תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל תאומים

dynamic image: 
תיאור המזל: 

מילת המפתח של התאום/מה היא NEXT ! הלאה הבא בתור היות שהם משתעממים מהר ורוצים להמשיך קדימה. ניידות תנועה, תקשורת, החלפה, שינויי וגיוון הם מוטיבים מרכזיים במזל זה. סביר שגדי ובתולה יקבלו סחרחורת מלהיות ליד תאומים משום שהתאומה יכולה בעת ובעונה אחת לדבר בטלפון (וטלפון הוא דבר אובססיבי אצלהם…) לצעוק ולנפנף לחברים דרך החלון, ובו זמנית להניק את התינוק, להוציא בירה מהמקרר וגם לכתוב פתק מה לעשות מחר וזה עוד נחשב מעט במשך אותו רגע… ביחס לקאורדינציה שלהם של הכל בו זמנית. התאומים ימכור קרח לאסקימוסים וישכנע אותם שזהו קרח יותר קר… יותר זמין וזול ובקיצור הם אנשיי מכירות מעולים – תאומים יודע למכור ולשכנע. בנוסף הם יכולים להיות קמפיינרים מצוינים ואנשי שיווק, פירסום, קופירייטרים וכל מה שצריך ודרוש כדי לשווק ולשכנע קהל. ידו בכל ויד כל בו. התאום הוא טיפוס צעיר במבנה ובהתנהגות – מדבר הרבה אך לא תמיד מתכוון למה שיוצא מפיו. זאת דרך אגב גם הסיבה שג'ורג' בוש בן המזל אמנם אמר "קיראו את שפתיי" לא אעלה מיסים יותר – אך שכח שאמר זאת והעלה מיסים – ולכן נאלץ למסור את החדר הסגלגל בבית הלבן לקלינטון (האריה השואג). את הצד ה'דון ז'ואני' של התאומים ראינו אצל ג'ון קנדי שהיה צעיר ותקשורתי וניצח בטלביזיה בעימות המפורסם של שנת 1960 את הגדי האפרורי ניקסון.
קנדי התעסק עם מרלין מונרו התאומה שהיתה יפה, סקסית ומסובכת כמו שרק בנות/בניי מזל תאומים וכולם יכולים להיות עמוק פנימה. התקשורתיות הקלילה כלפיי חוץ מנסה להסתיר את הצד הכאוטי המסובך והמורכב שיש למזל זה עמוק פנימה בנפש. גם השחקנית מיו מיו ששיחקה כ"נערת קריאה" היא בת המזל והדואליות. ישנה כבר בשמה/כינויה ומייקל גיי פוקס שנולד ב- 9/6 ונראה תמיד נער. ונזכור שהתאומים קשורים מיסטית לקבוצת טיפוסים מיתולוגית שנקרא הפואר אטרנוס –הצעיר לתמיד. נכון קנדי, פוקס, אפילו עזר וייצמן וגם פול מקרטני הם תאומים ידועים וצעירים באישיותם ובמראם (עפ"ר ) החיצוני. אגב מקרטני עבד בדואר לפני שהיה בביטלס. ואם בדואליות תאומית עסקינן – (דואר קשור למזל) לפול מקרטני היה שותף קראו לו גון לנון…
למי שרוצה להבין מיהו הטיפוס התאומי שיראה את הסרט "בוקר טוב ויאטנאם" כשרובין ויליאמס השדר משחק את תפקיד המזל המצויין. מילים… מילים… שרו פעם פרולה, פרולה… הוא אמר – לא בטוח שהוא התכוון. אמר פעם מישהו בארה"ב של שנות ה- 50 את המימרה התאומית מיקוריאלית:
I do not care what you write about me as long as you spell my name right…
המדיה והטוק שואו הם הסיפור של מזל זה, שהעולם מסתיים ברגע שהמילים נגמרות,

הפוך ממזל דגים אצלו המסך עולה ברגע שהמילים נגמרות… אגב הם מרגישים יופי זה עם זה היות שאחד משדר ב- F..M. והשני ב- A..M או יותר נכון אחד בשידור בלתי פוסק והשני לא משדר.

