תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל עקרב

dynamic image: 
תיאור המזל: 

העקרב ושליטו פלוטו אל השאול במיתולוגיה מאופיינים ע"י חיות נשר ונחש ובעיקר הפניקס, עוף החול שנשרף וקם מעפרו כל 500 שנה למחזור חיים חדש של נסיקה ותעופה. מעגלי הרס ובנייה, כושר הישרדות והתחדשות, מיניות, כסף, עומק פסיכולוגי, כושר רפואי טיפולי ונפשי והרבה שקט וסודות יש בעקרבים – פשוט תיקים באפילה. בכל עקרב מקופל עמוק בפנים סוכן C.I.A. איש משטרה או מוסד ושב"כ בעסקת חבילה. החברה האלה נמצאים רוב הזמן בחקירה ולא מקבלים דברים כמובן מאליו. יש משהו כפייתי בעקרבים, חשדני שלא נותן הרבה קרדיט לטבע האדם. העקרב חש נבגד ומרומה – חש ועובר השפלות, מתרומם מן ההריסות כעוף החול, הלשנה, חקירה, נקמה ובגידה – אלו קטגוריות בהחלט לא קלות אך העקרבים חשים אותם היטב בחיים ונתחיל עם הדוגמאות של המפורסמים שצובעות את הדפוסים הארכיטיפים האסטרולוגים בצבע ברור, חד ומוגדר. הילארי קלינטון עקרבה שנאלצה לעבור השפלה ממושכת בעקבות בגידות בעלה שזכו להיות מתוקשרת ומתוארות לפרטי פרטים עסיסיים ומציצנים בנוסח היכן נעלם סיגר ההוונה של ביל – לבטח לא החזיר אותו לקסטרו בקובה. הילארי איננה העקרבה היחידה המפורסמת הנבגדת בפלנטה הקטנה שלנו. שרה נתניהו עקרבה ידועה אחרת זכתה אף היא לסיקור תקשורתי בעזרת בעלה שרץ לספר לתקשורת שמישהו מחזיק קלטת מסוימת… שרה נתניהו סקרנית ונתפסה בעין המצלמה מציצה בטיסה במסמכים המסווגים כסודי ביותר בהם עלעל רוה"מ שהוא במקרה גם בעלה. עקרבה מעניינת אחרת בגדה עם עקרב מפורסם לא פחות, ולמה לא? היות שמדובר בשני סימליי סקס עכשויים בהוליווד. דמי מור וליאונרדו די קפריו. דמי מור מאפיינת במדוייק את העקרביות לא רק בגלל קפריו אלא כי הצטלמה עירומה בהיריון עקרבי על שער ירחון הונטי פייר אך גם קיבלה הצעה של מיליון דולאר מרוברט רדפורד בעבור לילה אחד וזה לא הספיק לעקרבה שהמשיכה בסרט סטריפטיז, ובל נשכח שהסרט הראשון שפרסם אותה היה "בגידות בריו" אודות הפלות לא חוקיות... מאחר ועקרב קשור למעמקים, תעלות, בונקרים וצלילת, שיחקה דמי מור בסרט גי איי גיין כלוחמת בקומנדו הימי האמריקאי. די קפון שנולד כמוהה בדיוק ב- 11/11 טבע עם הטיטניק – מצולות אמרנו בעקרב. בדיוק כמו שהעקרב רוק הדסון שמר את סודו העקרבי ולא יצא מהארון 30 שנה אך שיחק פעם בסרט "תחנה זברה אינה עונה" על הצוללת מתחת לקוטב. ג'ודי פוסטר עקרבה אחרת שיחקה בפחד עקרבי "בשתיקת הכבשים" ונאנסה ב"נאשמים" – סרטים עקרביים רוויים במוטיבים של מזל עקרב כפחד, משטרה, חקירה, אונס ומיניות ואלימות. נו, מזל קצת קשה העקרב הזה. אם נעזוב לרגע את המשקפים העקרביים בתחום המיניות ונעבור לכסף העקרבי נמצא לא פחות ולא יותר את ביל גייטס האיש העשיר ביותר בעולם ובהיסטוריה ונוסיף את טד טרנר שגם הוא לא
עני במיוחד. עקרב הוא מזל הכסף והטרנספורמציה ואין עוררין על כך שגייטס וטרנר שינו בעזרת מיקרוסופט וסי.אן.אן את העולם ובעצם עשו מהפיכת תקשורת. עקרבים הם מהפכנים. אצל דן שילוון אתה יושב בקומזיץ השבועי ונחקר עמוקות ע"י ה"שבכניק" הקולקטיבי שרוצה לדעת יותר ואת האמת. חברו יוסי שריד, עקרב אחר חיסל את הקשתית שולמית אלוני בקשר עקרבי והשתלט על "מרץ". גם איציק מרדכי בן מזל עקרב האשם בבגידה בליכוד ע"י ביבי וחש נבגד ומרומה. הסנטור מקארתי רדף וחשד בכולם שהם קומניסטים בארה"ב של שנות ה- 50 וגם להלשנות וחתרנות עקרבית בהוליווד, מקארתי עסק במשך שנתיים במוטיב עקרבי מרכזי והוא הפחד מהקומוניזם גם דה גול נחשב לבוגד במרשל פטן בצרפת ובנוסף היה המניפולטור הגדול של המאה ה - 20 במנהיגות. כי בעקרב יש צד מניפולטיבי. דוסטויובסקי ויצירתו בעלת העומק הפסיכולוגי היה עקרב מאפיין בשלו ולא אוכל שלא להזכיר סמל סקס נוסף (מהעבר) אלן דלון שנחשד במגעים עם המאפיה בצרפת וגם שיחק בסרטי גנגסטרים עקרביים כבורסליני למי שזוכר, 'לילה על העיר' ו'שמש אדומה', עקר בבריבוע דלון זה.
מזל עקרב קשור מבחינה צבאית גם לשיריון, ויתכן ויעניין אתכם לדעת שמונטגומרי ורומל שנפגשו בקרב השיריון הגדול של מלחה"ע II באל עלמיין היו במקרה עקרבים. ורומל אולץ להתאבד כי נחשד בבגידה וקשר בהיטלר. נו. טוב אני חושב שמספיק לכם.

