שהם שונים זה מזה. דלי מאפשר גיוון ושונות, עצמאות ואינדיבידואליזם. קפיטליזם, דמוקרטיה, חופש הפרט והביטויי, אינטרנט ועוד הם מסממניו. מזל זה קשור גם לטילים ורקטות ותראו מה קרה לאהוד ברק שאמנם יש לו איי.קיו של דלי גאון, אך טיל אחד מחורבן עף לו לא בדיוק למקום (צאלים) וחוברים לו דימוי מטוס כי טוענים כלפיו שהוא לא ממריא… גם ז'ול ורן שראה את העתיד וכתב אודותיו היה בן המזל כי עתידנות והמצאות מקורם במזל זה. שקיפות וחופש המידע הם מסממניו ושטף האינפורמציה המכסה אותנו כנחשול הוא דליי במהותו. הדלי קופץ קוונטי – חיי בעתיד ויודע שהיום אנו חיים בעצם מחר, אין היסטוריה ועבר במזל זה רק עתיד – או עתידים. הוא מקדיש לכך הרבה מחשבה ואין במזל זה דברים מקודשים ובטח לא קברי אבות. הוא חילוני ופתוח ויודע שחיי הבנים חשובים מקבריי האבות, והעתיד הוא היכן שנבלה את שארית חיינו ולא בעבר. דלי הוא אנטי אורתודוכסי לא פחות מהקשת. את התדהמה וההפתעה שקיימים בו ראינו אצל כוכב הכדורסל (וכדורסל קשור לגובה ולדלי באסטרולוגיה) מייקל גורדן שמכונה Air-Jordan ונהג לטוס לרחף ולקלוע סלים בנ.ב.איי. תוך כדי הוצאת לשון ולהדהים את העולם ברחיפתו מעל כולם. (הוא וגם מיקי ברקוביץ נולדו ב- 17/2 אך גם כוכב העבר כדורגל ביל רסל הוא בן מזל דלי). ליפן המדינה יש איפיונים חזקים של דלי – ביום יום את כל הישן זורקים בנוסח מערכות סטריאו סוני מלפני שנה… וקונים חדש. הקידמה והטכנולוגיה ובכלל זו מדינה שמקדימה את העולם – היא פשוט דלי בזה שהיא שונה מכל האחרות, מתקדמת, טכנולוגיסטית, וגם היו בה פעם טייס קמיקזה שנפלו והתפוצצו על אוניות במלחמה"ע ה- II . טייס אמרנו בדלי לא? דלי קשור למערכת, לקבוצה, לקידמה אך גם להפרעות קצב, ניתוקים ופרידות. זהו מזל לא לינארי – לא קוי אלא קופץ ומדלג – דילוג קוונטי לעתיד תוך שקיפות ופתיחות מכסימלית אה-היסטורי וחילוני במהותו – אפילו דולפינים ולויתנים קשורים אליו. הוא רבגווני ומה שקבוע בו זה השינויי. על זמניות, אה-היסטוריות, עתידנות מעבר מימדים וקפיצות חלל בנוסח סטארטרק, מנהרת הזמן וכיו"ב ל- 2000 השנים הבאות – תתכוננו היות שדרים בו בכפיפה אחת גאונות, טירוף ושיגעון. קרטלים ומונופולים וחברות ענק הם מסממני המזל.

הטכנולוגיה יוצרת מהירות ושקיפות, השקיפות של הדלי פירושה לחיות בעצם במצב של אולטרה סאונד תמידי.

כספים: יכולים להתקבל כספים הקשורים לעניני בריאות ורפואה או המצאה ויעילות. דליים עוברים החמצות והפסדים כלכליים בחיים - יתכן גם בגלל נאיביות ותמימות כלכלית מסוימת. עליהם להזהר מנושא קרקעות ונדל"ן שלא ירומו. ירושות בגיל מבוגר ועם מימד מכווץ קצת ממה שחשבו תכננו או ציפו. הדליים באופן פרדוכסלי ביקורתיים ובו זמנית סלחנים ככל שזה נוגע לכסף ורכוש. השור בבית ה- 4 קושר את הכספים עם הבית והמשפחה - אדמות או חקלאות.

