תיאור של 12 המזלות

תאור של המזל בתולה

dynamic image: 
תיאור המזל: 

באחת מהופעותי לפני פורום מסויים כשהגעתי לתיאור מזל בתולה צעק אחד המאזינים "בתולה זה לא מזל – זה מצב!!… נו. זה נכון שמבחינה מיסטית הבתולה היתה נזירה בחיים הקודמים של הנשמה ולעיתים מעתיקה מסיבות אלו או אחרות דפוסיי נזירות, פרישות וטהרה גם לחיים הנוכחיים בכאן ובעכשיו – אך אל תטעו בבתולה לא חסר אקזוטיות וסקסיות. למשל קלאודיה שיפר, ראקל וולש וסופיה לורן ללא ספק הפגינו את היופי והנשיות המהממת – שהרי בתולה הוא מזל האישה, נזירה או לא אבל 100% של נשיות. מאחר ובתולה הוא מזל המצוינות, והם רוצים 100 בלבד כ- 95 נחשב כישלון אצלהם ורק מצוינות ופרפקציוניזם מתקבלים. תראו את דודו טופז, חיים יבין ומני פאר וחיים משה – כל אחד מצויין בשטח שלו וגם שון קונרי בן
המזל בהחלט מצוין היה ועדיין – למי שלא זוכר השם הוא בונד… ג'ימס בונד. הסלקטיביות והביקורתיות של הבתולה לפעמים יכולה לשגע פילים היות שהללו רואים פרטים, ומרוב פרטים לא רואים את השלם – מרוב עצים הבתולה לא רואה את היער. קשת ראה יער אך לא רואה עצים. הכל בגלל מסמר קטן… נופל המסמר נופלת הפרסה, נופל הסוס והרוכב לא יגיע לעיר הנצורה והעיר תיפול… בתולה יודעת שלפרטים קטנים יש חשיבות, דין פרוטה כדין מאה, שקלים הופכים עשרות שקלים שהופכים מאות ואלפים… אך אצל הקשת השמיים הם הגבול ומה זה שקל? את המסננת של הבתולה לא אני ולא אתה נעבור כי החורים בה קטנים – מיקרוסקופיים – רק חיידק.. גם הוא לא יעבור. הבתולה זה סוג האחות שתעיר אותך ב- 18.00 כדי שתיקח כדור שינה… היה כתוב בדו"ח… האחות מזל דגים תאהב אותך, תלטף אותך, תטפל רק תשכח פרט קטן – לתת לך את התרופה ב- 18.00 ואז אתה מת. איך אומרים: הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות (איך שאני מחזיק מהמשפט הזה). בתולה מזל שנוהג לדאוג קצת יותר מידיי ולטפל אך הם מקצוענים ורציונליים מטבעם ולא אוהבים מיסטיקה וכל מיניי קלפים, בדולח, עב"מים וכיו"ב. הם מעדיפים מחקר וקשר בין משתנה X לאוכלוסיות Y – זה יותר ודאי, מדוד, סדור, תקף ויעיל. טוב מחקר "מאנרגיות" כל מיני שלא כולם רואים. תראו את ירון לונדון הבתולה הביקורתי, שומע אסטרולוגיה, מקבל התקף לב – אך את המציצנות הבתולית חשף בתוכנית הטלביזיה שלו על סקס בישראל וגם בעיתון התערטל חופשי המממ מעניין..
אורה נמיר בת מזל בתולה אחרת שהיתה שרת העבודה בישראל לא יכלה לסבול את רעיון המובטלים ודמי האבטלה ודרשה שיעבדו. כי בתולה זה עשייה ועבודה מעל הכל וכמובן שיגרה. הבתולה רוצה סיבתיות והיגיון ולא ספקולציות – היא רוצה שיטה. גם אליוט גולד נולד במזל בתולה. וגם ג'ימס קובורן שמזכיר לי את הדיוק הבתולי בשנת 1960 כיוון וירה לעבר איש הרוכב על סוס. האיש חוטף כדור ונופל מהסוס. הורסט מתפעם 'וואו' זו היתה –

צליפה הכי מדהימה שראיתי בחיים" וקובורן הבתולה עונה: "הכי גרועה. כיוונתי לסוס"… זה היה בסרט שבעת המופלאים.
שוויץ היא בת מזל בתולה. ניקיון, סדר, שקט, נימוסין, רפואה, הצלב האדום והשעון השוויצרי, מדינה דייקנית כבר מהמאה ה- 12 כשוילהלם טל ירה חץ בתפוח על ראש הילד וקלע בול לתפוח ולא לראש. "פונקטליך" אומרים הייקים שרובם ככולם קשורים לז'אנר הזה הקרוי וירגו.

