ביוגרפיה של ירון ליבנה

 

בסוף שנות השבעים עבדתי כמאבטח בחברת אל על, עבודתי הביאה אותי למקומות רבים בעולם ובין השאר גם לקהיר כמאבטח נציגות. בוקר אחד, חופשי מעבודה, מצאתי את עצמי במקרה מסתובב בפירמידות בגיזה שליד קהיר. נכנסתי לתוך הפירמידה ושהיתי כעשר דקות בחדר הנמצא בגובה שני-שליש הפירמידה, במקום שהיה קבור אחד הפרעונים. שהייה קצרה זו בעומק הפירמידה שינתה את האופן בו הסתכלתי על החיים ועל עצמי. ביקור זה הוביל אותי למסע רוחני ארוך, מסע שבו הפיגום והפלטפורמה היו ועודם 12 המזלות, הפלנטות והמספרים.

כששבתי ממצרים למדתי באוניברסיטת תל אביב מדעי המדינה לתואר ראשון. לאחר מכן עשיתי תואר שני בפילוסופיה ועבדתי באוניברסיטה כמתרגל ובמחקר עם פרופסור שלמה שוהם. באתר זה אני מנסה לתרום את המבנה הפירמידלי-ספינקסי שבמצריים (שהוא הדגם המוחשי המדויק ביותר והמשקף בצורה נכונה את הרעיונות המתמטיים גאומטריים של גלגל המזלות) ליישומים והתפתחות אישית של כל אדם.

אני נשוי לחוה ואבא לרז מור ואורי, ומתגורר בישוב צורן בלב השרון.

לאורך השנים אני מקיים פעילות רציפה בנושאי תקשורת וטכנולוגיה. תוכלו לראות כאן את המצגות של הופעותיי בתכניות הבוקר של ערוץ-2. כמו כן אני משדר את התכנית כוכבים בערוצי רדיו שונים. ייסדתי את האתר האסטרולוגי הראשון של וואי-נט. בעיתון ידיעות אחרונות אני כותב לאורך השנים את הטור האסטרולוגי היומי, וסיקור של עבודתי מופיע לעיתים קרובות בעתונות המקומית. הייתי החלוץ שתרגם מידע אסטרולוגי( סמס , ivr למערכות מידע ותקשורת אישיות, וגם היום אני עוסק בפעילות סלולרית בכל הקשור למידע ותחזיות אסטרולוגיות.

בשנים האחרונות הוצאתי לאור כמה ספרים: ב-1999 יצא בהוצאת ידיעות אחרונות הספר לגעת בכוכבים. אחריו יצא הפילוסופיה של האסטרולוגיה (ידיעות) מאוחר יותר יצא כוכבים מספרים ועסקים. ובסתיו הקרוב יצא ספרי החדש: אינטרמצו אסטרולוגי.

אני מרבה להופיע לפני פורומים שונים בארץ, ומשלב במופע האסטרולוגיה והנומרולוגיה שלל רעיונות צבעוניים וייחודיים. לפני מספר שנים נבחרתי (מתוך כ-200 מרצים) למרצה מצטיין מס-1 במקח"ר (מפקדת קצין חינוך ראשי) בעקבות משוב היחידות בהן הופעתי. בנוסף עסקתי בהוראה ולימוד של קורסים באסטרולוגיה. גישתי לחומר האסטרולוגי הינה במהותה רב תחומית ומשלבת בעסקת חבילה היבטים פילוסופים, פסיכולוגיים, מיתולוגיה ודת. מיקוד עוצמתי ואינטנסיבי של מבט מקיף זה תוכלו לקרוא בספר החדש: האינטרמצו האסטרולוגי.

באתר זה שילבתי לא רק אסטרולוגיה אלא גם נומרולוגיה. השילוב נגזר מהנחת המוצא שמספרים וכוכבים מייצגים בהכרת האדם עקרונות וחוקיות משותפים ולא ניתנים להפרדה. שילוב כוכבי/מספרי זה מגיע למיצויו המקסימלי בספרי החדש.