אחים / אחיות: אנרגטים, צעירים יותר, עוסקים בריקוד, ספורט, הוראה. תחושת תחרות ומאבק יכולה להיות איתם. אך בסה"כ יכולים להיות אהבה והערכה. יתכנו אח/ות מפורסמים יצירתיים או עוסקים בניהול, ומגלים עצמאות רבה ומראה צעיר.

בית וחיים מוקדמים: אולי בית על אדמה, תחושת יציבות וקביעות למרות שרמת הניידות והתחלופה יכולה להיות גבוהה אף היא. ערנות שכלית מוגברת, סקרנות, אומץ ותחושת לוחם בתקופת בית ספר יסודי. האב אדם פרקטי , ארצי ועקשן, נאה מראה. האם דואגת, ביקורתית, בשלנית, מטפלת קשורה לבריאות ואולי היא לא היתה בקו הבריאות תקופות מסוימות וקצת כפייתית או יסודית במידה מסויימת. האוירה בבית בין השאר היתה של דחף למצוינות אך גם סיפקה את כל הצרכים החומריים. זהו בית שהייתה בו אוירה של עבודה טיפול ופרקטיות יום יומית. האב אצל הדלייה הוא דגם לבן זוג בחיים - וכנראה ישפיע רבות על החלטתה בענין. (במודע או לא במודע)

קאריירה: הדלי/יה יעברו בקריירה תהליכים לא פשוטים. הם יכולים לחוש נבגדים או מרומים בתקופה מסוימת של העבודה. כמו כן המגע עם הבוסים נע בין הרמוניה וחברות לבין חשדנות וחתרנות. הרבה עבודה במימד בריאותי טיפולי או לחילופין קשיי בריאות בעקבות העבודה. (העבודה מצידם קשורה גם לתחום הפיננסי כלכלי ובנקאות או שוק ההון למשל.) כפיתיות או קיצוניות בעבודה יתרחשו עם השנים. דליים יכולים להכנס למימד חשאי מחתרתי או סודי בעבודה - או שהעבודה עצמה תישא אופי כזה - קרי משטרה, שב"כ, מודיעין וכיו"ב. מעגליי הרס, בנייה והתחדשות יתרחשו בקריירה, וכמו כן תיתכן גם השפלה - תיוג וסטיגמה או תחושת נחיתות מסוימת. דלי צריך לשמור על חייו בקריירה (ראה אברהם לינקולן דלי שנרצח בשיא הקריירה). סכנות בעבודה סביר שיהיו.

יש לדלי מימד של ביתיות וטיפוליות ומשום מה העבודה יכולה להתקשר לנוסטלגיה, עבר והיסטוריה. הדלי ביקורתי כלפי ההיסטוריה והעבר יראה אותם בראייה סלקטיבית ומפוקחת ולא מפאר או מרומם את העבר. בכל מקרה גם אחרי משבר תהיה התחדשות מקצועית וקאריירה למדרגה יותר גבוהה. דלי מוצא עצמו בתהליכים של רגשות והזדהות וטיפול רב עוצמה בעבודה וקאריירה ולאו דווקא האלגנטיות הקורקטית אותה מייצג הוא מלכתחילה ... יתכנו גם עבודות הקשורות לבנקאות, כספים ותתפלאו גם אוכל, רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וקשרים לטיפול אלטרנטיבי.
הדליים מתאכזבים מהמימסד, המדינה ומסגרות. במסגרת הם מאבדים את מימד הזמן. גם כך לדלי תמיד חסר זמן או שישנה איזה בעיתיות אחרת עם הזמן והשעון. דלי מתאכזב מדמויות סמכות או דמויות מבוגרות, או שמתפתחת תלות ולא ניתן לנתק בין סוג של התמכרות לדמות בוגרת או סמכות עד הרס עצמי.