אהבה / זוגיות / מיניות: אהבות בלתי אפשריות, משיכה לטיפוסים מסובכים, מורכבים ולא פשוטים, אהבת נצח והתמוססות ואבדן שלה למרבית המצער. תחושות החמצה וצורך לפתח תלות בזוגיות או שבן/בת הזוג תלותיים בהם. בתולה לא יודעת להיפרד ריגשית ולא נפרדת, אין קט וזהו נתון אישיותי עמוק של הדגיות שלה באהבה וזוגיות. היות שמזל דגים מצוי הבית השביעי - ביתה זוגיות והשותפויות.
למרות כל האמור לעיל קיימת אפשרות לבן זוג פרקטי, פשוט, חקלאי, למשל העוסק בענייני היום יום בלבד. עקשן ולא גמיש, חסר מעוף ודימיון - טיפוס שווארי במהותו האסטרולוגית.

קיים צורך עמוק לותר, להקריב ולטפל בזוגיות תוך גילוי הקרבה ומזוכיזם עד ביטול אישי. יתכן בן/ת זוג לא בריאים פיזית או נפשית הנותנים לבתולה את הכאוטיות החבויה בה ורוצה להתפרץ מתחת לשכבות היגיון והביקורתיות הלוחצת. הבתולה באופן תמידי מתגעגעת לאהבה ובאהבה ורוצה לתת את כל כולה. ישנה אפשרות אהבה לדמות סמכות, בוס או הקשרים בין אהבה ועבודה או קריירה בעסקת חבילה, אולי התאהבות בגיל מבוגר. אהבה תחת הגבלה - תיתכן אהבה ל'אוביקט במסגרת' - היינו נשוי. מאחורי הנזיריות הבתולית - היצרים המיניים סוערים וחזקים במיוחד. מתפרצים בפתאומיות, משיכה לצעירים ולהפך משיכת צעירים לבתולה (ראה מייקל ג'קסון) צורך לדבר ולהתבטא מילולית בסקס. הורבליות היא חלק מהגירוי המיני - דיבוריי טלפון אודות אינטימיות וסקס. מיניות מגיל צעיר יחסית. אצל הגבר בתולה אפשרות משיכה גם לגברים. מזל בתולה לא יודע להיפרד, מתקשה בניתוקים ומתמלא רחמים עצמיים ותחושת חמלה כשצריך לנתק. דו מיניות.

דמות אב: אדם פרדוכסלי מופנם, יצירתי מיוחד, משכיל, קשור לחו"ל , לניהול, תיתכן חוסר תקשורת איתו - או לחילופין אהבה עזה והרבה חום. אפשרות לאבדן ולבעיות בריאותיות שלו במהלך החיים. אפשרות לאב מפורסם מקצועית. כלפי חוץ דומיננטי, מבפנים, רגיש, עמוק מורכב ושתקן. צורך לטפל ולעזור לאב. אין הפרדה מדמות האב. וקיימת סימביוזה של תלות וקירבה או תחושות קרבן, התנדבות והקרבה במערכת היחסים

איתו - או באיך שהוא נתפס כאדם. הבתולה רגע חושבת שאביה משהו ומחר תחשוב שהוא מפסידן. אולי אב העוסק ברפואה או במקצועות טיפוליים.

דמות האם: אינטלגנטית, סקרנית, תקשורתית, צעירה, חברותית - יתכן נתק פתאומי או עצבנויות, האם חדשנית, מתבוננת לעתיד, מפתיעה לא שגרתית. יוצרת תחושת פתיחות בסה"כ זרימה וגמישות.

