תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל שור

dynamic image: 
תיאור המזל: 

שור מייצג  את הטריטוריאליות אדמה, חקלאות, וגרביטציה בהיבטים אסטרולוגים. ישראל שנולדה ב- 14/5 אכן משקפת היטב את השוואריות  היות שעסוקה רוב ימיה וחמישים שנותיה בנושא הטריטוריה וגם כסף – המוטיב המרכזי השני החשוב ביותר במזל פרגמטי זה. למדינה מזל שור היו גם מנהיגים שווארים: משה דיין וגולדה מאיר. הללו הפגינו איטיות שווארית טיפוסית בשנת 1973, המתינו קצת יותר מדי להתקפה המיצרית-סורית על ישראל. מאחר ושור קשור באסטרולוגיה לנחושת לפחות בישראל זה התבטא בעבר במפעלי תמנע. מושגים של קרקע וגאולת האדמה, חקלאות, קק"ל ונטיעות ט"ו בשבט רובם ככולם שוואריים במהות. המילה הישראלית תאכל'ס מהווה לגבי דידי מושג שווארי טיפוסי, 'הכל מוחשי ועל הקרקע' לא מרחף יותר מידיי. גם ספרד נולדה בשור (ב- 2/5) ובמדינה זו השוואריות מתבטאת במלחמת השווארים. אך לא רק זה, שור  קשור לגרון ולשירה, ואכן ספרד ידועה בזמריה המפורסמים והללו פלסידי דומינגו, חוליו איגלסיאס  ובעבר איך לא… חוזילטו שאת 'גרונו' כל העולם הכיר. ברמה מורכבת ומופשטת יותר של התבוננות אסטרולוגית לכל מזל יש אנרגיות פיצויי חזקות החודרות אליו מהמזל העומד מולו. ב מקרה שלנו מול שור מתייצב בגלגל המזלות מזל עקרב. מאחר ועקרב קשור למעגליים הרס ובנייה, מוות והתחדשות, מרתפים ומקומות תת-קרקעיים.

בספרד זה התבטא בתופעת האינקויזיציה, העינויים ווידויים במרתפים חשוכים וכמובן המוות של השור או הטוריאדור בזירה לכל  קריאות התלהבות ההמון המשולהב.  ישראל חווה רבות אבל ומוות עקרבים ברוב שנותיה – ישראל כשור חווה אנרגית פיצויי עקרבית קשה, פיצוי זה מתבטא גם בקשר בין טיכסיי פיריון וחקלאות ביחד בשבטים שונים בעולם המעגלי שור – חקלאות  ועקרב – מיניות. ברברה סטרייסנד היא בת המזל וגם ג'ק ניקולסון. אך גם צאצם חוסין והיטלר שווארים. ביצירותיות ובמחשבה השור מזל מרתק,

בפוליטיקה קשה והרסני היות שמביא את האנרגיה העקרבית המפצה כהשלמה כואבת. ושתדעו  לכם שטוני בלייר ראש ממשלת אנגליה נולד במזל שור וגם דוגמנית העל לינדה אונגלסטה.

            פרויד נולד במזל שור. (ובסוף קיבל סרטן בחיך  ובגרון).

 