מיניות: הדלי חש צורך לטפל ולהיות מטופל בתחום המיני ריגשי עמוק. בעיות רפואיות על רקע זה אפשריות במהלך החיים. דלי/יה יכולים להיות יועצים וסקסולוגיים ואולי קצת מציצנות. בגלל הימצאות הבתולה בבית ה- 8, עקרב בבית ה- 10 יוצר תחושת הגבלה וכיווץ בחיים הקשורים למיניות ויתכן קשר מיני עם בוס/ית או גורם סמכות בעבודה או סתם מישהו הקשור בקאריירה בצורה זו או אחרת וקשור לסטטוס או למעמד שלהם. במיניות יש נוקשות, ביקורת, שיפוט ומשהו רציונלי ואולטימטיבי באורח מסויים. לעיתים יש "טבואים" וגבולות המתקשרים לתחום האינטימי או יטותר מידי ביקורת וקונטרול. היחס לכך הוא רציונלי, בוגר וחד משמעי ללא משחקים.

רומנטיקה, אהבה וזוגיות: הדלי רוצה בן/בת זוג שיוכל להתגאות בהם ושיהיו שווים אותו... אך בעצם רוצה באורח פרדוכסלי בן/בת זוג חופשיים ולא לוחצים יתר על המידה רצוי מחו"ל - וזו אינה אפשרות סבירה להכרות -בטיול, חו"ל או לימוד ואקדמיות. הדלי רוצה חופש במערכת היחסים ושבן/בת הזוג יהיו רחבי אופקים ופילוסופים קצת - אולי כוון רוחני משהו. בן/בת הזוג יכולים להיות מפורסמים תקשורתיים, ספורטאים, משפטנים או אנשי אקדמיה ומול"ות. ברומנטיקה יכולה להיות תקופות של כפילות במע' יחסים ומשיכה לבן/בת זוג צעירים אינטלגנטים ותקשורתיים. ההיכרות יכולה להתרחש גם בנסיעה או דרך מודעה בעיתון.

ילדים: עירנים, אינטלגנטים, חברותיים ויפים מאוד, דינמיים ותקשורתיים.

חברה: הדלי מעורב בקבוצות ואנשים ויתקשר למערכות וקבוצות בעלות אופי רעיוני /

אידיאולוגי במובנים מסוימים. היחס לדת פתוח וחופשי - בנוסח איש באמונתו יחיה. חברים מחו"ל ונסיעות פתאומיות לחו"ל בצורה לא מתוכננת או אולי נסיעות קבוצתיות. לדלי בעצם אין גבולות. אלו מימדים שחסרים לו, גבולות ולא מסגרת וזמן. היות שהגדי מצויי בבית ה- 12 ומן הסתם יכול ליצור בלבול וחוסר תיקשורת או אכזבה מדמויות מבוגרות או גורם סמכות - או להפך מצב של תלות ואי יכולת להיפרד ושהדמות הבוגרת/סמכותית מייצגת עולם מיסטי, רוחני, יצירתי ומרתק.

בריאות: באופן ישיר השוקיים, מחזור הדם ועצבים. ברמה יותר עקיפה: לב. אצל אישה רחם, חזה, רמת הסוכרים ובטן - עיכול- מעיים ובקיצור דליים צריכים לחשוב על התזונה שלהם היות שחוסר איזון בענין זה גורם להם למחלות. רמת הסידן, עור, עצמות, שיניים, פרקים וברכיים גם הם ברגישות. לדלי יש כפיתיות לבריאות ולניקיון.