אחים: קשים לא קלים, מופנמים, רציניים, מקצועיים בשלהם - יתכנו חיכוכים, קינאה ובעיות רכוש או ירושות או בעיות על רקע כספי, תחושות נקמנות, הונאה ומירמה זו נקודה רגישה ולא קלה, תיתכן תחושת נבגדות מהם, אי יושר או אי לויאליות. לא ניתן להיפרד, יש להמשיך את הקשר. האחים בד"כ מעכבים, בולמים, מסתייגים ושוללים, קשה לשכנע אותם, יש כובד, ומישכיי זמן ארוכים ללא פיתרון. משהו מן הכרוניות שדברים נמשכים ונמשכים איתם. ההרגשה איתם היא של משהו לא נקי - אי יושר מסויים, מניפולציה ומעגלים של הרס ובנייה והתחדשות. ישנו איזו שהיא קתרזיס פסיכולוגי איתם בחשבון אחרון.

קאריירה ועבודה: הבתולה תגיע לניהול ולסמכות גם אם לא תירצה בכך לעיתים. יצירתיות בעבודה וקבלת הערכה ומוניטין, פירסום. קשר ריגשי, עם בוסים וסמכות. אך גם אכזבות וחוסר תקשורת איתם. עבודה ב- 2 קריירות. העבודה דורשת גמישות, מידע, הוראה, הדרכה ונסיעות. הבתולה מתפקד כמו שני אנשים בעבודה. עבודה עם נוער, ילדים ואנשים צעירים. עבודה בתקשורת, עיתונות ומדיה שדורשת חשיפה. כושר המצאה ואילתור ויצירת חבריות במסגרת עבודה עם קבוצות ואינדיוידואלים בעבודה היום יומית. יהיו ניתוקים ופרידות, הפתעות, חדשנות ומגמות לא צפויות. יתכן קשר להייטק מחשבים, טייס וטכנולוגיה מתקימת וגם עבודה טיפולית של רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך וחינוך מיוחד ומקצועות של העולם האלטרנטיבי.

ילדים: קשר קשה ולא קל. הילדים מורכבים נפשית לא רגילים, יצירתיים, אוהבי מוסיקה. תקופות ארוכות ללא קשר, אכזבה ותחושת נבגדות - מירקם ריגשי טעון ולא ברור. אפשרות לבעיות בריאות של הילדים או חס וחלילה אבדן - שהות בבתי חולים אף היא אפשרית, צריך להקריב קרבן ולחוש הקרבה אליהם. תחושות נחיתות בגלל הילדים, מצבים כפיתיים שקשה להשתחרר מהם או כפיתיות של ילדים עצמם בהתנהגותם. כישורים לא רגילים ברמת המחשבה והיצירה של הילדים. ילדים יכולים להופיע בגיל מבוגר יחסית או להפך צעיר מאור, באורח פרדוכסלי וקשורים לפירסום וניהול על רקע מקצועי. הילדים קשורים לסודיות ואולי לצלילה ולמערכות חשאיות. למרות הכל הבתולה יקריב ויטפל בילדיו במסירות וירגיש קרבן קצת במערכת היחסים או אולי הילד יחוש זאת.
יש ללמוד לתקשר יותר טוב ולשים גבולות שלעיתים חזקים ולעיתים לא קיימים כלל - פרדוקס.

מגורים: בתולה יכולה לחיות ולגור תקופות בחו"ל, בבית יש סממני חו"ל, לאב מקורות דתיים מסורתיים בשורשיו אחורה בזמן. רצון לבית חדשני, רחב וגדול רצוי בטבע או בדירה גבוהה. בתולה תרוויח ותזכה מנדל"ן ומאדמות. בבית יש משהו אריסטוקרטי או תדמית כזו שלא תואמת את הנשמה הצנועה נזירית פורשת של הבתולה האמיתית. ניתוקים ופרידות הקשורים לבית ובעיות חשמל. יתכנו מסיבות ואירועים חברתיים, לימודיים או קבוצתיים בבית.

לימודים -חו"ל: מתקשר עם כספים ושיפור מצב המגורים והכלכלה. חו"ל מתקשר עם הצורך לטפל ולעזור. ומוטיב האוכל אף הוא מופיע משום מה. אגב לבתולה שממילא יודעת לבשל יש חוש לאילתור ואוכל מפתיע ולא שגרתי. חו"ל יכול לתת תחושת בית לבתולה. בלימודים רצינות ולימוד משהו קונקרטי. יתכנו לימודים הקשורים למזון, אוכל וטיפול לסוגיו. הנסיעות לחו"ל יכולים להיות גם למקומות לא מפותחים.