קאריירה ועבודה יום-יומית: בעקרב קיימת תחרותיות ורצון להיות במקום הראשון במקום העבודה. הוא מוכן להילחם על כך וממילא יהיו לו עימותים ומחלוקות וגם ביקורת על הבוס - אם יהיה בניהול - יקבל הוא הרבה ביקורת. עבודות הקשורות לצבא, מודיעין, הייטק, ספורט, אלקטרוניקה, ומימדים חשאיים, כריגול, משטרה אך גם עבודה עם ילדים ונוער או עבודות טיפוליות כפסיכולוגיה, רפואה, רפואה אלטרנטיבית, חינוך מיוחד ועבודה סוציאלית. עקרבים מגיעים לניהול ולסמכות וגם לפוליטיקה ושואפים לכך - אמביציה ושאפתנות לא חסר. במסגרת העבודה יגיעו לפירסום והכרה בתהליך הדרגתי וקשה ובגיל מבוגר יותר. התחושה בעבודה היא של מידיות ודגש על ההווה תוך לחץ זמן ובוס מלחיץ ותחרותיות. עקרב רוצה מקום ראשון בעבודה והערכה על מעשיו. העבודה יכולה להתקשר גם להוראה, הדרכה והרבה ניידות ונסיעות. ישנה דואליות בעבודה או פשוט שתי מקצועות מרכזיים בעיסוק. עקרב נדרש להיות בעבודה תמיד צעיר ולוחם. בכל מקרה העבודה דורשת חשיבה וטיפול במידע ותקשורת. בגלל הבתולה בבית ה- 11 העקרבים יתנתקו בפתאומיות ממקום עבודה, ויעבדו בתחומים מתקדמים מחשבים, היי טק, טכנולוגיה ותקשורת - T.V. - יש לעקרב כושר המצאה ואילתור בעבודה וחדשנות. הוא רואה עתיד רחוק. העקרבים רוכשים גם מסגרת חברתית בעבודה וחברים חדשים; ומוצא עצמו באירועים קבוצתיים דרך העבודה.