הורים אב - אם: היחס לאב פרדוכסלי ומורכב לעיתים אכזבות או חוסר תיקשורת, יתכן חסך בדמות אב או אב מופנם (לא תמיד). האב אדם נאה מראה אינטלגנטי אך בעל אישיות מורכבת. יתכנו בעיות בריאות / בעיות פסיכולוגיות איתו. האם ביקורתית דואגת ומטפלת, פרקטית. הדלי מרגיש צורך לעזור לטפל ולרפא את ההורים ומפתח למרות אכזבות מסוימות יחסיי תלות וקירבה ללא הפרדה ולא מתנתק מהם. אצל דליים מסוימים תהיה הזנחה ושיפוט לא נכון וחוסר גבולות מצד ההורים ואצל אחרים תהיה טוטליות, הקרבה ומסירות מוחלטת של חסות יתר וסלחנות עם הזדהות וחוסר גבולות. אחים ברמה המיסטית הנצח קשור להורים וכן געגועים וכמיהות. אולי אחד ההורים הוא אידיאל של משהו. יש מיסטיקה ורוחניות בענין זה.

סוגיות משפטיות: מתקשרות אצל דלי ליצירתיות ואולי זכויות יוצרים, למצבי הסתבכות לא ברורים והקשרים לאבדן, בריאות, רשלנות רפואית או שכחה. יתכנו תביעות בהקשר אינטימי, סודי או חברתי קבוצתי ואולי בהקשרי מחשבים, טייס ודברים מתקדמים. הפתעות משפטיות ותדהמות בענין זה. תביעות ומשפטים הקשורים בנוזלים, כימיה ומקורות מים.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש שיכול להיות פרובוקטיבי, מרשים, בולט אך גם ספורטיבי, זרוק, אך גם יקר. קשור לחו"ל, פתוח, מאוורר, אריסטוקרטי (גם אם מרושל) הבגד מהווה פילוסופיית חיים.

יחס למוות: רציונלי, ריאליסטי, פטליסטי, קשור לבריאות ולעבודה, ביקורתי, וביקורת בגלל אירוע של מוות חס וחלילה.

יחס לאלוהות / דת: מנגנוני הכחשה ואי בהירויות, מיסטיות ולא אורתודוכסיה - רצון לסובלנות ופתיחות דתית ולהפך.

יחס לעבר/עתיד: העבר יציב אך ביקורת על העבר ותפיסה סלקטיבית ריאליסטית בקשר למה שהיה. העתיד נתפס כאינסוף אפשרויות, חופש והרחבת המעגל החברתי. העתיד לדלי הוא היכן שנבלה את שארית חיינו ולכן חשוב יותר מן העבר.

תפיסת מימד הזמן: לדליים אין מימד זמן לינארי-קווי היסטורי, היות שהגדי מצוי – או יותר נכון מתאיין ומתמוסס בבית ה- 12 כך שאבדן הזמן הוא גדול או שישום מנגנוני הכחשה אודות השעון הוזמן בנוסח עליזה בארץ הפלאות (ולואיס קרול היה דלי במקרה). הזמן נוזל כמו השעונים הנוזלים של סלבדור דאלי… בבית ה- 10 מצוי עקרב ולכן הזמן מקשה, מאיים ומפחיד את הדלי שחש קשר בין תודעת זמן/שעון ומוות ויכול להיות מואשם ומתוייג כפושע על ענייני זמן ושעון או אולי להפך מין תחושת חוסר זמן תמידית וכפיתיות מסוימת על מימד השעות ושעון. דלי לא רוצה שעון בכלל, אולי שעון צלילה וחש שכפיתיים אליו בגלל הזמן. יש לו תפיסת זמן פסיכולוגית סוביקטיבית אישית והוא מבין כאוטית / קוונטית שהזמן הוא אשלייה בגלל הפחדים שלנו. דלי גונב או נגנב בזמן ונסחט ריגשית על כך, ישנה הסתרה של הזמן.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
אכזבות, כשלונות, הקרבה וקרבן אשליות, בלבולים וטעויות והחמצות יכולות להתרחש סביב כספים ורכוש והצד המטריאליסטי בחיים אך גם בקאריירה, עבודה והתמוססות מימד הזמן, אשליות ואכזבות מדמויות מבוגרות ממסדים סמכות או הקשר משפטי יכולים גם הם להופיע בחיים. תכנון זמן לא נכון ואבדן זמן יקר תוך התכחשות לנושא. דלי מזדהה ומגלה אמפתיה בסתר לא בגלוי ויכול להיות ניזוק מדמות סמכותית או מבוגרת בגלל (או להפך) מעורבות יתר ריגשית. על דלי להיזהר גם בעסקיי נדל"ן, לא להכנס ליותר מידי ויתורים, הפסד או החמצות ולא לשגות באשליות בענין זה. דלי מפתח תלות בדמות סמכותית בוגרת כמו אריה דרעי שיחסיי התלות והסימביוזה ללא הפרדה (תוקשרו רבות) שיש לו עם הרב עובדיה יוסף שמצידו פיתח בו תלות ובסוף נאלץ לעבור צינתור כי לקח ללב את פרשת דרעי.

