תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל מאזניים

dynamic image: 
תיאור המזל: 

מאזניים הוא מזל המייצג את השאיפה להרמוניה, אסתטיקה ויופי אך קטגוריות נוספות שלו הם כמובן השאיפה לצדק וראיית פרופורציות נכונות, אוביקטיביות וכמובן הוא מזל השלום והשותפות.
כשמדובר ביופי אין חולקים על כך שקתרין דנב בת המזל היא יפיפיה אמיתית ואולי בצדק נחשבת לאחת הנשים היפות בעולם עדיין בגיל 50 + אך בהופעתה היא מאזניימית מאפיינת. יש משהו בצרפת שממגנט אליו את האנרגיה הונוסית של מאזניים היות שגם בריג'יט ברדו היא מאזניימית בלתי נשכחת שהראתה את היופי הנשי בהתגלמותו לעולם מאז שואדים עשה את "ואלהים ברא את האישה". ואם ביופי, אהבה ושחקנים פתחנו אזיי נוסיף את אוהב הנשים שהלך לעולמו מרצ'לו מסטרויאני – מסטרויאני אהב לאהוב – אך נשים אהבו, לאהוב אותו – לא נשכח את הסצנה המפורסמת של פליני בה נראים מסטרויאני ומאזניימית אחרת: אניטה אקברג חבוקים ואוהבים במזרקה – הסרט היה "לה דולצה ויטה". אך לא רק בשואו ביזנס, הרבה פוליטיקה יש במזל זה וביבי נתניהו כבן מאזניים מאפיין עובר היטב כראש ממשלה וכאדם את האנרגיות ומאפיינים מאזניימים טיפוסיים. ביבי במשך שנתיים החליט שלא להחליט בקשר לתהליך השלום המאזניימי שהפך לסיפור וסאגת חייו. בנישואין לא רווה נחת ונשים גרמו לו צרות. זוגיות אם כן איננה השטח שלו מי יודע מה. גם סוגיות הצדק הן בפרשת בראון, דרעי ועוד לא היטיבה עמו ובקיצור השלום, הנישואין, צדק ומשפט – רובם ככולם קטגוריות מאזניימיות עוברים על ביבי בצורה קשה משום מה אך יסודית ביותר בחייו. בעיות עם שותפים לא חסרות לביבי כי כולם עזבו או העזבו על ידו.
ג'ימי קארטר לעומת זאת מאזניים מהספרים היות שאכן מנסה ליצור שלום במקומות מסוימים ברחבי העולם, פשרה, דיאלוג והרמוניה ועשה זאת בקמפ דייויד עם סאדת ובגין ובעוד מקומות בעולם. קארטר הוא פיס מייקר מאזניימי אמיתי ובעיקר מקפיד להזכיר בראיונות הטלביזיה את אהבתו לרוזלין אישתו וכמה שזוגיות היא דבר חשוב. בזמנו אף דרש בתוקף מכל עובדי הבית הלבן הלא נשואים למהר ולהתחתן… נו. אולי הוא היה זקוק לעזרתה של השדכנית המאזניימית המפורסמת הלנה עמרם כי שכחתי להזכיר שמאזניים הוא גם בין השאר מזל השידוך. היופי המאזניימי היטיב להתבטא אצל השחקנית רומי שניידר וארט גרפינקל ששיחק בזמנו בידע הבשרים. גנדי מהודו היה בן מאזניים אופייני שאמר פעם אין דרך לשלום, השלום הוא הדרך. תנו לשלום סיכויי שר פעם בן מזל מאזניים בשם ג'ון לנון שגם שר "שכל שאנו זקוקים לו הוא אהבה". אהבה ושלום אצל לנון בעיסקת חבילה מאזניימית. בכל מאזניים קיים בפנים משפטן חבוי – צדק הם רוצים וקונסנזוס.