בית ומשפחה: עקרבים עוברים תהליכים לא פשוטים בתחום הבית והמשפחה, מתרחשים מאורעות לא שגרתיים, וישנם ניתוקים ופרידות או הפרעות בקצב ביחסים הקשורים בעיקר לאב. שאמנם יכול להיות גם חבר וחדשן - אך לפעמים עצבני או נוקשה ושתלטן. (וזה פרדוקס). מנותק ולא רגוע. מעבריי דירות פתאומיים ולא מתוכננים ואולי העדפת מגורים במקום לא שגרתי - או גבוה בדירת גג ואפשרות למגורים ומשפחה ואפילו לידות בחו"ל. האם דומיננטית חזקה, אולי שתלטנית אך בכ"ז נותנת הרגשת חופש ומשפיעה הרבה על פילוסופיות החיים ותפיסת העולם. (יתכן אצלה: קשר לדת, רוחניות הוראה או חו"ל). ניתוקים ופרידות מבני משפחה יכולים להתרחש במפתיע. באורח מוזר מגורים ליד אנטנות גבוהות, שדות תעופה, שכנים מעצבנים ולא שגרתיים, קוי מתח גבוה וחשמל ליד הבית).
המשפחה יכלה לתרום להרחבת אופקים ולנסיעות לחו"ל ולעזור לתחושת השפע והמרחב אצל עקרבים. לעקרב יש כושר חדשנות ואילתור ומקוריות בבית ורוצה בית חברותי, פתוח ולהזמין לאירועים חברתיים אליו. בבית יש דגש על מכישירם אלקטרוניים ומחשבים.

אהבה וזוגיות נישואין: עקרבים רוצים זוגיות, רגועה סולידית ושקטה, זוגיות נתפסת כחלק מהמערך הכלכלי שלהם כי השור מצוי בבית השביעי -בית הנישואין וקושר בין משאבים לבין נישואין ופרטנרים בחיים - ומן הסתם יהיו לעקרב שותפים ושותפיות כלכליים (וגם נפילות והפסדים או אכזבות משותפים). המאזניים בבית ה- 12 מראה על משיכה לטיפוסים מסובכים מורכבים ולא פשוטים. למרות שהעקרב עקשן ולא גמיש בזוגיות. הוא מרגיש קורבן והקרבה ביחסים וידרש לטפל הרבה ולתת מעצמו ולותר לפחות בתחושתו הסוביקטיבית. בעיות תקשורת בזוגיות או בת/בן זוג בעיתיים שצריך לטפל ולתת ולהשקיע בהם הרבה או להפך - העקרב מטופל ומקבל טוטליות ומסירות מלאה בזוגיות - הרצון לטוטליזציה ריגשית יוצר הרבה בעיות בנישואין וכמו כן הקינאה והרכושנות. תיתכן התמוססות של מערכת היחסים ואכזבה ריגשית עמוקה או חס וחלילה מחלה ואבדן של בן/בת הזוג או אישפוז ממושך - או אולי טיפול נפשי ארוך - בכל מקרה העקרב מרגיש מטפל ופסיכולוג ביחסים ובנישואים. עקרבים מרגישים נתק אך לא יודעים להיפרד וימשיכו מצבים ריגשיים לא פשוטים לאורך תקופות - כנצח. מימד הזמן לא קשור לזוגיות ולא אוחז בו -הזוגיות נראית כנצח וכישו על הצלב. כל פעם מישהו אחר מבין שניהם חש מימד של קרבן והקרבה ותלות. בן/בת הזוג יכולים להיות פרקטיים אך גם יצירתיים ביותר, מיסטיקנים ואוהבים מוסיקה, עם כישורים לתחום זה. למרות שעקרב הוא ריאליסטי בזוגיות יש לו דימיונות וחוסר מציאות לפעמים והוא נכנס למצביי תלות ועזרה בעניין זה. הרס עצמי דרך זוגיות יכול להתרחש. אגב עקרבים מוצאים עצמם בפרשות אהבה במסגרת עבודה וקריירה - ובמיוחד העקרביות - אך גם העקרב יכול להתאהב בבוסית שלו. תחושת אהבה אצל עקרבים וגם התאהבות בגורם סמכת. העקרב נע
כמטוטלת בין לתת אולטימטום של או או באהבה ובין לסלוח ולותר לחלוטין – הוא גם כומר מוודה וגם שופט וקטגור באהבה.