שלישון ראשון (21.1 - 31.1)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב אורנוס ולכן בני הקבוצה נחשבים לדליים האמיתיים. יש לכם חשיבה מיוחדת ועצמאית, אתם רואים לטווח רחוק, עוסקים בעתיד ונוטים קדימה (אתם לא היסטוריים), חברותיים מטבעכם ויש לכם קשרים עם הרבה אנשים. אתם נוטים לטכנולוגייה, הייטק, טלוויזיה, מידע ומגע עם מאסות נרחבות של אנשים. חדשנות, עצמאות, ואינדיווידואליזם מופיעים אצלכם, אך קשה לכם לשמור על רצפים ואתם עוברים בחיים ניתוקים ופרידות. הפתעות ותדהמות - אתם גם מפתיעים את סביבתכם. אתם טיפוסים קפריזיים ולא רגועים, במקרים מסוימים יכולה להיות מחוננות או גאונות בשטח מסוים. עד כמה שהדבר יישמע מוזר, יכולים להיות הקשרים לגבהים, רעיונות לא שגרתיים, כושר המצאה, אילתור ומקוריות ואולי הקשר לטייס וחלל (מיזוג אוויר, צניחה, דאייה). באישיותכם ישנה מרדנות מסויימת. מופיעה הגבלה מסוימת בתיאור תכונות אלה במפת אשה לגבר בחייה.
בריאות: עשויה להופיע רגישות בשוקיים, במחזור הדם ובמקרים קיצוניים בלב.

שלישון שני (1.2 - 10.2)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מרקורי ולכן אתם הדליים מזוהים עם האיכויות של תאומים. אתם יכולים לעסוק בתקשורת, ויש לכם דחף חזק לשינוי ולגיוון. אתם משתעממים מהר מדברים, שולטים היטב במידע, מתאימים להוראה, להדרכה, לנהיגה או לתחומים שנדרשת בהם קואורדינציה. אצל חלק מבני שלישון זה מופיעה נטייה לספורט. בני הקבוצה נראים צעירים מכפי גילם ונמצאים במגע עם אנשים צעירים. יש להם כושר טבעי לתיווך ומיזוג בין אינטרסים תוך הפקת רווח אישי. תיתכן בהם ילדותיות, אנוכיות מסוימת, וצורך בניידות ותנועה.
בריאות: עשויה להופיע רגישות בריאות, בנשימה, באוזניים ובכפות הידיים.

שלישון שלישי (11.2 - 19.2)
קבוצה זו מזוהה עם ונוס ועם האיכויות של מזל מאזניים, והנכללים בה זקוקים לאהבה ולזוגיות כמו אוויר לנשימה לשותפים או לשותפויות בחיים. אתם בעלי הופעה נאה, מקפידים על הופעה חיצונית, בעלי חוש אסתטי מפותח ויצירתיות טבעית, כשרון עיצוב, חיבה לכסף ולנוחיות חביבות טבעית ואהבת אנשים. אתם לא מרגישים נוח להיות לבד. יש לכם יכולת ניהול משא-ומתן וכשרון טבעי לשיתוף פעולה, לכן אתם מתאימים לעבודה עם הרבה אנשים בנושאים הקשורים למלונאות ותיירות, לאופנה ועיצוב.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגרון או בכליות.