קאריירה ועבודה: עקרב מאכלס את הבית ה- 6 של התאומים ולכן הם יכולים למצוא עצמם עוסקים במקצועות הקשורים לחשאיות או פיננסים אך גם פסיכולוגיה, רפואה וטיפול לסוגיו. יש משהו אובססיבי בעבודתם והם עוברים מעגלים של הרס, בנייה והתחדשות במסגרת המקצועית. לעיתים יקרה שיחושו נבגדים או מרומים או יאלצו בעצמם להיות מחתרתיים במקצוע. קינאה וסקס אף הם יופיעו בתהליכי העבודה. מאחר ודגים מאכלס את הבית ה- 10 שלהם בית הקריירה התאומים יעבור מצביי ריקנות והתמוססות דרך הקריירה או יחוש תחושת קרבן, הקרבה וויתור (לקנדי ומרלין מונרו התאומים תסריטים אלה רובם ככולם אכן התרחשו מסקס ועד מות עקרבי). מסיבות מסוימות ובניגוד לאופיים ידרשו התאומים להזדהות, הזדהות עמוקה וריגשית עם אנשים על רקע עבודתם ודוגמא טובה לכך היא עזר וייצמן שנמצא רבות כנשיא המדינה אצל משפחות שכולות וזאת באנטי תיזה לדימוי הטייס השויצר שהיה-לו פעם. תאומים עוסקים גם במוסיקה, שירה ויצירה וחווים בעבודתם תחושת בדידות וחוסר תקשורת או אכזבות. תחבורה, מסחר, שיווק, פירסום יחסי ציבור, תיווך, הוראה, הדרכה ותיקשורת הם מקצועות תאומיים, טיפול, יצירה ומוסיקה.

כספים: לתאומים יש הקשרים כספיים לעבר ולהיסטוריה אך גם לבית, למשפחה ולדמות האם. הם מרוויחים מדמויות מבוגרות ומהעבודה אך גם עושים כסף מהקשור לדברים סודיים ומניפולטיביים. וכן מהקשריי נדל"ן, תווך, בתים ודירות. ירושות יהיו להם בגיל מבוגר. כספים יכולים להגיע גם מביטוח ועניני רפואה. הפסדים כספיים ונפילות יהיו ובעיקר להזהר מנדל"ן ואדמות. התאום יכול להרוויח ולהתפרנס גם מביקורת וחינוך, הוראה הודרכה וכמובן תיקשורת ועסקיי מסחר ורכב. אשליות וחוסר מציאות בנושא הכספים יכולים להתרחש מן הסתם. ישנה תחושה קצת פטליסטית בכל הקשור למשאבים וכסף.

בית הורים ואחים: הבית הוא ביקורתי ומחנך למצוינות, אינטלקט וגם לנקיון וסדר. דווקא דמות האב קשורה יותר לתכונות הללו ובאם יש משהו יותר פיזי ועקשני, אך האם יכולה לתת תחושת קרבן והקרבה. ישנו איזשהו משהו כפיתי או חוסר הפרדה ותלות עם דמויות ההורים, וצורך לטפל בהם ולהקריב וזו תחושה הדדית. יתכן ולהורים היו/יש בעיות בריאות או שחס וחלילה התאום עבר אבדן של הורה/דמות מבוגרת. האחים פעילים, דינמיים, מוחצנים ובעלי כישורים והקשר נע בין אהבה לתחרות ולעיתים תוקפנות.

האחים יכולים להיות קשורים לפירסום ויצירה ועבודה עם נוער וילדים, אולי משחק ובמה.

תקשורת וחשיבה: התאומים חושבים בצורה הגיונית ומנתחת ובעלי כושר ביטויי מצויין ויכולת טיפול טובה במידע, הן בקליטה והן במסירה. יש בהם מחשבה בלתי שגרתית ורעיונות מקוריים ואפילו כושר המצאה ומחשבה לעתיד. הברקות והמצאות מתקשרות לחו"ל ויש יותר דיבורים ופחות מעשים.