בריאות: נכון שאברי מין, תחומים גניקולוגיים, ומע' שתן זוהי הרגישות של עקרב אך נוסיף גם את רמת האבץ בגוף, רגישות בכליות, כאביי ראש והראש בכלל, רמת הברזל, ולהזהר בספורט שיכול להביא לבעיה בריאותית – ואצל העקרבה – למרות שהיא ביקורתית וסלקטיבית מאד כלפי הגבר – בכ"ז שתשמור על בריאותה ממנו … (טלה בבית ה- 6) נושא של חילוף חומרים ובלוטת התריס, וגם נשימה וריאות הרגישות (ר' התאומים בבית ה- 8). אצל העקרביות להקפיד גם בתחום רחם וחזה.

ילדים: גישתו של העקרב לילדיו היא פרדוכסלית – מחד אהבה ונתינה וחוסר גבולות תוך פיתוח היצירתיות שלהם ומאידך גבולות אוטוריטה ופתאם נוקשות. הילדים יכולים להגיע בגיל מבוגר יחסית – ותיתכן לידת תאומים. רגישויות פסיכולוגיות או בריאותיות עשויות להתרחש. ילד של עקרב יכול להיות בוגר ונוקשה או שתלטן והאחר רך, רגיש וקצת מפוזר, מבולבל ותלותי או מופנם יותר, אלה שני טיפוסים מרכזיים הנובעים מהעובדה שהאריה בבית ה- 10 אך הדגים בבית חמש הארכיטיפי.

כספים ורכוש: אלה מטבעם חשובים לעקרב ואף תורמים לתחושת הגאווה והאגו וישתפרו בגיל מבוגר יותר עם רכישת הסטטוס. הקשת בבית ה- 2 מראה על יכולת הימור וספקולציות, בורסה, קזינו, רולטה וכדומה בעניני הכספים, הקשר של כספים לחו"ל או למול"ות, הוצאה לאור, לימודים, תורמים למצב בבנק ואפילו תחום הטבע והחיות מתקשר לכספים, התאומים בבית ה- 8 מראה על תחום ההלוואות והשוק האפור, החלפות כספים ומניפולציות כלכליות. שני גורמים מרכזים ישנם במערכת הכלכלית העקרבית ויכולת תימרון וניידות של כסף. נסיעות, ניידות ומידע הם גורם כלכלי לעקרב וכן כושר הביטוי והדיבור. עקרב יכול להרוויח מענייני חוק, צדק, משפט וספורט. יתכן קשר כלכלי או קינאה הקשורים לאחים/יות.

חשיבה, לימודים וחו"ל: במקום מסויים יכולים לחוש העקרבים כמו בבית ובעיקר בנסיעות למחוזות נידחים או מקומות של העולם השלישי. יתכן וידרשו לטפל בחו"ל במישהו. נסיעות על רקע משפחתי, הגיוניות כי הסרטן בבית ה- 9. תפיסת העולם שלהם היא טיפולית ופסיכולוגית ביסודה אך גם ארצית כלכלית. יתכנו לימודים בגיל מבוגר יותר או לימוד חשוב במסגרת העבודה או מדמות מבוגרת. בכל מיקרה לימודים, מידע ועבודה כרוכים זה בזה. תהליך הלימוד של עקרב הוא איטי והדרגתי ולא מהיר. החשיבה היא הגיונית ומסודרת. אך יש הבזקים של חדשנות ואילתור לא שגרתיים.
מיניות: כבר ידוע באסטרולוגיה שהעקרבים קשורים ישירות לאנרגיה המינית - אך תאומים מצויי בבית ה 8 שלהם ולכן המשיכה לצעירים, והצורך בגיוון מיני קיים אצלם, בעיקר בחיים הצעירים בנוסח הבאה / הבא בתור. 2 פרטנרים מיניים באותו פרק זמן אף הם עשויים להתרחש... והצורך בתרגום מילולי לתכנים, ואוביקטים מיניים - או שיחות טלפון לוהטות גם הן קשורות למיקום שצויין. עקרב יכול לעשות שימוש במידע מיני על אחרים - או שיעשה שימוש במידע סודי הוא לאחר - או האחר לו. בקיצור עקרבים צריכים להיזהר בקשר בין מידע ודיבור לאינטימיות (שמן הסתם עשוי להפוך לענין כספי כלכלי).