עבודה וקאריירה:  את הבתים 2, 6, 10 מאכלסים מזלות האוויר במפה הארכיטיפית של השור ולכן את מירב המחשבה והאינטלגנציה הוא משקיע בעבודה ובקאריירה הקשורה במגע עם הרבה אנשים ורמת תקשורת גבוהה וזאת בניגוד לטבעו המופנם במהות. הדלי בבית ה- 10 מראה על עיסוק בעבודות הדורשות הרבה עצמאות, חדשנות וכושר אילתור, ישנם מצבים של עבודה מסביב לשעון משמרות או 24 שעות ביממה. סוג של טירוף קיים בקאריירה וישנם גם ניתוקים, הפרעות, קצב ופרידות - פיטורין או ניתוק יזום של השור. ברמה המיסטית-פילוסופית השור מתנתק מהמימסד, העבודה או בוס וגורמי סמכות אחרים כדי לפתח את העצמאות וכישורים היחודיים ברמה אוטונומית יותר. עבודה הקשורה בתקשורת, מידיה, טייס, מחשבים, היי טק ותחומים טיפוליים רוחניים ומיסטיים מתאימה לשוורים. השור רוצה לקבל הכרה על היחודיות שלו - על הגאונות שלו, וחדשנות והוא מוכן להדהים ולהפתיע בשביל זה העבודה וקארירה מיידעים  לשור את העתיד. הגדי מאכלס את הבית ה- 9 במפה ולכן שוורים קשורים לתחום הלימודי אקדמי רוחני (משפטי) בעבודה וישנם גם הקשרים לחו"ל ונסיעות על רקע מיקצועי. השור רוצה מקסימום חופש ומרחב בעבודה ובעצם רוצה במודע או שלא במודע לחוש תחושה אליטיסטית אריסטוקרטית דרך העבודה והקריירה אך זה יבוא לו לאט ובהדרגה ועם עיכובים וקשיים. לשור יש תחושת מגיע לי הן בעבודה והן בבית והוא נוטה לייעץ לאחרים בקריירה. סוגיות משפטיות יכולות להופיע בעבודה. מסתבר שעבודה הקשורה בספורט ותנועה אף היא באפשרויות המקצועיות. שור רוצה שחרור מהזמן והרצף והשיגרה - הללו בניגוד לדעות הרווחות קשים לו. העבודה שואפת להתחבר לסוג של פילוסופיית חיים מסוימת.

הבתולה נמצאת בבית ה- 5 של השור ולכן השוורים יכולים להתפרסם על רקע מיקצועי וזה בעקבות ניהול או יצירתיות מעניינת במיוחד. השור רוצה הכרה וכבוד בעבודה ומחפש את זה. בעיקר רוצים השוורים לזכות באהבה דרך העבודה, המקצוע הוא מנוף גם לאהבה ורגשות ורכישת שם  ומוניטין.  השור הוא מנהל ובוס גרוע כי לא שומר דיסטנס ונוהג להתחבר ולהתידד עם פיקודיו ועובדיו - השור חסר אוטוריטה, הוא מטבעו לא יודע להיות נוקשה וחד משמעי.

 

כספים:  השור יודע לתמרן ולעשות מניפולציות בדבר החשוב לו מכל שהוא כסף ובטחון כלכלי, למרות זאת הוא מוכן להמר ולקחת צ'אנסים כי קשת ותאומים מרכיבים לו את המיקומים הפיננסיים של הבתים 2-8. 2 מקורות של הכנסה וכספים או יותר יהיו יש משהו

דואלי בכספים ושני חשבונות בנק מן הסתם. הקשרים כספיים לידע ותפיסת עולם וגם לחו"ל יהיו עם הזמן. הימורים מסוכנים לשור. כסף מתקשר משום מה גם לטבע ובע"ח אך גם למו"לות , פירסום והוצאה לאור. הכספים קשורים לכושר תיווך ניידות, קואורדינציה והרבה נסיעות והתרוצצויות כי התאומים כאמור בבית ה- 2. ידע והשכלה תורמים לחשבון הבנק ובחשבון אחרון גם הלימודים תורמים לשיפור המצב הכלכלי.  מידע = כסף זו משוואה פשוטה שהשור עושה בה שימוש.