נישואין, אהבה וסקס: יופי ואסתטיקה חשובים ביותר אצל התאום/מה והוא קריטריון מרכזי בבחירת בת/בן הזוג והתאהבות. התאומים יתחתנו מאהבה ויכולים ליצור הרמוניה היות ומאזנים מאכלס את הבית ה- 5 שלהם. אך מן הראוי להוסיף שאריה הוא הבית השלישי. ולכן דואליות יכולה להתרחש בחיי האהבה ובמילים אחרות כפילות במערכות יחסים - תכונה זו מתחזקת ע"י הקשת הפתוח, סקרן והרפתקן בבית ה- 7 שלהם המאפשר היכרות זוגית בלימודים אקדמיים או בטיול בארץ או בחו"ל. בזוגיות יש משהו מן ההומור אך גם מן החופש, ההרפתקה וההתנסות של מה מחכה מעבר לאופק. כי התאום משתעמם מהר וחשוב לו שבן/בת הזוג יהיו תקשורתיים, צעירים, אינטלגנטים ואולי קצת אריסטוקרטים. .. נו. מעט דרישות יש להם... יתכן בן/בת זוג העוסקים במשפטים, יצירה, משחק, ספורט או הוראה ואקדמיות. התאומים רוצה לזכות ולהגריל דרך בן/בת הזוג לחיים. אך מוטיב הנדידה והחיפוש ההחלפה והשינוי מתקשר אצלם לנישואין ואהבה. אך הם גם משדכים ומתווכים אחרים לאהבה. ברמה המינית יש משהו רציונלי אצלם - קשר סקסואלי לדמות מבוגרת או סמכותית או כניסה למצבים אינטימיים הקשורים לעבודה ולקריירה. למרות המיניות העזה של מזל זה התאום/מה יכולים לחיות תקופות ארוכות של הגבלה, צימצום או חסך במיניות, חום ופיזיות. הם ביקורתיים ושופטים במיניות את הפרטנר ונוטים לשתלטנות בענין זה. הם מרגישים צורך לרפא ולהרפא בתחום המיני. היחס למות של התאומים הוא יחס רציונלי וקר. ויש הקשר בין רעיון המות לרעיון העבודה והקריירה שלהם. ובכל מקרה יאמרו לך שאין מה לחשוב יותר מידיי על משהו שממילא יקרה.. תאומים יכולים לספוג (או לדרוש) אולטימטים ככל שזה קשור לכספים, מיניות ודמויות מבוגרות.

ספורט, חו"ל ולימודים: נסיעות פתאומיות לחו"ל ולא מתוכננות, ניתוקים ופרידות פתאומיים הקשורים ללימודים ולחו"ל יכולים להתרחש במפתיע, אהבת ספורט קבוצתי או כדורסל או ספורט הקשור לטיסה ולאויר. תפיסת עולם של התאום היא ליברלית, משוחררת ועתידנית. הקשרים של פעילות קבוצתית בחו"ל על רקע הומניסטי יכולים
להתרחש במהלך החיים. התאומים לא מחוייב רבות לחברים אלא מקפיד על מערכת פתוחה וחופשית אם כי מגרה אותו אירוע חברתי או אנשים מיוחדים ולא שיגרתיים. התאומים אנוכי ברמה החברתית ויש לו חברים הצעירים ממנו בגיל. אך הם שואפים

לחברה אריסטוקרטית במהותה. השתלטנות והסמכותיות הקיימת בו חבויה יסודית ומתומרנת, לא גלויה אלא רוחניות סמויה.

ילדים: יפים, יצירתיים, אינטלגנטית, מוכשרים אך לא רגועים, גבוהים, חברותיים ובעלי כושר המצאה ואילתור, ידידותיים, מפתיעים ומדהימים. לתאום יש אהבה רבה לילדים
דרך תקשורת ודיבור ולאו דווקא רגש עמוק הוא פונה לאינטלקט שלהם. תיתכן לידת תאומים. עצבנות, ניידות, ספורט וחוסר רוגע אף הם מסממני אופיים והתנהגותם של הילדים.