יחס להיסטוריה: באופן כללי ההיסטוריה מענינת מבחינה אינטלקטואלית. ברמה האישית יש נתק מסוים מההיסטוריה ותנועה קדימה. כך שזו תפיסה פרדוקסלית וזה נכון גם לגבי ההיסטוריה האישית שיש בה מן הניתוקים והפרידות. היכן שהוא הבתולה חושבת שהעבר הוא העתיד שמה שהיה הוא שיהיה כי הסרטן נמצא בבית 11.

דימויי אישי: יחסית נמוך בעיקר בגילאים צעירים. עם השנים המקצועות והעבודה, הדימויי עולה ומתקבל ע"י הסטטוס. בתולה לא חשה שמגיע לה. נותנת ולא מקבלת. ובאהבה גם קשה וגם רכה, גם שופטת וגם קרבן מוזר לא?

כספים: מחלוקת עם אחים או אנשים צעירים וילדים על כספים ורכוש. מאבק אפשרי ואח"כ השגת הסכם או הרמוניה.
הבתולה יודעת את מה שהקשת 'הרואה בגדול' לא ידע אף פעם שהכל בגלל מסמר קטן. אך

מרוב עצים לא רואה את היער - הקשת ראה יער אך לא רואה את העץ. הבתולה יכולה להרוויח מאנשים צעירים, נוער וילדים וגם מהזוגיות שבמובן מסויים מתקשרת למשאבים וכסף ובמובן אחר להפסדים.

מצבים משפטיים: מתקשרים במזל בתולה לרכוש וכספים אולי אדמות ונדל"ן. לילדים ונוער יצירה ופירסום. מצבים משפטיים יכולים להתרחש בהקשר לחו"ל או לימודים וגם עם גורם סמכות ובהקשר לתחביבים. תיתכן סוגיה משפטית הקשורה לעבר.

רפואה/בריאות: רמת ברזל נמוכה, לב.

לבוש, אופנה וביגוד: לבוש צנוע, מכסה, סולידי - לא נפרדים מבגדים - הומוגני, אולי כבד קצת ויום יומי. ובמקביל טעם טוב ומעודן.

יחס למוות: מתקשר לצעירים - מותר לדבר על כך ולהתבטא ולהביע, יש משהו, מין רצון להילחם בו, להאבק במוות.

יחס לאלוהות/דת: יחס היסטורי אינטלקטואלי, תיתכן אהבה למוטיבים דתיים מסויימים והקשר בין אהבה, דת וסמכות. תפיסה רוחנית של אהבת האל את האדם ולהפך.

יחס לעבר/עתיד: יתכן נתק מן העבר או קושי לזכור, העבר מתקשר לחברה, קבוצות ואנשים - אולי חיים יותר טובים. העתיד קשור לביקורת, עבודה, יעילות וביצוע.

תפיסת מימד הזמן: תפיסת הזמן של בתולה הוא יצירתי ובעצם הבתולה הם מנהליי זמן שועון מצויינים ומדוייקים ולא סתם שוויץ בת מזל בתולה, ומן הסתם הולידה את השעון השוויצרי המדויק ביותר. בתולה הם מקצועני זמן, דייקנים ורואים קשר בין זמן לניהול ומתגאים בהספק הזמן שלהם. מימד הזמן מתקשר לילדים ולפרסום. משום מה ישנה דואליות והבתולה חיי בשתי מערכות זמן שונות שקשה להסבירם אך הזמן עושה אותם צעירים יותר בהתנהגות ובמראה החיצוני, היות שהתאומים ארכיטיפית מצויי בבית ה- 10, (לכן אולי יהיה להם שני שעונים). כושר גמישות ותימרון הזמן הוא חזק אצל הבתולה וכמובן זמן שווה מידע ולהפך.
ויתורים, הקרבות, בלבולים ואשליות והיכן קשה להיות אוביקטיביים ורציונליים:
בלבולים, כשלונות, כאב, אי יכולת להיפרד או צורך להקריב ולתת מעצמם הכל יהיו סביב בת / בן הזוג ובעיקר בנישואין תחושת הויתור ו'הטיפול' תהיה בולטת. מנגנוני הכחשה עשויים להופיע ואולי גם תחושת הפסד או החמצה. הבתולות חוות ריקנות וחוסר תקשורת באהבה ועם ילדים או לאחר פרסום והכרה המביאים לאבדן והפסד. במובן מסויים קטגוריות אלה מתקשרות גם לדמות האב. תחושת החמצת יצירה ויחודיות אישית יכולה להתרחש במהלך החיים. מיקום האריה בבית ה- 12 יגרום למצבי אבדן/החמצה של אהבה או תחושה כזו לפחות. ואהבות בלתי ממומשות, אפלטוניות או בלתי אפשרויות.