תקשורת חשיבה לימודים ואחים:  השור

בעל חשיבה  איטית, יסודית ולא מהירה, הגיונית  ומשתפרת עם הזמן והניסיון המצטבר. השור מופנם במהות ולא תקשורתי אך אין לו בעיה לדבר ולתקשר כשמתחשק לו. תקופות של לימודים ארוכי טווח עם בעיות  ועיכובים בענינים אקדמיים יכולים להתרחש, יש משהו כפייתי בלימודים וברצון לדעת, ושור מוכן להשקיע מחד מאמץ בענין זה אך גם להיות קצת 'קרימינל' בתחום הלימודי הגבוה. משום מה יש חיבור בין אנרגיות של כסף ומין לבין לימודים וכידוע האסטרולוגיה   אינה לוגית והקשרים וסנתיזות בין נושאים שונים מתרחשים מעבר להיגיון הרגיל שלנו. ההוויה מתנהלת כמות שהיא ולא כמו שאנו חושבים אותה - לתודעה יש פילטרים המסננים כנראה חלק מהסינתזות הארכיטיפיות האסטרולוגיות ולכן לא נדע  ולא נבין  את הכל אף פעם עד הסוף. סרטן מאכלס את הבית ה- 3 ולכן אחים יהיו מופנמים ורגישים וידרש טיפול הדדי ועזרה. אך גם קשרים כלכליים יהיו ביחד ועקשנות הדדית. השור יכול ללמוד גם בגיל מבוגר יותר ובנוסף יכולה להיות תחושת הגבלה והתכווצות בלימודים - זו תחושה סוביקטיבית.

 

בית משפחה / אב ואם:   השור רוצה להתגאות בבית ובמשפחה כי האריה מצוי בבית ה- 4, הסרטן בבית השלישי לכן ישנם מעבריי מגורים רבים ובבית הרבה טלפונים, תקשורת ודיבורים, ניידות ותנועה יתכנו מגורים בשני בתים או איזושהי כפילות במשפחה ובמגורים. האב אדם מורכב ומופנם, אדם חם וקשור לעיתים לנסיעות ולידע אולי לחו"ל בסה"כ נותן תחושת חופש, ומשפיע על פילוסופיית החיים של השור האם משפיעה יותר על היום יומיות. בכל מקרה לשור יש נתק מסוים מדמויות מבוגרות ולפרקים זה מההורים. האם  אינטלגנטית עוסקת במידע הוראה והדרכה או נושאים הקשורים באנשים צעירים אולי תיקשורת, מגע עם קבוצות ויתכן גם היי טק ומחשבים או אולי עצמאית. האב יותר מופנם, האם יותר מוחצנת ותיקשורתית ונראית צעירה לגילה.

 

אהבה ונישואין:  הבתולה מאכלסת אתה בית ה- 5 במפה של השור ומכאן הביקורתיות, הסלקטיביות ונטיה לחנך את פרטנר/ית ברמה הרומנטית. אזור ההיכרות יכול להיות בעבודה ובשיגרה היום יומית. השור זקוק לבת/בן זוג סולידי מופנם שקט ורגוע. המאזנים נמצא בבית ה- 6 של השור ולכן הנישואין יוצרים שיגרה ויומיומיות - הנישואין של השור אינם יצירתיים ועם הרבה טיפול וביקורת-אם כי הטיפול הוא חיובי ובונה. יתכן בן/בת זוג העובדים בהוראה, הדרכה או מקצוע  פסיכולוגי רפואי וזה מחוזק גם מהעובדה שבבית ה- 7 - בית הנישואין והשותפויות מצוי מזל עקרב הקוטבי - מה שמחזק את עניין ההסתרה והנפש העמוקה והתת הכרתית בזוגיות. בת/בן הזוג וכן הנישואין בכלל עוברים משברים, עליות וירידות ולבסוף התחדשות. ישנם מהפכים וטרנספורמציות והשור עובר שינויי נפשי עמוק דרך הנישואין. הוא מרגיש שותף ללידה וחלק ממנה. אי אמינות בזוגיות ובגידות עלולות להתרחש. יתכן ובן/בת הזוג עובדים במשהו סודי. השור צריך ללמוד להיות יותר

 

גלויי בזוגיות ולא 'סוכן ‘CIA... אישה שור מתאכזבת מהגבר, חווה קשיי תקשורת ומיניות וחושבת שהתחתנה עם אדם שלא מימש עצמו מספיק ובכל מקרה יהיה לה קשה להיפרד ממנו. מפתחת יחסי תלות והתמכרות לגבר או להפך. האישה שור חשה קורבן והקרבה כלפיי הגבר שלה. ולעתים פשוט חשה ריקנות - שאין לה גבר בחיים. בבחירת בן/בת הזוג המוטיב והמשיכה המינית הם מרכיב מרכזי ביותר.