הרס עצמי, בעיתיות, פסיכולוגיות וכשלים ריגשיים, יצירתיות: התחום הכלכלי כספי מהווה גורם של חוסר שיפוט נכון, קרבן והקרבה והרס עצמי, ויש אויבים נסתרים בענין זה. מיקומו של השור בבית ה- 12 הוא בעצם לב ליבו של העניין בעובדה שהתאום אין לו יציבות וטריטוריה - יש לו כמיהה למקום וטריטוריה אך קשה לא להגדיר מה זה הבסיס המדויק שלו בחיים. (אגב שור בבית ה- 12 הוא מן הסתם סיבה מספיק טובה שהרבה תאומים עוסקים בשירה ומוסיקה - ולא נשכח שהדגים בבית ה- 10 שלהם בית הקריירה).

עובדת הימצאות של השור בבית ה- 12 הדגי במהותו פרושה במילים אחרות חוסר וחסך בגרביטציה שווארית (ושמע נאמר שיחרור ממנה...) וגדי בבית 8 מחזק זאת בעובדה שמה שקבוע הוא השינוי הטרנספורמציה הבלתי פוסקת והיות בתהליכים בחיים כל הזמן ללא סטטיות. לתאומים אין הרגלים - או שהוא מתמכר להרגלים לא טובים, מזיקים והורסים. תאומים יכול להתמכר ולפתח תלות בדמות סמכותית או בוגרת (אולי בהקשריי עבודה וקאריירה). ישום הרגלים של הרס ובנייה. לתאומים יש מעצורים ועכבות / בעיות בגילויי הזדהות ואמפתיה עמוקה ומתנים את הללו בתנאים ובאולטימטומים כי הדגים ממוקם בבית ה- 10 שלהם.

מצבים משפטיים: מתקשרים כולל קשת בבית ה- 7 לזוגיות שותפים ושותפויות. אך יתכן ענייני משפט ותביעה הקשר לכספים, בעבודה, בוס או סמכות (או ענינים מיניים אינטימיים). תביעות הקשורות ללימודים, ספורט או חו"ל, יתכנו בחיים התאום.

בריאות: דרכי נשימה, ריאות, אוזניים, מיתרי קול, כפות ידים, כתפיים, מע' שתן, אברי מין, אף, גרון, בלוטת תריס, חילוף חומרים, רמת הכספית.

לבוש, אופנה ובגדים: לבוש חופשי, ספורטיבי, צעיר לעיתים, אקסטרוורטי משהו, מושך עין ומתבלט. אהבת בגדים מחו"ל. (קשת בבית ה- 7 ומאזניים בבית ה- 5).

יחס למוות: משום מה יש קשר בין בריאות, רפואה למוות בתאומים וביקורת על כך, יחס רציונלי, פטליסטי, גורלי של זהו זה ואין מה לעשות, אשם סביב מוות, ותחושת גזירת גורל אלוהית.

יחס לאלוהות/דת : יחס פתוח וזורם כלפי חוץ, מבפנים פגיעות, חשש וחשדנות בהקשר לתחום זה או פחד סמויי (שאלוהים רואה הכל...) בסה"כ תפיסה חילונית ליברלית.

יחס לעבר/עתיד: העבר קשור בביקורת, כסף, פרקטיות, טיפול ומצוינות ובעיקר כל הללו לבית ולמשפחה. יש לתאומים אהבה גדולה לעתיד - העתיד נתפס כהימור, חופש ופתיחות לגביו וגם עם פתיחת ערוציי מחשבה. העתיד הוא מרחב פתוח של אפשרויות אינסופיות.

תפיסת מימד הזמן: רואים במימד הזמן משאב כלכלי אך משום מה יצטרך להיות בשלבים מסוימים 'קרימינל' של השעון/זמן ז"א פשוט לגנוב או לעשות מניפולציות עם מימד הזמן. התאום ימצא עצמו נסחט ריגשית ומאשם או מתוייג בגלל ענייני זמנים ויכול ליצור גם עיוותיי זמן. כל זה מתרחש היות שהגדי מצוי בבית ה- 8 העקרבי ומקשה בכל נושא השעון והזמן (אגב תיתכן אהבה לשעוניי צלילה). יש אבדן זמן לתאומים ושיכחת זמן – ולחילופין כפיתיות בתחום השעון והזמן מוזר – זה פרדוקס כי הדגים מצוי בבית ה- 10 וממוסס את מימד הזמן. יתכנו מנגנוני הכחשה על שאלת הגיל והזמן וניסיון למחוק את הזמן הקוי ע"י מקצוע מסויים.

ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
למרבית הפלא מצבי קרבן והקרבה כישלונות – מנגנוני הכחשה, בלבולים ואשליות יכולים להתרחש בהקשר לדמויות מבוגרות / הורים או סמכות, תיתכן תחושת הקרבת זמן יקר ואבדני על מטרה ויעד שלא הושגו בסוף יתכן גם הפסד, בלבול וטעויות הקשורות לרכוש, כספים או נדל"ן. אשליות בקשר לקריירה והחמצות בתחום זה. התאום יאלץ לגלות אמפתיה וקירבה אינטימית בקאריירה בניגוד לטבעו ויתקשה להתנתק ולהיפרד בסיטואציות אלה.

שלישון ראשון (21.5 - 1.6)
קבוצה זו מזוהה מרקורי והם 'התאומים האמיתיים'. הדואליות התאומית קיימת בצורה חזקה מאד באישיותם וניתן למצוא בהם מאפיינים של תקשורת, דחף חזק לשינוי ולגיוון, השתעממות מהירה מדברים, שליטה טובה במידע, כישורים טבעיים בתקשורת, בהוראה, בהדרכה. בנהיגה, בתנועה ובקואורדינציה. אצל חלק מבני קבוצה זו יופיע קשר לספורט. אתם נראים צעירים לגילכם ונמצאים במגע עם אנשים צעירים. יש בכם כישרון טבעי לתיווך ומיזוג בין אינטרסים תוך הפקת רווח אישי. אפשר למצוא בהתנהגותכם ילדותיות ואנוכיות מסוימת.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בריאות, בנשימה, באוזניים ובכפות הידיים.

שלישון שני (2.6 - 12.6)
קבוצה זו מזוהה עם ונוס ועם האיכויות של מזל מאזניים, ולכן אתם בעלי מראה נאה, חביבים, וזקוקים לאהבה ולזוגיות כמו אוויר לנשימה. אתם זקוקים מטבעכם לשיתופי פעולה, ויש לכם כשרון עיצוב, חוש אסתטי מפותח, יצירתיות טבעית. אתם זקוקים לנוחיות, לכסף ולאהבת אנשים, ולא רגילים להיות לבד. יש לכם יכולת ניהול משא-ומתן וכשרון טבעי לשיתוף פעולה. אתם מקפידים על הופעה חיצונית ונושא הלבוש והאסתטיקה הוא טבוע בכם. אתם מתאימים לעבוד עם הרבה אנשים ובנושאים הקשורים למלונאות ותיירות, אופנה ועיצוב. בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגרון או בכליות.

שלישון שלישי (13.6 - 21.6)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב אורנוס ואת איכויותיה היא שואבת ממזל דלי ולכן יש לכם חשיבה מיוחדת ועצמאית, אתם רואים את העתיד, חברותיים מטבעכם וקשורים להרבה אנשים. יש לכם הקשרים לטכנולוגיה, הייטק, טלוויזיה, מידע ומגע עם קבוצות אנשים גדולות. חדשנות, עצמאות ואינדיווידואליזם מופיעים באישיותם, אך קשה לכם לשמור על רצפים ואתם עוברים בחיים ניתוקים ופרידות, הפתעות ותדהמות. אגב, אתם מפתיעים גם את סביבתכם. אתם טיפוסים קפריזיים ולא רגועים, במקרים מסויימים יכולה להופיע מחוננות או גאונות בתחום מסוים. יתרה מזו אתם מקוריים, יכולים להמציא דברים, להביע רעיונות לא שגרתיים, לאלתר אילתור ומקוריות ואולי קיים בכם קשר לטיס. באישיותכם עולה יסוד מרדני מסוים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בשוקיים, במחזור הדם ובמקרים קיצוניים בלב.