קאריירה ועבודה: מאחר ודגים הוא הבית השישי של מאזניים (בית העבודה היום יומית) יחוו המאזנימים מצבי ואקום וריקנות בעבודה ואולי אף הסתבכויות או מצבים בהם לא ניתן לנתק או להיפרד מעבודה מסוימת או מאדם בעבודה. חסרה תיקשורת ואולי חסר מידע במיקרים מסוימים יהיו כישלונות, והתמוססות של פרויקטים יש משהו לא רציונלי בתחום העבודה או לחילופין, עבודה טיפולית ופסיכולוגית רפואית ועבודה שקשורה גם לעבר ולהיסטוריה היות שסרטן מרכיב את הבית העשירי בית הקאריירה. בל נשכח שביבי נתניהו עלה לשלטון בגלל סוגיה היסטורית - ירושליים שהיא סרטנית במהותה וגורלית למאזנימים. נקוה שלא יוביל אותנו לואקום דגי או להיסטוריה המילטנטית שלנו שוב תחת מבנה ארכיטיפי זה בו העבר שולט בהווה הקרייריסטי של המאזנימים - ובמובן אפלטוני-אידאי ביבי נתניהו נוטל חלק באידיאה של המאזניים על כל נגזרותיה ושלוחותיה אם הוא רוצה או לא רוצה כי הארכיטיפוס לפרקים חזק ממך. יהיו תהליכים של קרבן והקרבה בעבודה וגם עבודה בהתנדבות או כך לפחות יחושו המאזניים לפעמים. בלבולים והסתבכויות ותחושה של טוטליות מלווים את הקאריירה. מזל זה קשור לשותפויות, מלונאות, תיירות, עו"ד, אופנה, יופי, קוסמטיקה, בשמים ותמרוקים, באוכל וחברות ביטוח.

משפחה: גדי הוא המזל המאכלס את הבית הרביעי במפה הסולארית של המאזניים ולכן תהליכי המשפחה גם אם אינם קשורים למסורת עבר או זיכרון עבר בלתי פוסק (ויתכן שכן) יוצרים תחושה פטליסטית וגורלית וכבדה קצת. ההורים אינם קלים ואישיותם היבנתה במאזניים מן תפיסה קצת דטרמינסטית קוית של הדברים. בבית קשה לעשות שינויים והמאזניים מסתובבים בתחושה של מה שהיה הוא שיהיה וזו תפיסה נפשית המנותקת מאינטלגנציה שבד"כ טובה אצלהם. ישנה רגישות רבה עם דמות האם שנתפסת כקשה, תובענית, דורשת ושופטת. האב הוא גם חבר וידיד ויכול לעסוק במקצוע מתקדם וחדשני כטייס או מחשבים, מגע עם הרבה אנשים, כושר המצאה ואילתור וטכנולוגיה.

אחים/אחיות: קשורים לחו"ל לפירסום והחצנה, לספורט, לימודים והרבה חופש וסתם תחושה אריסטוקרטית ואולי אהבת בע"ח. הקשר הוא חם וטוב, גלויי לב ואפילו לומדים האחד עם השני. האחים של המאזניים יוצרים אנרגיה אופטימית וטובה, מאווררת ומשוחררת.

כספים ורכוש: עקרב מצוי בבית השני - בית הכספים ואילו שור מצוי בבית ה- 8 ולכן הנטיה הכלכלית פיננסית היא חזקה במיוחד אך ישנם טרנספורמציות, סכנת רמאות בעיקר סביב אדמות ונדל"ן ויש להזהר מכך או ירושות הקשורות לתחום הנדל"ן והקרקעות. יתכן משהו קרימינלי סמוי בכל הקשור לנושא הכספים במזל זה למרות האלגנטיות
החיצונית בהתנהגות, ומצבים הקשורים לכפיתיות ומעגליי הרס ובנייה והתחדשות בכל הנוגע לרכוש וכסף. למאזניים תהיה התחדשות כלכלית חזקה וגם אתרי נפילה. אך הם מוצאים את עצמם נסחטים ריגשית על רקע כלכלי. בימים אלה נתבשרנו שמאיר שיטרית בן מזל מאזניים מונה לשר האוצר. אין ספק שהעקרב - שור בבתים 8-2 הביאו אותו לכך.

מיניות: בפרט אצל המאזניים יש קשר בין מיניות לרכוש וכספים אך האנרגיה המינית במזל זה חזקה ופיזית יותר ממה שזה מופגן בהתנהגות חיצונית. וכאן לא רק אפרודיטה אלא האל המיתולוגי הענק ארוס בכבודו ובעצמו מקבל ביטויי במבנה של שור בבית ה- 8 של המאזניים.