אחים/יות: מסובכים, מורכבים, לא פשוטים, מופנמים ועוברים תהליכים לא קלים ברמה
הפסיכולוגית. עקרב יכול לחוש קינאה או נבגדות מאח או אחות (בעיקר על רקע כספי) ולהפך הם ממנו. האחים קשורים גם להוראה, ניהול עסקים, כלכלה ומקצועות טיפוליים כפסיכולוגיה, רפואה או בנקאות ומקצועות חשאיים.

מצבים משפטיים: יכולים להתרחש בהקשר לכספים, רכוש, אדמות, נדל"ן וטריטוריה. וגם בהקשר לעניני רכב ותחבורה או מידע, דליפת מידע או גניבת מידע. מצב משפטי יכול להתרחש בגלל בריאות או מצבי בלבול ושכחה. תביעות הקשורות בילדים, אהבה או בוס וסמכות.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש סולידי, צנוע שמרני במובן מסויים לא נפרד מבגדים -משהו ניצחי בענין זה. הבגדים כתחפושת - כגורם מסתיר ומטשטש זהות. הבגד משמין את העקרבה/עקרב - יש לשפר את הטעם ולהבין מה באמת מתאים.

יחס למוות: יחס מיסטי אך גם תפיסות שונות ומנוגדות, מוות מתחבר עם שכנים וקרובים כתודעה.

תפיסת אלוהות ודת: קיצוני לכיוון חילוני או מיסטי רוחני ולא אורתודוכסי, הדת קשורה להיבט כלכלי מטריאליסטי וגם למידע ולימוד אולי יותר בגיל הצעיר או למשהו הקשור במשפחה / אם.

יחס לעתיד: העקרב מבין פסיכולוגית שהעבר הוא גם העתיד שלנו אך העתיד קשור לביקורת ועבודה ושם הוא מתבטא. היחס לעבר - רצון לנתק ולהתנתק.

תפיסת מימד הזמן: הזמן הוא גמיש ומתומרן אצל העקרבים היות והגדי בבית ה- 3, יתכנו שתי מערכות זמן שונות או תפיסת הזמן בשני מימדים, זמן קשור למידע ויש כאמור
- -
להתגמש ולתמרן איתו. אך האריה מצוי בבית ה- 10 ולכן הזמן מתקשר לניהול, סמכות ומנהיגות ובעיקר – הזמן מיטיב עם הכבוד העקרבי ונותן להם סמכות, זמן הוא משאב, אך זמן הוא שליטה אצל עקרב. עקרב רוצה שיתנו לו כבוד – הווי אומר יתנו לו זמן כמו שהוא צריך ויתכן ויעדיף שעון יוקרתי המרשים את הסובב.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
בבית ה- 12 מצוי המאזניים כך שהאשליות, כישלונות, ההקרבה, הבלבול, ההפסד והחמצה יופיעו בתחום הזוגיות או אצל בת/בן הזוג בפני עצמם אך תהיה גם טעות או החמצה הסכמית חוזית או טעויות ושיפוט לא נכון עם או אכזבה עם שותפים ושותפיות וניהול מו"מ נסתר לא יעיל או לא לויאלי. גם במנהיגות וניהול יהיו בעיות והפסדים או צורך להפגין משחק ווירטואוזיה. התחושה היא שסמכות ומנהיגות יוצרים מנגנוניי הכחשה והקרבה. גם הילדים קשורים למהות אשליתית לא ממומשת או מתקשה להתממש אצל העקרב ויחסים אמביוולנטיים (בין נוקשות - לסלחנות) אהבה אידיאלית לא ממומשת ותחושת החמצה או הפסד של אהבה בחיים.