 

 

מיניות ורגשות עמוקים:  קשת מצוי בבית ה- 8 ולכן השור חווה את החופש והמרחב. 'הנדידה' ברמה המינית וזקוק לחופש ופתיחות מינית מכסימלית, הרפתקנות ומיניות בטבע ולא רק בחדר סגור היא חלק מהחוויות השוורית, מין הוא סוג של הימור וצאנס בנשמה השוורית. ישנם הקשריי מיניות לחו"ל ולאנשים במחוזות מרוחקים. לעיתים יש לנסוע למרחקים למטרת עניני הסקס. השור סגור אך יכול לגלות פתיחות וחופשיות בנושאים סקסוליים אינטימיים שתפתיע. פילוסופיית חיים שלמה קשורה למיניות ואינטימיות אצל השוורות-רים. שור הוא מזל כפייתי על החופש שלו.

 

חברים וידידים: השור קצת אוטיסט בכל הנוגע לחברה, פאסיווי ושמרן, לא רוצה שיבלבלו לו את המח ולא רוצה להתחייב יותר מידיי, נחשב קצת מרחף בענין זה בין חבריו. מאכזב ובאורח פרדוכסלי פתאום מקריב, משקיע מטפל בחברים. לשור יש חברים תמהוניים מסובכים ומורכבים נפשית - אולי "לוזרים" ברמה מסוימת או קצת לא ישרים. הוא נמשך לאנשים בעיתיים ולא יוכל להיפרד מהם בקלות. בכלל לשור יש בעיה עם לנתק ולהתנתק וחש אשם כשצריך לעשות קט. שור מתנדב, מקריב או עושה בחיים בשביל ילדים וצעירים.  שור חיי בזמנים שלו בלבד - השעון של האחרים לא מעניין אותו.

 

צבא - עצמאות, ילדים - ספורט: בצבא השור יכול לעבור כישלונות או תהליכים לא קלים של נחיתות ותחושת פחיתות כבוד. הסתבכויות או מצבים רפואיים אף הם אפשריים כי הטלה הוא בבית ה- 12 שור הופך קצת לליצן בצבא ומנסה להתחמק ואחריות (ראו איך מתן וילנאי  השור הפסיד את הרמטכ"לות). לשור יש בעיות עם הילדים, הם מורכבים, יצירתיים, רגישים מאד והוא לא יכול להתנתק מהם  - יש איזו שהיא תלות ריגשית וחוסר אונים כלפיהם. יתכן צורך לטפל ולעזור לילד מסוים יותר מהרגיל. ישנם שוורים שלא מתפקדים טוב עם ילדים וישנם שפשוט מצוינים ומחנכים את הילד למצוינות. השור ביקורתי מאוד ובו זמנית סלחן ואמפתי כלפי הילד - מזניח ובו זמנית מטפל ודואג ממש פרדוקס קשה להבנה. קיימת אפשרות אימוץ ילד.  שוורים מסוימים צריכים להיזהר לא להפסיד ולהחמיץ את הילדים שלהם.

 

ישראל שהיא שור הופתעה וכמעט נכשלה במלחמת יום כיפור. אך הקרבן וההקרבה של הטלה בבית ה- 12 נותנים תחושת קרבן או טיפול (מקצוע טיפולי) בצבא, ולישראל יש תהליך הקרבת צעירים בצבא לאורך כל שנותיה. ואחריי לצנחנים - התנדבות כמיתוס. בתהליך בניית העצמאות של השור בחיים, יהיו מצבים של כישלון אך בסוף השור מנצח בתהליך הכלכלי ארוך הטווח. יש לעבוד על תקשורת עם אנשים צעירים וילדים יותר - ולא לגלות פאסיויות בחינוך שלהם. ישנה איזושהי מעגליות וניצחיות וגם תחושת הפסד והסתבכות  הנוגעת לצעירים וילדים לגבי שור.