חשיבה ולמידה תקשורת/חו"ל: למאזניים יש חשיבה רחבה ומקיפה עם יכולת ניתוח, כושר הפשטה והכללה וגם אינטואיציה לא רעה. הם יכולים ללמוד הן בארץ והן בחו"ל וללמוד 2 תחומים ויותר לפרקים. מאזניים אוהבים לדבר ולתקשר. האינטלגנציה בריאה וטובה וכושר הסבר טוב, הם נוטים לייעץ לאחרים.

אהבה וילדים: אריה מצוי בבית ה 11 של מאזניים ולכן יהיו ניתוקים ופרידות פתאומיות באהבה שדה ההיכרויות הוא אירוע קבוצתי חברתי או היכרות מפתיעה ולא שגרתית דרך מחשב תקשורת או טלביזיה. המשיכה היא לטיפוס גבוה אינטלגנטי חברותי ותקשורתי והמימד הקובע היא היכולת להתחבר ולהתידד. מאזניים חווים הפתעות ותדהמות לא מתוכננות באהבה - ודבר נוסף רומנים ללא מימד של זמן או גיל צעיר יותר - מבוגר יותר וגם רומן טרנסאטלנטי יכול להיות. ניתוקים ופרידות המלווים בהחצנה ודרמטיזציה ריגשית מוגזמת.
הילדים של בת/בן מאזניים יהיו מיוחדים לא שגרתיים יצירתיים אך מרדנים ואינדיבידואליסטיים והקשר יהיה כמובן חברי, מלא חיים ואהבה וללא אוטוריטה: אך בכ"ז תהיה משמעת - איך? תשאלו את המאזניים איך הם עושים זאת.
מאזניים לא אוהבים ביקורת וקשה להם לקבל אותה למרות שמאחורי גבם ישנה ביקורת.

בריאות: כליות ומע' שתן אך יכולות להיות רגישויות בגרון ובבלוטת התריס, צוואר וגב עליון, בנושא תזונה, בטן ועיכול רצוי למאזנימים להקפיד יותר ותיתכן רגישות במע' החיסונית או החלשתה - וזה קשור לתזונה ואכילה שאינה מוקפדת מספיק אצלהם.

זוגיות/נישואין: משיכה לטיפוס צעיר בנשמה או צעיר בגיל אינדיבידואליסט ואפילו ילדותי במובן מסויים. יתכן שבני הזוג קשורים לספורט, צבא, ריקוד וכישורים טכניים. ישנו דגש על עצמאות בבני הזוג, ישירות ומיידיות.

סוגיות משפטיות: יכולת לקבל חשיפה תיקשורתית ובמקביל להיות קשורים לעבר ולהימשך הרבה זמן. מצב משפטי הקשור לענייני תחבורה ורכב או עסקים או אולי קשור לאחים/יות. יתכן קשר לצבא או לספורט בתחום זה וגם סוגיות הקשורות בטיפול בבית ובמשפחה - תביעות בהקשר לעבר.

יחס למוות: טבעי, סולידי ללא דרמות מיוחדות.

אופנה ולבוש: צעיר במהות ומראה, ספורטיבי, קליל, תיתכן אהבה לכובעים.

תפיסת האלוהות: קשורה לרצון לדיאלוג וגמישות, האורתודוכסיה נתפסת כהיסטוריה. תיתכן אמונה ותפיסת אולם דואלית ומשתנה בהתאם לרוח התקופה והכדאיות.

יחס לעבר/עתיד: העבר מחובר למשפחה ולמקורות ולדמויות ההורים - היחס לעבר ביקורתי ונוקשה. היחס לעתיד אוהב, אופטימי, יצירתי - אהבה ויצירה מחברים את המאזניים לעתיד.