באמצעות אתר זה אני מקווה לגרות את סקרנות הגולש לגבי העולמות של האסטרולוגיה והנומרולוגיה הן ברמת המידע האישי והן כפתיחת נתיב רוחני פילוסופי שיכול להתחיל כמובן אצל כל אחד בנוסח: “חכם השביל מן ההולך בו...” כמי שמשוטט במרחבים הרעיוניים שנים רבות בהנאה גדולה, כל שנותר לי הוא לגרות את סקרנותכם באשר לאסטרולוגיה. לשם כך אסיים בשאלה הפילוסופית מהסרט האהוב עליי (המטריקס 1999) בו מורפיאוס מציע לניאו אפשרות לבחור בין הגלולה האדומה לזו הלבנה... יתכן ואם כבר הגעתם לקריאת שורות אלה בלא יודעין בחרתם בגלולה האדומה... כל שנותר לי הוא להזמינכם ללמוד ולחוות את האסטרולוגיה בכדי להבין עד כמה עמוקה היא מחילתו של הארנב הלבן המככב בעליסה בארץ הפלאות.

מהי אסטרולוגיה?

האסטרולוגיה שתחילתה במצריים הקדומה( העדות לכך הינם הפירמידות והספינקס המשקפים את מבנה גלגל המזלות בצורה מתמטית גאומטרית) וכנראה גם לפניי כן קושרת בין תאריך ושעת לידתו של אדם לבין מיקומי הכוכבים במערכת השמש. השחקנים המרכזיים הינם 12 המזלות, אותו גלגל מזלות שמימי. איליהם מצטרפים כוכבי הלכת: השמש , הירח, מרקורי, ונוס, מרס , יופיטר, סאטורן, אורנוס, נפטון ופלוטו. באמצעות תוכנה המחשבת את מיקומי הכוכבים במעלות המדויקות בשמיים, ניתן בדקות לידתו של אדם להציב מפה אסטרולוגית אישית. הכוכבים והמזלות מצביעים על תחומי חיים שונים כמו למשל ונוס מקושרת לאהבה וזוגיות, מרס לפעלתנות ועוצמה, יופיטר לשפע ומרחב ואילו סאטורן לתחושת הגבלה והתכווצות. בהתאם לתאריך הלידה ניתן למקם את הכוכבים באופן אישי ולתת פרשנות וניתוח אודות האדם. האסטרולוגיה מכילה שני סוגי תנועה כוכבית.: התנועה הסדורה והקבועה של הפלנטות ברקיע השמימי. וסוגים שונים של תנועה מתמטית בתוך חישוב של כל מפה אישית בהתאם לנקודת הגיל המדויקת.
במפה אסטרולוגית ניתן אם כן לבצע לא רק ניתוח אלא לגזור ממצבי הכוכבים העתידיים הנחות ומחשבות על חיזויי. מפה אסטרולוגית היא אם כן מיזוג, עסקת חבילה של ניתוח וחיזויי מרתקים. ניתן באסטרולוגיה לבצע מה שקרוי חפיפת מפות ומחיבור מפות זו לפרש מערכת יחסים בין שני אנשים או לנתח קשר זוגי.
אסטרולוגיה היא מבנה מתמטי סגור , ובכל זאת בתוך מבנה זה יש לנו כבני אדם חופש בחירה, אם רק נרצה להכיר את חוקי המשחק. אם נדע אותם הם ישמשו לטובתנו ובשבילנו. יתרה מזו, האדם הוא הבימאי, המפיק והשחקן של חייו. התפאורה , הלבוש והבמה נתונים לו, וכעת עליו לכתוב את התסריט. חומרי הגלם שלו הם הכוכבים ושניים עשר המזלות. מרחב האירועים והפירוש בהם הוא רחב וגדול דיו כדי שהשחקן יוכל לכתוב את תסריט חייו בכמה גרסאות , אם יכיר את חומרי הכתיבה וכלי הכתיבה. אני רואה באסטרולוגיה, שפה, אמנות, פילוסופיה וחוויה. מערכת הפתוחה לפירושים ומרחב רעיוני עשיר וצבעוני. 12 השחקנים הינם 12 השבטים, 12 אבירי השולחן העגול של המלך ארתור, 12 התלמידים של בודהא ו12 השליחים של ישו.
לעיתים יש מצבי עמעום ודמדומים המזכירים את הגרגיר בזוית העין בספרו של קרלוס קסטנדה אודות דון חואן. בנסותך להתמקד ולראותו הוא חומק משדה הראייה... שאתה בוהה הוא צף ומופיע לפתע..הניחו לעצמכם לבהות באסטרולוגיה בזוית העין יופיעו מראות מעניינים ביותר לעיתים סמויים מהמבט הישיר.