 

מצבים משפטיים:  יכולים להתרחש בתחום הכספים, רפואה או משהו סודי (או אולי מיני). יתכנו סוגיות של צדק וחוק בלימודים אקדמיים מימסדיים למיניהם, או קאריירה וחו"ל.

יתכנו תביעות על רקע גניבת רעיונות, חדשנות או פטנטים בתחומים מתקדמים.

 

בריאות:  צוואר, עורף, גרון, בלוטת תריס וחילוף חומרים, ראש, רמת ברזל, כליות, גב תחתון / עליון, כבד.

 

לבוש, אופנה ובגדים:  טעם טוב, מדוייק, מעודן - בגדים יום יומיים פרקטיים, לא חגיגים מידי - יתכן והעבודה דורשת הופעה או לבוש מסויים.

 

יחס למוות: יחס פילוסופי רוחני דתי תיאולוגי.

 

יחס לאלוהות:  פתוח, חופשי רוחני ולא אורתודוכסי - לימודי, פילוסופי.

 

יחס לעבר/עתיד:  העתיד קשור בעבודה ובקרירה. העבר קשור לאם ולאחים, למידע וסקרנות - השור נוטה להתגאות בעבר שלו לפחות במשהו מסוים. עבר כמיתוס.

 

תפיסת מימד הזמן:   הימצאות הגדי שליט הזמן ההיסטורי / קוי בבית ה- 9 (השני במהותו) גורם לשור לחוש שהזמן ועיתותיו בידיו. שור לא אוהב  שמלחיצים  אותו בזמן – יש לו את כל הזמן שבעולם והוא לוקח אותו חופן, חופניים. הימצאות הדלי בבית ה- 10 (בית הזמן והשעון) מראה על הקפצים קוונטים במימד הזמן, נטיה לנתק, להדהים ולהפתיע ובעיקר תפיסת זמן הבנויה על דילוגים ומירווחים גדולים וניסיון להשתחרר במובן מסויים מהעבר וההיסטוריה ע"י קטיעות הרצף  והייתי אפילו אומר ניתקו ופגיעה במימד הזמן עצמו  ע"י  הפיכתו  לזמן  אישי  אינדיוידואלי  לחלוטין.  רוצה שעון  אריסטוקרטי או שעון

 

מיוחד (שעון טייסים) יש פרדוקס בשור – רגע מצוי ב'סתלבט' ואח"כ  קדחתנות זמן מטורפת של עשייה 24 שעות ביממה במשמרות אח"כ שוב פאוזה ונתק – מוזרים השווארים האלה בזמניות / על זמניות שלהם…

 

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:

בלבולים, כישלונות ואשליות יכולים להתרחש בהקשרים חברתיים או בפנייה למסה או קבוצה של בני  אדם (כמו טלויזיה). תחושת הקרבה חברתית או התרחשות ומנגנוניי הכחשה סביב הקשרים של ידידות וחברות ובקיצור בלבול וחוסר מודעות מסויים.  הללו יכולים להתרחש גם בגיל הצעיר  ובילדות של השור, שיש בה מורכבות פסיכולוגית, הכחשות ותחושת אבדן והחמצה או געגוע. טעויות ואי רציונליות יכולים להתרחש בהקשר לצבא, ספורט או יחס לילדים. יתכנו טעויות ובלבולים בקשר לטלביזיה, מחשבים וטיסות או הפסד הקשור בתחומים הללו.