תפיסת מימד הזמן: בהתאם לחוקיות הארכיטיפית סולארית כמימד המחשבה בספר זה אנו מוצאים את הגדי הזמני גם בבית ה- 4 של מאזניים – קרי באזור הבית והמשפחה. המאזניים קשור פסיכולוגית לזמן עבר ולילדות וזמן אצלו הוא זיכרון ואולי כאב מסויים. וכן יוצר תחושה פטליסטית ויתכן ויש לחץ זמנים סביב בית או משפחה, המאזניים נלחץ אך גם מלחיץ א ת סביבתו הקרובה בעיקר במשפחה (יתכן שעון מן העבר, ענתיקה) הזמן קשור פילוסופית לדמויות ההורים וההימצאות בבית מזכירה ומבטאת את מימד הזמן וההיסטוריה יותר מאשר ה'בחוץ'.

-
ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
מיקום הדגים בבית ה- 6 מתקשר למצביי ותחושת קרבן, הקרבה, חויות ואקום וכשל והתמוססות סביב עניניי העבודה והיום יום. תחושת החמצה וטעויות דידקטיות יעשו ע"י המאזניימים, ביקורת לא נכונה או שיחטפו ביקורת בעצמם בגלל טעויות וסלקטיביות לא נכונה שלהם. טעויות, שיפוט לא נכון, החמצות, אשליות, בלבול והקרבה יכולים להופיע גם בעבודה בצורה של התמכרות, תלות ואי יכולת להיפרד מגורם מסויים. מיקום זה תורם גם לדמות אם שמטפלת יותר מידיי או בעיתית ולא בריאה (נפשית-פיזית).

שלישון ראשון (23.9 - 4.10)
קבוצה זו מזוהה עם האיכויות של ונוס שליטת מזל מאזניים, ולכן היא נחשבת למאזניים האמיתיים. אתם זקוקים לאהבה ולזוגיות כמו אוויר לנשימה, וגם לשותפים או שותפויות בחיים. אתם מקפידים על הופעה חיצונית וניחנים בחוש אסתטי מפותח, בעלי יצירתיות טבעית, כישרון עיצוב, חיבה לכסף ולנוחיות, חביבות טבעית ואהבת אנשים. אתם לא מרגישים נוח להיות לבד. יש לכם יכולת ניהול משא-ומתן וכושר טבעי לשיתוף פעולה, ולכן אתם מתאימים לעבוד עם הרבה אנשים ובנושאים הקשורים למלונאות ולתיירות, לאופנה ועיצוב.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגרון ובכליות.

שלישון שני (5.10 - 14.10)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב אורנוס, ואת איכויותיה היא מקבלת ממזל דלי, לכן יש לכם חשיבה מיוחדת ועצמאית, אתם רואים את העתיד, חברותיים מטבעכם וקשורים להרבה אנשים. יש לכם קשרים לטכנולוגיה, הייטק, טלוויזיה, מידע ומגע עם קבוצות אנשים גדולות. חדשנות, עצמאות ואינדיבידואליזם מופיעים באישיותם, אך קשה לכם לשמור על רצפים ואתם עוברים בחייכם ניתוקים ופרידות, הפתעות ותדהמות. אגב, אתם מפתיעים גם את סביבתכם. אתם טיפוסים קפריזיים ולא רגועים, במקרים מסויימים יכולה להיות מחוננות או גאונות בתחום מסוים. יתרה מזו אתם מקוריים, יכולים להמציא דברים, להביע רעיונות לא שגרתיים, לאלתר אילתור ומקוריות ואולי קיים בכם קשר לטיס. באישיותכם עולה יסוד מרדני מסוים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בשוקיים, במחזור הדם ובמקרים קיצוניים בלב.

שלישון שלישי (15.10 - 23.10)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מרקורי ולכן הם מאזניים תאומים במקצת. אפשר למצוא בכם מאפיינים של תקשורת, דחף חזק לשינוי ולגיוון, השתעממות מהירה מדברים, שליטה טובה במידע, כישורים טבעיים בתקשורת, הוראה, הדרכה, נהיגה, תנועה ובקואורדינציה. אצל חלק מבני קבוצה זו יופיע קשר לספורט. אתם נראים צעירים לגילם ונמצאים במגע עם אנשים צעירים. יש לכם כישרון טבעי לתיווך ומיזוג בין אינטרסים תוך הפקת רווח אישי. אפשר למצוא בכם ילדותיות ואנוכיות מסוימת.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בראות, בנשימה, באוזניים ובכפות הידיים.