שלישון ראשון (24.10 - 3.11)
קבוצה זו מזוהה עם הכוכבים מארס ופלוטו ואתם נחשבים העקרבים האמיתיים. אתם גם נחשבים לחזקים שבחבורת העקרבים, יש בכם מקוריות, כושר מנהיגות, ואתם נושאים מבט לצבא, לספורט, לפסיכולוגיה, לקרימינולוגיה, לטיפול, לרפואה ובעיקר כירורגיה. אפשר למצוא דגש על מיניות ואירוטיות, נקמנות, חשאיות וסודיות. אתם לא קלים - לא לעצמכם ולא לאחרים – ומתאים לכם לעסוק באבטחה, בשמירה ובסקטורים חשאיים (משטרה; שב"כ). אתם חובבי צלילה וצריכים להיזהר מכוויות ושרפות.
במהלך החיים תעברו עליות ומורדות, אך כושר ההישרדות וההתחדשות שלכם חזק. אתם חשים במאבק בחיים ובעלי אינטואיציה חזקה. בחייכם מופיעים מעגלים של בנייה, הרס והתחדשות. התחום הכלכלי-כספי מודגש וחשוב.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בכל הקשור לרמת הברזל בגוף לאברי המין, מערכת השתן, לאף, להפרשת ריחות וללסת. אצל נשים עולים מפעם לפעם נושאים גניקולוגיים.

שלישון שני (4.11 - 13.11)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב נפטון וקיימות בה האיכויות של מזל דגים. מסיבה זו אפשר למצוא בכם צדדים מיסטיים, רוחניים ויצירתיים. אתם נוטים להתגעגע וקיימות בכם כמיהות למחוז חפץ שנבצר מכם להשיג, כאשר לעיתים אתם מרגישים שאינכם מגשימים את רצונותיכם. אתם מתאימים למקצועות טיפוליים, כמו רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או קרימינולוגיה. יש לכם תחושת הזדהות חזקה ולעיתים גם רגשות של קורבן והקרבה. ייתכנו בחייכם אובדן והרס עצמי הקשורים לסמים, לאלכוהול ולהתמכרויות אחרות. קיימות בכם היכולות להתחפש, להחליף זהויות. במקרים מסוימים עולות בעיות הקשורות באמינות.
אתם מרגישים טוב במקורות מים: ים, ברכה, צלילה.
בבני קבוצה זו ניתן למצוא הרבה תחפושות והסוואות (הקשרים לכימיה וטקסטיל). אתם מופנמים ואוהבי מוזיקה. יש בכם צד מעודן ורגיש. יש לכם קושי עם מימד הזמן בלוחות זמנים ועם...
הקשר לאימוץ ולפנימיות ברמה העמוקה ייתכנו במקרים מסוימים מנגנוני הכחשה. בריאות: הרגישות עשויה להופיע בכפות רגליים, בנוזלים בגוף או בשלפוחית שתן.

שלישון שלישי (14.11 - 22.11)
קבוצה זו מזוהה עם הירח ומכאן האיכויות של מזל סרטן. אתם מופנמים, רגישים - נטולי עוקץ עקרבי. רמת ההזדהות שלכם גבוהה ויש לכם יכולת טיפולית. לעיתים אתם סובלים מרגשי נחיתות, ובהדרגה לומדים להעריך את עצמכם מחדש. הרגישות הרבה קשורה להשפעת האם. יש לכם כישרון טבעי לבישול, זיכרון טוב, ובשלב מסוים בחייכם תוכלו להתקשר להיסטוריה, לארכיטקטורה, לארכיאולוגיה, או למזון. אתם זקוקים מאוד לבית ולמשפחה, ומגלים קושי לעשות שינויים בחיים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בעיניים, בפה, בשיניים, בחניכיים ואצל נשים ברחם, בחזה וברמת הסוכרים .