שלישון ראשון (20.4 - 1.5)

קבוצה זו מזוהה עם כוכב ונוס (נוגה) ונחשבת לשור האמיתי. בני קבוצה זו זוכים למראה נאה, מקפידים על הופעה חיצונית ויש להם חוש אסתטי מפותח, כושר לעצב דברים, רגישות לאופנה, לביגוד, למלונות ולתיירות. קיים צד אומנותי ויצירתי בשוורים אלה. כל נושא הזוגיות והאהבה וכן הקשר לשותפים ושותפויות בחיים זוכה לדגש, אך יש בכם גם עצלות ואהבת נוחיות בכפיפה אחת. חולשה למותרות, לתפנוקים ולכסף מופיעה אף היא אצל ילידי שלישון זה, אך מדובר בעיקר באנשים נחמדים ומסבירי פנים לסביבה. היכולת לנהל משא-ומתן, ליצור שותפות ודיאלוג היא טובה, כמו גם לשחק על מגרשו של הזולת ולהבין שזה אינטרס שלהם.

בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגרון, בעורף, בגב העליון או  בצוואר.

 

שלישון שני (2.5 - 11.5)

קבוצה זו מזוהה עם כוכב מרקורי ולכן אתם תקשורתייים ויכולים לעסוק בנושאים הקשורים להוראה, להדרכה, לעסקים, לתקשורת, למדיה ולנושאים רפואיים. אתם ביקורתיים, סלקטיביים, מהירי מחשבה ונראים צעירים מגילכם. אתם זקוקים למגע עם אנשים ועמוק בנשמה יש באישיותכם משהו דואלי. חסרים בכם רוגע ומנוחה, שכלתנות והגיון ניכרים בכם. אתם משתעממים מהר וזקוקים לשינוי, גיוון והחלפה. יש לכם יכולת אינפורמטיבית מרשימה, וצורך להיות כל הזמן בתנועה ובניידות. יש בכם גמישות, סתגלנות וכושר תימרון. אתם גם מתאימים לעבודה בתחומי שיווק, מכירה ותיווך.

בריאות: הרגישות עשויה להופיע בנושאים הקשורים לנשימה, ריאות, אוזניים וכפות ידיים. גם בטן ומערכת העיכול עשויים להיות רגישים.

 

שלישון שלישי (12.5 - 21.5)

קבוצה זו מזוהה עם כוכב סאטורן (שבתאי) ועם האיכויות של מזל גדי. בני הקבוצה נחשבים לאחראים, לבוגרים ולשקולים. אתם קצת כבדים, לעיתים רציניים מדי באישיותם, ולהרגשתם - הדברים הולכים לאט מדי,  וקשה הרבה יותר מדי. ובכל זאת, לא מומלץ  לכם לחפש קיצורי דרך, עליכם לעבור את כל המסלול כולו, שלב אחר שלב. כך יופיעו בשלבים מסוימים בחיים הכישורים הניהוליים, הסמכותיים והיכולות לקחת אחריות. תחומי עיסוק מתאימים הם. מנהיגות ופוליטיקה, הוראה ומשפט.

הצד הרגשי חונק, עקשני, נחוש ואין פתיחות רגשית קלה. לעיתים אפשר לזהות הדחקות ומעצורים, וההמלצה היא ללמוד לזרום ולקחת את החיים ביתר קלות ובהומור. במקרה קיצוני יכולים להופיע סימני פסימיות ודיכאון. במובן המיסטי אתם שומרי הזמן והרצף. לרוב אתם ממשיכים גם כשקשה ולא עוזבים או מנתקים. הניסיון המצטבר והרקורד חשוב לכם ביותר. היצמדות לעובדות ולמציאות חדה מאפיינים אתכם. חשיבה לפי נוסחת 'שחור או לבן', ללא גווני ביניים מצויה עמוק בפנים. למאפיינים אלה יש הקשר להשפעה ולהפנמת דמות האב בחיים.

בריאות: הרגישות עשויה להופיע בכיס המרה, בעור, בעצמות, בשיניים, בברכיים, בגב או בעמוד השדרה וברמת הסידן בגוף.