שלישון ראשון (23.8 - 2.9)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב מרקורי ולכן אתם יכולים לעסוק בנושאים הקשורים בהוראה, בהדרכה, בעסקים, בתקשורת, במדיה ובנושאים רפואיים. אתם ביקורתיים, סלקטיביים, מהירי מחשבה ונראים צעירים לגילכם. עמוק בתוכם אתם דואליים באישיותם ויש לכם צורך במגע עם אנשים, אתם לא נחים וחסר בכם רוגע. אתם משתעממים מהר וזקוקים לשינויים, לגיוון והחלפה. יש לכם יכולת להכיל מידע רב והם זקוקים להיות בתנועה וניידות. יש בכם שכלתנות, גמישות, סתגלנות וכושר תימרון. אתם מתאימים לעבודה גם בתחומי השיווק, מכירה ותיווך.
בריאות: הרגישות להופיע בנושאים הקשורים בנשימה, בריאות, באוזניים ובכפות הידיים. גם בטן או מערכת העיכול עלולים להיות רגישים.

שלישון שני (3.9 - 13.9)
קבוצה זו מזוהה עם כוכב סאטורן (שבתאי) ועם האיכויות של מזל גדי. בני הקבוצה נחשבים לאחראים, לבוגרים ולשקולים. הם קצת כבדים, לעיתים רציניים מדי באישיותם, ולהרגשתם - הדברים הולכים לאט מדי, וקשה הרבה יותר מדי. לא מומלץ לכם לחפש קיצורי דרך, עליכם לעבור את כל המסלול כולו, שלב אחר שלב, וכך יופיעו בשלבים מסוימים בחיים הכישורים הניהוליים, הסמכותיים והיכולות לקחת אחריות תחומי עיסוק המתאימים לכם, מנהיגות ופוליטיקה, הוראה ומשפט.
הצד הרגשי חנוק, עקשני, נחוש ואין פתיחות רגשית קלה. לעיתים אפשר לזהות הדחקות ומעצורים, וההמלצה היא היא ללמוד לזרום ולקחת את החיים ביתר קלות ובהומור. במקרה קיצוני עשויים להופיע סימני פסימיות ודיכאון. במובן המיסטי אתם שומרי הזמן והרצף. לרוב אתם ממשיכים גם כשקשה ולא עוזבים או מנתקים. הניסיון המצטבר והרקורד חשוב לכם ביותר. היצמדות לעובדות ולמציאות חדה מאפיינים אתכם. חשיבה לפי נוסחת 'שחור או לבן', ללא גווני ביניים מצויה עמוק בפנים. למאפיינים אלה יש הקשר להשפעה ולהפנמת דמות האב בחיים.
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בכיס המרה, בעור, בעצמות, בשיניים, בברכיים, בגב או בעמוד השדרה וברמת הסידן בגוף.

שלישון שלישי (14.9 - 23.9)
קבוצה זו מזוהה עם היפים או היפות במיוחד. אתם בעלי חוש אסתטי, מקפידים על הופעה חיצונית, בעלי כישרון טבעי לעיצוב, ראיית הדברים בפרופורציות נכונות, חברותיות צורך ושותפויות, ואלו הם חלק בלתי נפרד מחייכם. אתם זקוקים לאהבה ולזוגיות יותר מאחרים. יש בכם צד טקטי ודיפלומטי באישיותכם, אתם יודעים לנהל משא ומתן, ואצל הנשים ישנה דוגמנית סמויה או גלויה. אלו הם בתולות נהנתנים ומפרגנים לעצמם לעומת הבתולות הנמנים עם בני השלישונים הקודמים (הראשון והשני).
בריאות: הרגישות עשויה להופיע בגרון או בכליות.