הספרים של ירון ליבנה

 • אינטרמצו אסטרולוגי

  הספר מציג ניתוח עומק פילוסופי ופסיכולוגי של 12 שחקני גלגל המזלות. האסטרולוגיה נתפסת כצומת מפגש בין פילוסופיה פסיכולוגיה ודת מתוך מבט רב תחומי עשיר צבעוני ומגוון. בספר מבוא מקיף לתפיסת האסטרולוגיה בצורה חדשנית ואנטלגנטית. כמו כן מוצגים ניתוח השלישונים השונים בכל מזל ומיקוד שיטתי על ילידי כל יום ויום על פי תאריך לידה אישי. הספר מומלץ ללומדי אסטרולוגיה, לאסטרולוגים להעשרה רעיונית רחבה וכמובן לעוסקים בתחומי מדעי ההתנהגות . בספר דוגמאות ממפורסמים בשטחים שונים לאורך ההיסטוריה של בני\ות המזלות השונים. מבט עומק על תרבות מצריים , הפירמידות והספינקס כמייצגי גלגל המזלות במצריים של לפני 5000 שנה. כמו כן ישנו ניתוח פילוסופי בשאלת ההקשר בין יהדות ואסטרולוגיה , דטרמיניזם וחופש במבט כוכבי והקשרי גוף ונפש במזלות.

 • לגעת בכוכבים

  בספר לגעת בכוכבים יכול כל אחד להכנס לעולם האסטרולוגיה, לטייל במרחב גלגל המזלות ואפילו לבחון את הנומרולוגיה שיש לה משמעות מיוחדת לחיי היום יום. הקורא בספר זה יכול בקלות רבה למצוא מענה לשאלותיו. אם אלו שאלות הנוגעות למקריות בחייו או סקרנות לגבי העתיד הצפוי לו, או הסברים לתופעות שונות הפוקדות אותו. הקורא יכול לגלות תשובות לעניינים שמעסיקים אותו בתחום הזוגיות, העסקים, הקריירה או כל נושא אחר. על פי תאריך הלידה ושעת הלידה נפתחת בפני הקורא מפה אסטרולוגית המאפשרת לראות את מצבו בחיים. גם הנומרולוגיה נכנסת כאן לתמונה ,ויש לה משמעות רבה בנתיב חייו של כל אדם. “לגעת בכוכבים” מאפשר בדיקת מגמות עתידיות והבנה טובה יותר של תהליכים בהווה. הספר ממחיש את הדרך ואת תהליך המחשבה האסטרולוגי על פי מסעה של השמש ומיקומה בהקשר לכל מזל מתוך שנים עשר המזלות. על כן לא נותר אלא לצאת לדרך ולהיעזר בספר לשימוש יומיומי, חודשי, או שנתי.

 • הפילוסופיה של האסטרולוגיה

  בספר "הפילוסופיה של האסטרולוגיה " נכנס הקורא למסע רוחני בו נמצאים שנים עשר טיפוסים שונים המשחקים במשחק שבו החוקים הם גאומטרים - מתמטיים. במהלך המשחק מתרחשת דינמיקה של קשרי גומלין, זרימות וזיקות בין המזלות האסטרולוגיים השונים. בספר זה מנסה המחבר, ירון ליבנה, לתרום להבנת העולם הרוחני של האסטרולוגיה על ידי שילוב של נקודות פילוסופיות ופסיכולוגיות. לדעתו, אין להגדיר את האסטרולוגיה בהגדרה מצומצמת בלבד אלא להבין שמקופלת בתוכה הן התבוננות מיסטית והן הרהור והארה יחד עם מחשבה מסודרת , ובעיקר הכרה שהמציאות עשירה ומורכבת מכדי להבינה רק דרך תחום עיוני אחד. בכדי להבין את האסטרולוגיה יש לחבוש שני כובעים. לא רק להתבונן בעיניים מערביות, כי אם לחדור למיסטיות והרוחניות של המדע. מזרח ומערב כעסקת חבילה. זאת ועוד האסטרולוגיה קושרת בין גוף ונפש ללא הפרדה. כל תהליך נפשי כרוך באנרגיה פיזית ולהפך. שנים עשר המזלות מאחדים בתוכם ישן וחדש עם זווית ראיה ייחודית המעניקה לגיטימציה לתורה הזו השנויה במחלוקת.

 • כוכבים, מספרים ועסקים

  הספר מכוון עדשה אל המימד העיסקי מקצועי כלכלי של עולמות האסטרולוגיה והנומרלוגיה . ניתן להבין מימדים של תעסוקה ושמנים משמעותיים להתנהלות עיסקית מקצועית. כמו כן ישנה אפשרות לבדוק יחסי שותפות במימד המקצועי והקשר שלנו למזלות האחרים . החיבור בין הנומרלוגיה לאסטרולוגיה מאפשר הסתכלות פנורמית על העולם הכלכלי שלנו מרמה וזוית שאינם שגרתיים כסוג של פלטפורמה נוספת . כמו כן מכיל החומר התבוננות על מספרי העסקים מבחינת הכתובת שלהם ואיזה אנרגיות ישנם במקום . ניתן לבדוק מספרי מנכלים ומנהלים מספרי סניפים ועוד על משמעותם המיסטית למימד העיסקי.